Jak zvládáte řešit stravu i péči o miminko?

29.1.21 13:32

Jak zvládáte řešit stravu i péči o miminko?

Holky, uvítám jakékoliv rady na téma - jak zvládáte péči o malé miminko a při tom ještě řešit stravu. Myslím třeba pravidelnost a přípravu zdravého jídla. Já prostě nestíhám, neumím si na to najít čas a kolikrát si odpoledne uvědomím, že jsem nejedla :( :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20581
29.1.21 13:38

Jako jindy :nevim: nevím jak mas staré dítě, sestinedeli bývá náročnější. Já měla miminko v šátku a dělala s nim všechno normálně. Jestli kojis, tak je i celkem důležité si najít čas a něco do sebe dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30614
29.1.21 13:45

@moni_ka.n8 kolik je miminku?
Za prvé taky doporučuju šátek nebo nosítko :palec:
Není samospásný, syn v ničem být nechce. Ale taky musí někdy spát :mrgreen: Takže jako matka tří dětí radím vypustit úklid a jak mimino zvadne, udělat si jídlo a v klidu se najíst. Spousta jídel se dá připravit dopředu. Na snídani i oběd si nachystat večer, když hlídá tatínek. Spousta jídel se dá vzít i ven, jestli maličký potřebuje jezdit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.1.21 13:48

Určitě souhlas, neměla bys na jídlo zapomínat. Když nestíhám, dávám si intelligent food, je to rychlovka a opravdu tě zasytí :) hlavně to složení je fajn a vím, že do sebe v rychlosti neházím sladkosti a podobné věci, které máš po ruce…třeba by ti to mohlo pomoct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
29.1.21 13:50

Tak já mám už doma druhé mimino (nedonošené, dlouho nesměl ven) a dceru 2r a 10m. Stíhám relativně vše, i trochu pracovat, dcera chodí do dětské skupiny. Prostě se podílí manžel. Kluk je tedy náročnějí (reflux + koliky - často musím nosit na rukou ve vzpřímené poloze, jinak blije po kojení, dcera měla jen mírné koliky a málokdy, reflux vůbec).

Je to o vaší organizaci dne - když malý spí, pracuji či se věnuji dceři, uklízím či vařím. Manžel pomáhá s úklidem a částečně s vařením, věnuje se více dceři. Neudělám sice vše ihned, ale jedu na etapy i s tím, že práce je rozdělaná - př. nakojím, jdu nachystat pračku, pak jsem s malým (protože mezitím začal křičet), jdu umýt část nádobí, opět jsem s malým, ten mezitím usne v náručí a jdu dodělat nádobí + třeba chvilku pracovat. Vůbev mě netrápí, že mám rozdělané prádlo na skládání (nežehlím, jen to bere čas), v chodbě vytažený smeták a v rohu hromádku smtí - vím, že se k tomu z apár minut dostanu.

U dcery jsem první týden nestíhla nic - bylo to nové, rozkojovala jsem se, prsa bolely, přišlo mi to náročnější. Ale zpětně vidím, že prostě jsem si neuměla čas zorganizovat, navíc po císaři jsem měla problémy rychle fungovat.

Pokud nestíháte, omezte věci, které nemusíte nutně dělat(třeba koukat do telefonu) + předejte chlapovi pár úkolů - nakoupit podle seznamu, uvařit přílohy, umýt nádobí či vynést koš, pověsit prádlo). Pak se stihnete i v klidu najíst. On vám klidně to jídlo může i nachystat! Když je čas, uvařte si do zásoby jídlo, klidně si namažte více chlebů na den i s přílohou ze zeleniny (jako svačinky) a dejte do lednice. Rychlým jídlem jsou i jogurty s kouskem ovoce. To stihnete připravit během 2 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
29.1.21 14:06

Mě třeba syn spal doma cca 20 minut a před tím jsem ho půl hodiny uspávala :(( hrůza, dýl spal jen při jízdě v kocaru. Takže jsem se jen tak tak štíhlá najíst a zajít na záchod a už řval. Je fakt že šátek jsem s ním nezkousela, u mladší dcery jsem zkusila a stejně nepoužívala, ale teda ona byla kliďas. Jídlo jsem si vařila asi večer nebo nevím jak jsem to zvládala, protože on zas odpo trpěl na koliky a řval než večer usnul. Ale to bylo tak do 3 měsíců, pak už spal večer dobře a vařila jsem večer na víc dní. Přes den s ním i dál nešlo udělat téměř nic, byl věčně nespokojeny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.21 14:38

Máme za sebou šestinedělí, byla to jízda a je pro mě vše nové, jak píšete, doufám, že se vše časem uklidní :lol: byla jsem zvyklá jídlo hodně řešit a jíst opravdu zdravě a pravidelně…teď je to pro mě naprostá změna
@jituss39 co je prosím to intelligent food? uvítám jakékoliv rychlé řešení :) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
29.1.21 14:46

@moni_ka.n8 já bych využila toho, že máš malinké miminko, nasadila šátek a najednou můžeš doma dělat hromadu věcí, ale ono se to furt mění, u nás byl problém někde mezi půl rokem a rokem, když už byla docela těžká na nošení až to ani tolik nechtěla a já ještě vařila skoro denně dvě různá jídla pro ni a pro mě, teď už je to zase v poho, pustím prasátko Peppu a vařím jedno jídlo pro nás obě (18 měs) 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
29.1.21 14:56

@moni_ka.n8 je to vyvážené rostlinné jídlo, které rozmícháš ve vodě nebo můžeš přidávat třeba do smoothie nebo ovesné kaše a podobně. Měl by obsahovat i hodně proteinů, mrkni na jejich stránky, tam všechno najdeš: intelligentfood.cz
Pokud jsi byla zvyklá jíst zdravě, tohle tělu dodá potřebné živiny, které třeba tolik nemůžeš při péči o miminko řešit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.21 15:01

Super, děkuju za tipy. Šátek určitě vyzkouším, už jsem nad tím uvažovala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
29.1.21 15:12

Jim když jí děti. Žádná změna.. :) Máma je taky člověk co má své potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
29.1.21 15:16

S miminkem jsem jedla, kdykoli se kojilo. Jedli jsme spolu :lol:

S batoletem totéž - jedla (a vlastně furt jim) jsem kdykoli jí děti a to stejné, co jedí oni. Aspoň neprasím to, co bych jim nedala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17933
29.1.21 15:23

Taky jsem ve tři zjistila, že jsem nejedla. Při krmení slichtickama taky nebyl čas, teď ji 20 minut a já kolikrát už ani hlad nemám… Zhubla jsem asi 5 kilo, normálně budu jist, až budu chodit do práce, možná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
29.1.21 15:34

Dítě někdy spí, ne? Nebo má druhého rodiče. Neuteče ti, nemusíš mu extra vařit, vaříš vlastně jen sobě. Je to vsechno o organizaci času. Na druhou stranu už tolik času jako za bezdětna nikdy nebude, tak asi stojí za to zvážit, co je opravdu důležité ohledně tvého jidla řešit, co lze vypustit a jak si věci maximálně zjednodušit (třeba jak urychlit přípravu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
29.1.21 15:36

Já jsem byla sama a nevěřila jsem si. Miminko mi přes den nespalo a nedokázalo být ani chvíli samo. Když už jsem tu chvilku měla, tak nebyla energie na nějaké vaření. Takže moje strava vypadala asi tak, že když už tělo dostalo hlad, šla jsem do lednice a něco si tam vzala jen tak do ruky. Teď je synovi 6 měsíců a už mám čas si něco uvařit, ale zvykla jsem si na to, že sama sobě nic nevařím a pro jednoho mě to ani nebaví.

Příspěvek upraven 29.01.21 v 15:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat