Jak zvládáte práci, domácnost, děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 08:07
Jak zvladate? práci,domácnost děti.

Ahojky, holky jak zvladate děti práci, domácnost a manžela.?Mám děti 8 let první třída, mám pocit že s ním neumím komunikovat, nějak se ztrácíme když byl menší bylo to jiné, co chodím do práce, stojí za nic. Nevim jak najít cestu.Pak mladší ten je v poho 4 roky, se tulime, on je víc mluvnej. I tak je mě smutno, práci na zkrácený úvazek sem nesehnala, tak jezdím do města, prodávat, jezdím sice na devátou, nebo desátou, ale některé dny přijedu o půl osmé jiné o půl šesté. Jsem tak vyflusla že nemám náladu na nic. Pracuji s lidma je to náročné. Ale peníze byli třeba a nikdo mě na půl úvazku nechtěl. Vikendy mám volné, a dvě soboty v měsíci jsem v práci. I tak jsem unavená a naštvaná. Manzel se dětem věnuje taky.Ale je mě líto že se jim nevěnují líp. Jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Editte
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 10.06.19 08:24

Mám 5 - letého syna a taky mám pocit, že nic nestíhám, ale snažím se to nehrotit. Až půjde malý do školy, tak si chci nechat zkrátit úvazek kvůli učení. Pravidelně na konci zimy jsem měla minimum energie. Myslela jsem, že už to nedám, ale člověk se vždy nějak nakopne.
Jsou ženy, které jsou na děti samy, bez manžela, někdy i bez rodičů. A zvládají, protože musí.

unuděná
Echt Kelišová 8144 příspěvků 10.06.19 08:27
@Anonymní píše:
Ahojky, holky jak zvladate děti práci, domácnost a manžela.?Mám děti 8 let první třída, mám pocit že s ním neumím komunikovat, nějak se ztrácíme když byl menší bylo to jiné, co chodím do práce, stojí za nic. Nevim jak najít cestu.Pak mladší ten je v poho 4 roky, se tulime, on je víc mluvnej. I tak je mě smutno, práci na zkrácený úvazek sem nesehnala, tak jezdím do města, prodávat, jezdím sice na devátou, nebo desátou, ale některé dny přijedu o půl osmé jiné o půl šesté. Jsem tak vyflusla že nemám náladu na nic. Pracuji s lidma je to náročné. Ale peníze byli třeba a nikdo mě na půl úvazku nechtěl. Vikendy mám volné, a dvě soboty v měsíci jsem v práci. I tak jsem unavená a naštvaná. Manzel se dětem věnuje taky.Ale je mě líto že se jim nevěnují líp. Jak to máte vy?

Mám to podobně, prvňák a 4leťačka, pracovní týden je teda mazec, ale ještě víc mě ničí odpolední rozvážení na kroužky. Já dělám 8-14, takže bych mohla mít relativní pohodu, ale jediné volné odpoledne máme v úterý, jinak taxíkařím :roll: Ale jsem celkem spokojená - uhoněná, ale spokojená. O to víc si užíváme společné víkendy. Taky mě občas mrzí, že vše ve všední dny musí odsýpat a není moc čas na nějaké povídání a „věnování se“, krom chvilek před spaním (a to už zase hysterčím, že mají spát, jinak budou druhý den nepoužitelní :mrgreen: ). Snažím se myslet dopředu, na prázdniny a pak samozřejmě na dobu, až bude alespoň starší samostatn :mavam: Bude líp!

neila
Extra třída :D 12658 příspěvků 10.06.19 08:55

Nemá možnost manžel vzít manžel nějakou brigádu na přilepšenou? Tohle mi přijde dost na palici, abys některé dny přifrčela o půl osmé a ještě dvě soboty v měsíci v rachotě… :nevim: kolik si za to vyděláš, že se ti to vyplatí?

Lama Lama
Hvězda diskuse 53795 příspěvků 10.06.19 09:06

Tohle je šílené, moc toho času na děti nemáš. To je tak na hodku denně, než jdou spát, ne'? A to ještě jen takový ten čas v poklusu - jídlo, vykoupat, zuby a spát… To samé ráno. Nešlo by alespoň nějak posunout tu pracovní dobu na dřív?
Pro mě nejhorší bylo, když byl kluk v první třídě, holka ve škoce, vdálenost 20 min autem, 45 MHD, práce taky tak… šílený. Ale měla jsem vždycky zkrácený úvazek, od nástupu ve 3 letech mladší 0,75 a každý rok to o 0,05 zvyšuji ; ted mám 0,9. Pracuji do 15:15, v 16 jsme doma a hrozně to pomáhá. Je čas na úkoly, i nějakou zábavu - bazén, inline, malování, deskovka.. A na těch dětech je to znát, když mám čas se jim věnovat.
Mě nejvíc vždycky zabíjí září, furt mám pocit, že něco podepisuju, nakuuju, zařizuju, platim, zadávám příkazy, furt někdo něco chce, strašné hoňky. Ale každým rokem se to lepší a lepší, ted už je to uplná paráda. 2. a 3. třída, už zvládou se 2ma přestupama dojet domu nebo za mnou do práce.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53795 příspěvků 10.06.19 09:08
@unuděná píše:
Mám to podobně, prvňák a 4leťačka, pracovní týden je teda mazec, ale ještě víc mě ničí odpolední rozvážení na kroužky. Já dělám 8-14, takže bych mohla mít relativní pohodu, ale jediné volné odpoledne máme v úterý, jinak taxíkařím :roll: Ale jsem celkem spokojená - uhoněná, ale spokojená. O to víc si užíváme společné víkendy. Taky mě občas mrzí, že vše ve všední dny musí odsýpat a není moc čas na nějaké povídání a „věnování se“, krom chvilek před spaním (a to už zase hysterčím, že mají spát, jinak budou druhý den nepoužitelní :mrgreen: ). Snažím se myslet dopředu, na prázdniny a pak samozřejmě na dobu, až bude alespoň starší samostatn :mavam: Bude líp!

Taxikaření jsem zatrhla. Mají kroužky ve škole ( naštěstí pěkný výběr) až do doby, než se na jiné dopraví sami. Nad rámec školy mají každý jeden krouže, tedy jedno odpo každý, to se dá. Zbytek máme volno ro sebe.

unuděná
Echt Kelišová 8144 příspěvků 10.06.19 09:10
@Lama Lama píše:
Taxikaření jsem zatrhla. Mají kroužky ve škole ( naštěstí pěkný výběr) až do doby, než se na jiné dopraví sami. Nad rámec školy mají každý jeden krouže, tedy jedno odpo každý, to se dá. Zbytek máme volno ro sebe.

U nás má mimoškolní jen syn, jenže 3× týdně. To je prostě u sportovních kroužků na jakés takés úrovni už běžné, přitom nám všem by 2× týdně stačilo :nevim: Ale co naplat, v rámci školy nic takového nemají a sorry jako fotbalový kroužek od družiny učí vychovatelka na betonovém hřišti u družiny :mrgreen: :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 53795 příspěvků 10.06.19 09:15
@unuděná píše:
U nás má mimoškolní jen syn, jenže 3× týdně. To je prostě u sportovních kroužků na jakés takés úrovni už běžné, přitom nám všem by 2× týdně stačilo :nevim: Ale co naplat, v rámci školy nic takového nemají a sorry jako fotbalový kroužek od družiny učí vychovatelka na betonovém hřišti u družiny :mrgreen: :mrgreen:

No, já z tohodle důvodu v zásadě stopla házenou. 3 tréninky týdně, k tomu víkendy zápasy… To by celá rodina žila jen házenou mladší žila ve vleku… A to bych se ještě ty 3 tréninky kousla a dala to, dočasně, než bude jezdit samostatně. Ale pak už zas začíná dvoufazové denné tréninky, 8× týdně. A to fakt ani omylem. Přišli by jsme o veškeré další společné aktivity a to jsem nechtěla. Nehledě na to, že mě už to přijde týrání dětí.
Zlatá atletika, těd mají přípravku 1× týdně, od 4. třídy 2× týdně. Na druhém stupni už asi 6 hodin, ale z toho 4 v rámci školy.

Aamanda
Kelišová 5668 příspěvků 10.06.19 09:17

Tak z tohoto by byly moje děti úplně hotové, vidět mě jen chvíli večer. A to mám starší než ty - 12 a 9 let, k tomu čtyřleťák, ale ten víc visí na tatínkovi. Nezvládala bych to fyzicky, mít pracovní dobu do večera, ale horší by byla ta psychika, že nemůžu být s dětmi a že ani nic kromě práce nestíhám - žádný odpočinek, koníčky.
Proto jsem si našla práci na 6,5h denně, nástup kdykoliv mezi 6 a 9 ráno, opracuji 6,5h a jedu domů.
Asi jsem ti nepomohla, ale odpověď na otázku jak to zvládám - nezvládala bych to vůbec.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 09:18

@neila no vyplatí nevyplatí, půl roku jsem nemohla najít práci, a je lepší žít s dvou platu než z jednoho..Máme vinohrady tak druhá práce nepřipadá v úvahu. Zase by neviděli jeho.To je těžko. A ty pracujes? na zkrácený mě nikdo dát nechtěl

jopo
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 10.06.19 09:18

My máme dvě děti a to druhak a predskolak. Vizi k ráno autem oba do jedné budovy. Pracuju od 7:30 do 15:30. Tatínek vyzvedava. Doma se scházíme cca 16- 16:30. Kroužky v rámci školky a družiny. Víc se nestíhá. Úkoly zaberou dost času pak večeře a další domácí povinnosti. Snažím se mít celé víkendy volno a věnovat se dětem. Teď jsme byli od pátku do neděle na chatě a příští víkend to bude to samé. To znamená že domácnost musím stihnout za 4 dny. Včera jsem třeba ještě prala 3 pračky. Ale ma to tak spousta lidí v okolí. U jednoho platu bychom nevyšli. Zase můžu dětem dopřát 5 týdnů volná o prazdninach a myslím že i velice atraktivní program. Využívám třeba i nákupy na rohlíku což mi velice ušetří čas a nebráním se i si třeba obj pizzu k večeři atd. Takže jeden celkem na pohodu. Chce to řád a systém což mám je to můj koníček.

unuděná
Echt Kelišová 8144 příspěvků 10.06.19 09:19

@Lama Lama Jojo, nechápu, proč se ty sportovní kroužky hned berou tak vážně, to je dneska skoro se vším :roll: Nám příští rok taky má přibýt více ligových zápasů a upřímně zvažujeme, že syna taky stáhneme, i když ho to celkem baví a už se tomu věnuje 3 roky. Jenže taky nechceme jako rodina žít jen tím pitomým fotbalem, zas tak to nikdo z nás (ani syn) nežere. Sehnat dneska kroužek, kde si dítě půjde 1-2× týdně zakopat/pinknout/zaházet/zatancovat jen tak pro radost z pohybu a zábavu, je fakt fuška :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 09:20

@neila no vyplatí nevyplatí, půl roku jsem nemohla najít práci, a je lepší žít s dvou platu než z jednoho..Máme vinohrady tak druhá práce nepřipadá v úvahu. Zase by neviděli jeho.To je těžko. A ty pracujes? na zkrácený mě nikdo dát nechtěl @Aamanda

unuděná
Echt Kelišová 8144 příspěvků 10.06.19 09:23

Já bych třeba nikdy neobětovala víkendy. Radši se v týdnu strhám, honím praní a vaření do noci, lítám jako hadr na holi, než bych tomu obětovala neděli. Ani náhodou. Tento víkend jsme byli celý jako rodina, jeden den na vodě, druhý na výletě a hned je to na těch dětech znát, jsou hodné, nadšené, že se jim věnujeme (plně, ne takovéto hm hm při večeři).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 09:23

Mohla sem si vybrat, buď makat do 20 protože jsem ve vyucena kadeřnice, nebo prodávat, to je do 18 ale než přijedu je půl osmé
Odjíždím 40 min u nás nic nebylo. Anebo chodit na šílený směny fo večera od 9 do 21 to bych nedala.tak je vidím ráno a večer. A manžel funguje, kluci mají kluci i zájmy. Nemyslela sem že po mateřské se tak těžko najde práce.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama