Jak zvládáte práci na plný úvazek, dítě a domácnost?

555
9.12.19 09:03

Jak zvládáte práci na plný úvazek, dítě a domácnost?

Ahoj, zajímá mě, jak zvládáte práci na plný úvazek a domácnost? Já se trochu až stydím, jak to nezvládám, dítě mám jen jedno 4,5 roku, chodím na plný úvazek do práce, v 16h vyzvednu malého ze školky a celý týden je takový fičák. Nic nestíhám. Natož, když chci malýho vzít v tuhle hodinu ještě ven nebo někam na návštěvu, nakoupit. Okolo 19h už chodí spát a fakt vůbec nestíhám si malého přes týden užít. Je mi z toho smutno. Jak to máte vy? Děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22727
9.12.19 09:11

@Katka372 uklízím, vařím a žehlím pouze o víkendu, odpoledne všední den se věnuji dítěti, hlavně teda proto, že má ADHD a sama si hrát nedokáže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9052
9.12.19 09:17

Mám dvanáctky denní/noční, takže mám volna až až a stíhám všechno ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
9.12.19 09:18

Já to zvládala v pohodě, ale mám fungujícího chlapa, který doma zastane půlku práce, takže vše není jen na mě. Ale většinu věcí sem doháněla, když sem měla volný víkend, to byl větší úklid, výlet atak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14950
9.12.19 09:18

Nevařím večeře, uklízí se a pere o víkendu a nákupy si objednávám přes net s dovozem domů. Na hřišti jsme se v tomto věku stavovali cestou ze školky, návštěvy plánovali na víkendy. A proti škole je školka těžká pohoda ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21372
9.12.19 09:19

U nás velmi podobně, jen dítě už mám větší - v únoru jí bude 9. A všední dny fičák - buď vyzvedávám (cca 16,30) a pak jdeme ještě se společnýma kamarádkama někam (v létě ven, v zimě spíš na kafe do kavárny, do cukrárny…), já unavená, protože vstávám dost brzo, abych mohla brzo z práce. Domů se dostanem většinou kolem sedmý. Nebo naopak ráno vypravuju do školy a vyzvedává muž, ale to se zas vracím domů 18,30 nejdřív. Z „domácnosti“ zvládám tak umýt nádobí a připravit svačinu, maximálně naházet prádlo do pračky :oops: Zbytek o víkendech. To se zas snažíme nesedět doma a vymýšlet hlavně v létě nějaký výlety… Teď před Vánocema se teda snažim a čeká mě minimálně pečení po večrech, abych to stihla. Ale strašlivě to všechno letí. Navíc mám dítě ve věku, kdy jí ještě samotnou ven nepustim, ale zas jen se mnou se ona už nudí a vyžaduje ty kamarádky (naštěstí se kamarádíme s maminkou dceřiný kamarádky, tak to jsou docela příjemný odpoledne, kdy si tak nějak odfrkneme všichni). Tak jednou týdně se dostaneme někam ven (většinou „na kafe“) samy, já se těšim, jak si konečně popovídáme - a slečna minimálně ze začátku zpruzená, protože matka u kafe je nudááá :lol: Ještě tak teď před Vánocema různý trhy, dílničky a tak, to mě bere jakž takž na milost :mrgreen:

Příspěvek upraven 09.12.19 v 09:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21208
9.12.19 09:20

Úplně v pohodě. Jsme na to dva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31787
9.12.19 09:22
@Makca87 píše:
Mám dvanáctky denní/noční, takže mám volna až až a stíhám všechno ;).

Tak já taky, ale po noční jsem občas úplně nemožná. Plánuju dnes před noční dodělat těsta a zítra po noční péct. Tento týden jen noční. Ale jinak mi přijde směnovat lepší, když máš někoho, kdo pohlídá, než odejdeš do práce. Akorát nevím, jak to budu zvládat, až budem mít školáka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22727
9.12.19 09:24
@terien píše: Úplně v pohodě. Jsme na to dva

ano to taky, jsme na to dva, přítel i stihne péct domácí rohlíky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 09:32

Já bych to nezvládala - alespoň dlouhodobě ne - proto plný úvazek prakticky nemám (jsem placená od výsledku). Ale nezvládala jsem to ani když jsem byla sama, mám velké nároky na volný čas a zároveň pracuji rychle, takže mě práce „od-do“ demotivuje (zvlášť kdybych měla tu samou mzdu, co jiný, kdo pracuje pomalu). Takže práce 20 týdně (byť ve dvou dnech) je pro mě maximum.

• Citovat
  • Nahlásit
3541
9.12.19 09:42

Mám zatím malý (21 měsíců a 7 dnů :srdce: ), ale u prvního jsem od půl roku pracovala na půl úvazek, částečně z domova, částečně z kanclu ale s prckem… docela se to dalo… Teď se tak brzo vracet nechci, chci si oba pořádně užít.

Nicméně plánuju pak návrat na max 6 hod denně (pokud nám to finanční situace dovolí) a manžel by si to pak snížil - buď třeba 7 hod denně, nebo volné pátky… abyhcom si děti užily, dokud jsou malí, až o nás v pubertě nebudou stát, navýšíme to…

Chci to tak právě proto, abych na ně měla čas, abych nebyla uhoněná máma, co díťata vidí jen přes víkend… finančně by nám to snad mělo vycházet, máme oba dva s mužem dobrou práci. Možná nebude na exotické dovolené a vše nové a tak, ale zase za ten čas s prckama mi to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5388
9.12.19 09:43

Já pracuji do 14hod. Doma jsem kolem 15. Většinou vyperu denně jednu pračku. To mě tolik nezaměstná. Nemám ráda jak se mi prádlo nahromadí. Vařím do zavařovacích sklenic. To mi ušetří hoodně času přes týden. O víkendu vařím so i ne. Někdy i dvě jídla. Ale dám to vařicí do těch sklenic, ono se to zasterilizuje. A pak studené do lednice. Dělám tak polévky, omáčky, ale i pečené stehna s bramborem. Mám pořád něco v lednici. Nyní třeba guláš, pečené stehna na zeli, bolonskou omáčku, vývar, chinu s kuřecím.
A zaměstnávám i manžela. Podílí se na domacích pracích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
9.12.19 09:43
@Makca87 píše:
Mám dvanáctky denní/noční, takže mám volna až až a stíhám všechno ;).

Já bych teda neřekla, že mám volna až až… ale právě proto díky za ně, takhle se každý den honit a teď v zimě má člověk pocit, že v 18h je tak deset večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
9.12.19 09:48

A teda vsuvka, teď jsem doma s mímem. A jak jsem poznamenala před celou rodinou, u mě úplně jedno jestli jsem doma a nebo chodím na 12h směny. Binec, teda pořádek mám doma furt stejný. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 09:49

Tohle zvládám se 2 dětma a ještě jako zdravotně postižená. Tedy občas nezvládám. Říkám si, být zdravá, tak zvládnu všechno levou zadní a ještě mnohem víc. Ale nejsem. Aspoň se u takových příspěvků cítím jako superžena.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat