Jak zvládáte příchod druhého dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Wisha
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 22.10.18 20:25
Jak zvládáte příchod druhého dítěte?

Ahoj cerstve i zkusene dvojnasobne maminky, jak zvladate, pripadne zvladaly jste, prichod druheho ditete? Nevyspani, pece o novorozence a starsiho sviste dohromady? Predevcirem jsme si dovezli domu druheho syna a ja zacinam mit obavu, jak to zvladnu, az bude manzel v praci :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mystiq
Kecalka 126 příspěvků 22.10.18 20:36

Hezký večer. Podle mě záleží hodně na povaze obou dětí. Já mám mezi synem (starší) a dcerou rozdíl 20měsíců. Syna jsem moc do péče o miminko nezapojovala, když jsem kojila, se synem jsme četli pohádky. Hodně mi pomohl sourozenecký kočár, na procházkách buď usnuli oba, nebo usnula jen dcera, v korbičce jsem ji přenesla na balkon rodinného domu a věnovala se synovi. V synových 2,5 letech začal chodit do miniškolky, takže jsem zase měla čas jen na dceru. Manžel taky hodně vypomohl. Jaký máte věkový rozdíl mezi dětmi?

axelina
Ukecaná baba ;) 2019 příspěvků 3 inzeráty 22.10.18 20:40

@Wisha do roka jsem to zvládala v pohode protože u toho mimina je fajn že kam ho človek položí tam ho najde :-) chodila jsem s nim i do práce :-) ale ted je malá 1.5 roku do práce si ji beru taky ale je to děs běs :-)

Wisha
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 22.10.18 20:43

@mystiq Presne dva a pul roku :) Starsi je divoch, chvili neposedi, ale zase je hodny a snazi se pomahat. Samozrejme se i snazi poutat pozornost na sebe a odmlouva nebo neposlechne. S nim samotnym je minimum prace, na zachod / nocnik uz si dojde sam, i se sam naji, jen to trva, tak mu pomaham. Manzel zatim pomaha hodne, ale pak pujde do prace a ja tu budu na oba sama, tak mam obavy :) pokud bude mladsi v noci spat dobre, asi to pujde dat, ale mam hrozny strach, ze bude spat na prd a ja to nedam s energii…Jinak starsi uz chodi do skolky, ted mel tedy tyden pauzu kvuli nemoci a ted jsme ho tyden nechali doma, abychom se szili s miminkem. Bude ve skolce jen do obeda, takze nijak dlouho, i tak to bude ale pomoc.

chaela
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 2 inzeráty 22.10.18 20:50

U nás to bylo v absolutní pohodě, ale jen díky tomu, že mladší byl to dokonalý mimino, který jen jí, spí a kouká. Kdyby se kluci narodili naopak, tak jsem už v blázinci. Taky jsem se děsila dne, kdy půjde muž do práce, ale nakonec to nebylo nijak hrozný, ten systém se vytvoří víceméně sám, hned po pár dnech už budeš vědět, co a jak a budeš v klidu. Pomohlo mi nic si neplánovat. Prostě až to vyjde, odejdeme ven, žádný v 10 na hřišti. Režim zůstal úplně stejný, jako před miminem, jen jsem ho všude tahali s sebou a dělali pauzy na kojení.

Karleon
Kelišová 5350 příspěvků 22.10.18 20:50

Já jse to zvládala až překvapivě dobře. Mám dcery 2 a čtvrt roku od sebe, a i když jsem se toho hodně bála, bylo to perfektní. Mladší jsem uspávala na gymnastickém míči a dívala se u toho se starší na pohádky, potom jsem miminko odložila do postýlky a přitulila se ke starší. Velice rychle se naučila, že když bude chvíli v klidu, budu mít potom čas jen na ni. Sama bych to asi líp nenaplánovala, jsem ráda, že jsem je měla takhle brzy po sobě a vlastně jsem si nestihla mezi nimi zvyknout na vyspání a klid na sebe :-D

mystiq
Kecalka 126 příspěvků 22.10.18 20:51

@Wisha moc přeju, ať mladší dobře spí. Naše slečna je už od narození divoch, se spaním jsme bojovali do jejích 18ti měsíců, takže nedostatek energie byl můj každodenní společník…

Hadumi
Extra třída :D 13512 příspěvků 22.10.18 20:51

V pohodě, první byla náročná, druhý je od narození zlatý - spí, papá, zabaví se ;)

smradoch75
Stálice 52 příspěvků 22.10.18 21:00

dobře

lomis
Stálice 52 příspěvků 22.10.18 21:07

Brečela jsem, jak jsem hrozná matka, že mám další dítě a už tu nebudu jen pro dceru :D Po šestinedělí už bylo dobře ;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 21:27

Anonym z důvodu citlivých informací. Já jsem to bohužel nezvládla a dostavily se mi poporodní úzkosti. Bylo to strašně náročné, starší dcera v době narození syna necelé dva roky, už nespala ve dne a syn nespal v noci. Jela jsem na doraz, neřekla si o pomoc, až jsem padla na hubu. Nedokázala jsem už usnout ani když jsem mohla. Musela jsem brát antidepresiva. Není to sranda, hlavně než se udělá nějaký režim. Nicméně teď je synovi pět měsíců, je to zlatý dítě, v noci se budí max. jednou a dcera začala chodit do školky, takže si můžu odpočinout trochu i ve dne. :) Už jsem po poradě s psychiatričkou 14 dní bez léků a cítím se dobře :)
Nicméně já radím - spát kdy to jen jde a nebát se řict si o pomoc, pokud je komu:)

Pocahonta
Kecalka 216 příspěvků 23.10.18 00:47

Ono hlavně záleží, jak jste na tom po porodu po psychické stránce, jak máte zrovna náročné děti a jestli máte byt či barák…
Mám děti cca 2,5 roku od sebe a u obou jsem trpěla poporodní depresí. Po druhém porodu jsem měla cca 14 denní období, kdy jsem nespala déle než cca 1 hodinu v kuse, prostě mi nešlo vypnout, nervy pracovaly… Do toho starší dítě sice spalo skoro celou noc, ale po páté ráno bylo vzhůru a v posteli už nevydrželo - takže když jsem cca v půl šesté ráno mladšího uspala, tak se přiřítilo starší a mladší vzbudilo. Kdybychom ale měli více pokojů, tak by se to dalo zvládat lépe. Navíc mladší byl první dva měsíce náročnější mimčo, ale na druhou stranu si vytvořil brzy určitý režim (v noci se probouzel přibližně ve stejné časy).
Važte si toho, že starší chodí alespoň na dopoledne do školky, takže pokud mladší v době jeho nepřítomnosti spí, tak bych spala též (alespoň ze začátku). Dále pokud starší po obědě doma spí, tak by bylo dobré postupem času spánky dětí zkoordinovat, abyste měla chvíli čas i pro sebe.

Wisha
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 23.10.18 02:45

@chaela To mame stejne, prvni syn byl lehce nedonoseny (35+1) a ty starosti kolem nej, hruza…Nespal v noci poradne 15 mesicu a ja mela kazdy vecer uplne depresi, ze zase zacina noc a ja se pres neskutecnou unavu opet nevyspim. Druhy syn je donoseny, rozkojili jsme se hned od prvniho dne a je klidny, ale desi me, ze nebude v noci spat a ja budu pres den muset pecovat o oba k smrti unavena. Dokonce se mi vybavily ty pocity paniky kazdy vecer kolem sedme, ze netusim, jaka dnesni noc bude. Mladsi zatim spi v noci vzdy aspon dve hodiny v kuse (pricemz u prvniho jsem spala dve hodiny v kuse az po tech 15m, predtim nikdy, predtim mi i hodina v kuse pripadala jako zazrak), ale bojim se, ze se to zlomi a nebude spat. Ale tak s tim bych stejne nic nenadelala, musela bych to proste prezit a zatnout zuby :) Urcite me ale uklidnuji komentare tady, ze spousta z vas ma druha ditka, ktera oproti prvnimu krasne ji, spi atd. Tak uvidim…Vsem moc diky za komenty, budu rada i za dalsi, at se mam cim zklidnit :)

Iveta Kotlárová
Kecalka 102 příspěvků 23.10.18 15:42

@mystiq my 6 let rozdíl 8o :*

Sue2008
Stálice 82 příspěvků 23.10.18 21:56

@Wisha my jsme doma uz pres tyden, rozdil mame 2r3m. No uz jsem to i obrecela, starsi zarli, je zpatky na plenkach a nekdy mam strach, ze svymi projevy naklonnosti miminko urdousi. :jazyk: :cert: Ale jinak je to super, kdyz se vsechny tri spolu tulime nebo kdyz starsi „cte“ mladsi knizku a spostu jinych krasnych momentu :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >