Jak zvládáte průšvihy vašich dětí?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.5.22 19:53

Jak zvládáte průšvihy vašich dětí?

Jednoduchá otázka, jak sami v sobě zvládáte, když máte dítě, co dělá často nějaké průšvihy?
Jak pak relaxujete a zvládáte to hodit za hlavu? Hlavně když se to pravidelně opakuje, protože má dítě třeba ADHD.
Prosím, neřešte, že vaše dítě nikdy nic neudělalo a ani by nic neudělalo, protože máte vychované děti. Není to předmětem diskuze.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.5.22 20:03

Momentálně nevím jak řešit problémy se synem. Snažím se ho od mala vychovávat slušně, ale nějak se to minulo účinkem nebo nevím. Teď jsem se dozvěděla, že na hřišti vykonal potřebu před jinými dětmi :zed: To, že sám od sebe nepozdraví, nepoděkuje, nekomunikuje, to už nemám ani sílu řešit. Přitom býval šikovný, normální chlapec, ale jak nastoupil do školky a školy, tak je prostě jak retardovaný. Já už nevím, jestli ho bít nebo co :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5140
19.5.22 20:07
@Anonymní píše:
Jednoduchá otázka, jak sami v sobě zvládáte, když máte dítě, co dělá často nějaké průšvihy?
Jak pak relaxujete a zvládáte to hodit za hlavu? Hlavně když se to pravidelně opakuje, protože má dítě třeba ADHD.
Prosím, neřešte, že vaše dítě nikdy nic neudělalo a ani by nic neudělalo, protože máte vychované děti. Není to předmětem diskuze.

Tak zhluboka dýchat, řekla bych. Hodit za hlavu jsem to nikdy nedokázala, ale ani jsem se nehroutila. Patří to k rodičovství a prostě se to musí ustát. Relaxovala jsem tak, jak se často doporučuje. Dělala jsem, co mě baví. Pomáhala mi ta bezpodmínečná láska k tomu děcku. Ono to zní tak všelijak, ale když to člověk fakt potřebuje, tak to opravdu funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5140
19.5.22 20:12
@Anonymní píše:
Momentálně nevím jak řešit problémy se synem. Snažím se ho od mala vychovávat slušně, ale nějak se to minulo účinkem nebo nevím. Teď jsem se dozvěděla, že na hřišti vykonal potřebu před jinými dětmi :zed: To, že sám od sebe nepozdraví, nepoděkuje, nekomunikuje, to už nemám ani sílu řešit. Přitom býval šikovný, normální chlapec, ale jak nastoupil do školky a školy, tak je prostě jak retardovaný. Já už nevím, jestli ho bít nebo co :nevim:

Kolik mu je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 20:13
@Popeladym píše:
Kolik mu je?

9 let

• Citovat
  • Nahlásit
5140
19.5.22 20:17
@Anonymní píše:
9 let

No, tak to už není úplně malej. Jak to zdůvodnil, na tom hřišti.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
19.5.22 20:18

Já mám děcko s ADHD :lol:, takže začala jsem běhat, chodím do lesa a cvičím jógu. Taky chodím na masáže pravidelně, protože mi z toho napětím tuhnul bolestivě trapéz a šíje. A pak já se snažím vidět i ty silné stránky, to pomáhá. Když bude nejhůř nechám si od její doktorky něco připsat i pro sebe :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20995
19.5.22 20:18

Co je průšvih?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29387
19.5.22 20:21

Úplně nevím, co si představit pod „prusvihem“.
Orvaly kytky sousedce, podkopaly a úplně rozebraly pískoviště, na zahradě vytvořily bahenní jámu a při té příležitosti vypustily 100
sud dešťovky, vymyslel posměšnou básničku na spoluzacku…
Takové klukoviny, za které je člověk rozhodne nepochválí, ale nic, z čeho by bylo potřeba se hroutit a nespravila by to tabulka čokolády a hluboký nádech a výdech. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 20:21

@Bubla Bůčková prostrihl si kalhoty, aby měl díry, pokreslil penál spolužákovi, pokreslil učebnici, navozil hlínu babičce na schody… Plus neustále něco zapomíná a ztrácí - penál nechal v jídelně..

• Citovat
  • Nahlásit
770
19.5.22 20:24

Pro mě je to občas trochu šok. Já jsem byla utapnuty sprt v brýlích, všechny povinnosti hotové týden dopředu..
Syn je prostě kluk a ještě dost roztěkaný, takže neustále něco mizí, rozbíjí, zapomíná. Je chytrý, ale je schopen přijít s trojkou, protože si nevšiml půlky zadání.
Dneska mi jen tak mimochodem do telefonu oznámil, že bude mít kuli z písemky z matky, protože psali test z jiného učiva, než si připravil. Těžko říct, jestli opět neslyšel nebo to bylo překvápko..
Ale už to neřeším, očekávám informací, kdy si to opraví, pokud ne a chytne trojku z matky, jeho problém.
Pomohlo mi nechávat školu už na něm a pomáhám na vyzvání (ale už je sedmák).
Kdyby ale vykonal velkou na hřišti, tak nevím nevím:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26241
19.5.22 20:24
@Anonymní píše:

Těžce. Ono teda hodně záleží na tom, jak se k tomu postaví. Pokud vidím, že mají snahu toho činu litovat, tak to řeším v klidu, ale starší většinou nepřizná svojí chybu, shazuje to na kde koho okolo, včetně třeba nás a diskutuje, což mě většinou vytočí víc, než samotný skutek. Rozhodně nejsem matka v zenu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 20:25

@Popeladym Prý ho donutil kamarád, ale to je samozřejmě hloupost. On vykonal obě potřeby do prachu a pak to prý míchal a hrál si s tím :zed: On jakoby by byl ůplně mimo, vůbec si neuvědomuje, že se nesmí chovat určitým způsobem, že je to nenormální. Já už fakt nevím jak ho dát do normálu.

• Citovat
  • Nahlásit
732
19.5.22 20:25

Mám sedmileta dvojčata první trida oba ADHD. No je to strašně náročné. U nás je pořád něco. Snažím se relaxovat, chodím plavat, na dlouhé procházky, nabírat energii :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5140
19.5.22 20:27
@Anonymní píše:
@Bubla Bůčková prostrihl si kalhoty, aby měl díry, pokreslil penál spolužákovi, pokreslil učebnici, navozil hlínu babičce na schody… Plus neustále něco zapomíná a ztrácí - penál nechal v jídelně..

Toto všechno se ale u těch, řekněme živějších ratolestí stává. To já sem svoje zkušenosti snad ani psát nebudu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat