Jak zvládáte scény svých dětí?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
137
20.11.19 17:39

Jak zvládáte scény svých dětí?

Ahoj holky, potřebuju poradit od zkušených ;)
Moje malá je poslední dobou hodně náročná a má zvláštní období, je jí 26 měsíců a i když děláme vše stejně, najednou jakoby měla ze všeho strach a dělá scény, ale hysterický.
Od narozeni se ráda koupala a ted jí nemůžu dostat do vany, strašný řev, volá,,mami neee"…Sousedi si musí ťukat na čelo. Co mám dělat? Vykoupat jí přeci musím!
Když vidí našeho praktika opět šílený řev, při vyšetření jí držíme 3. U zubaře zase scény na křesle.
Vysvětluju, hladím, konejším…ale na rovinu říkám, že i mě to nervuje a mám chuť jí plácnout přes zadek. Pořád se ale snažím vysvětlovat, slibovat, prosit. Už nevím. Do teď jsme rády chodily do bazíku, teď pod sprchou řev.
Máte někdo radu? Jak situaci řešit hlavně u těch doktorů nebo před lidmi?
Předem děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15754
20.11.19 17:48

@Emmi02 moje prvni dcera silela u doktoru asi do 4let, pak jeste chvili jen u cizich a tedv 5,5 je to dikybohu dobre. Odebrat krev, naockovat, vysetrit? masakr..nepomohlo nic.Az cas.
Druhe dceri je 25mesicu a take jsme ted byly u dr. a uz silela, ze ji chce koukatna bolave brisko, v pondeli jdeme k zubari, tesim se :roll:
Od prvni dcery vim, ze vsechno casem prejde, chce to mit pevne nervy a vydržet :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5365
20.11.19 17:52

@Emmi02 myslím že by sis měla uvědomit, že jiní lidé nejsou důležití. Jsou to cizí lidé, nájem ti neplatí, jídlo ti neplatí a pravděpodobně kdyby jsi upadla tak ti ani nepomůžou vstát. Jediný důležitý v té chvíli je tvoje dítě. Druhá věc je že tvoje nervozita a tvoje předpokládaní že situace špatně dopadne je základ toho že špatně dopadne. Tvoje dcera to z tebe krásně vycítí. Nechce se koupat- no tak ji jen omyj zinkou, jdi se koupat s ní, donluv se co by ji v té vaně udělalo radost. Než navštívíte doktorku mluvíte o tom spolu? Co pohádka doktorka Plyšáková, nebo doma si hrát na doktorku?
Ale jak říkám určitě bude hlavní problém v tvé nervozitě a pocitů někdo si bude myslet něco o mně. Když to vypnes bude se vám žít lépe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
20.11.19 17:53

Řekla bych, že všechno přejde samo, chce to jenom čas. Já mám zase to mladší děcko úplnýho mamánka. Jakmile se někam hnu, mám ho hned za zadkem. Když by měl spát u babi s dědou, tak hysterák, abych přijela, že se mu hrozně stejská. Šílený, co vám budu povídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5365
20.11.19 17:55

@Hamouzka co je na tom silenyho? Pokud mu není víc jak 10let tak mi to nepřijde vůbec šílený :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20276
20.11.19 18:02

Nemusíš ji koupat proč bys musela? Variantou je sprcha a nebo omytí žinkou. Děti občas mají fázi, kdy vodu milují a pak ji zase nesnáší a pak zase jinak.

Jinak ano, děti se u doktorů bojí. Nemůžou za to a neumí se ovládnout. Jsou mrňavé.

Na zvládání potřebuješ hlavně trpělivost a případně humor.

Dost taky pomáhá, pokud pořádně myslíš na vlastní potřeby a řešíš vlastní odpočinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
20.11.19 18:06
@Eliskaxox píše:
@Emmi02 myslím že by sis měla uvědomit, že jiní lidé nejsou důležití. Jsou to cizí lidé, nájem ti neplatí, jídlo ti neplatí a pravděpodobně kdyby jsi upadla tak ti ani nepomůžou vstát. Jediný důležitý v té chvíli je tvoje dítě. Druhá věc je že tvoje nervozita a tvoje předpokládaní že situace špatně dopadne je základ toho že špatně dopadne. Tvoje dcera to z tebe krásně vycítí. Nechce se koupat- no tak ji jen omyj zinkou, jdi se koupat s ní, donluv se co by ji v té vaně udělalo radost. Než navštívíte doktorku mluvíte o tom spolu? Co pohádka doktorka Plyšáková, nebo doma si hrát na doktorku?
Ale jak říkám určitě bude hlavní problém v tvé nervozitě a pocitů někdo si bude myslet něco o mně. Když to vypnes bude se vám žít lépe

Ja se právě snažím být v klidu a neplaším, nejsem nervózní, říkam si, že to jsou prostě děti. Ale poslední dobou je to hodně nad moje síly, hlavně ten bazén a to koupání ve vaně nechápu. Vždyt to zná, je to stejné a vždy to měla RÁDA. Jak se to může během dne otočit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20276
20.11.19 18:09
@Emmi02 píše:
Ja se právě snažím být v klidu a neplaším, nejsem nervózní, říkam si, že to jsou prostě děti. Ale poslední dobou je to hodně nad moje síly, hlavně ten bazén a to koupání ve vaně nechápu. Vždyt to zná, je to stejné a vždy to měla RÁDA. Jak se to může během dne otočit?

No může. Podívej se jak radikálně se děti mění vzhledem. No a stejně se může měnit i to jak má a nebo nemá ráda vodu. Chodit na bazén není povinné a nezbytné. Pokud to tobě dělá dobře, tak ji nech na chvíli jejímu otci a jdi si zaplavat sama :-D

Jinak děti se prostě vyznačují tím, že jsou je jim jedno co si rodiče představují a vyvíjí se po svém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5365
20.11.19 18:13

@Emmi02 hele víš co je vtipný syn se v bazénu potápěl a plaval pod vodou ale doma bojujeme při mytí hlavy, protože mu teče voda do uší :mrgreen: :mrgreen: ber to s klidem a humorem. Tyhle situace nejsou na vždy - objeví se jiné :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
20.11.19 18:18
@Eliskaxox
@Emmi02 píše:

A do toho bazénu musíte? Tak tam nějakou dobu nechoďte a najděte si jinou aktivitu. Ostatní chce asi brát s klidem a humorem. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28700
20.11.19 18:27

@Emmi02 Po vic jak ctyrlete temer kazdodenni praxi to uz zvladam dobre. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 18:33

Přejde to chce to čas a trpělivost ale určitě bych neradila nechce se koupat mám žínku to pak bude nechce si čistit zuby, máme ústní vodu, nechce na procházku budeme všichni doma, nechce psát úkoly, nápisem za něj 🤣Neustupovala bych.

• Citovat
  • Nahlásit
6627
20.11.19 18:45

Jsou věci u kterých neustoupim, třeba čištění zubů, každý den se musí umýt je jedno jestli vana, sprcha, nebo se jen opláchnou zinkou v unyvadle. Nechceš jít do bazénu, ok, nejdeme na tom netrvám, ale aby pak dělala scény že nebyla v bazénu to už by mě taky nebavilo. U doktora pochopím, že se bojí ale scény že by ji drželi 3 to fakt ne. Znám z nemocnice hodně deti co dělali scény, ale ty za sebou většinou měli už nějakou špatnou zkušenost. Zase nadruhou stranu můžeš být v klidu I tohle období přejde ;)

Moje dítě třeba jeden čas odmítali auto, což je dost blbý když denně musíme jezdit, vždycky jsem se desila toho nastupování kdy bude hystericky řvát, všichni koukat a já to vzpouzici dítě rvu do sedačky. V autě po celou dobu řev, naštěstí to do měsíce přešlo, ale bylo to šílený a vůbec úplně bezdůvodně podle mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
20.11.19 19:10

Moji malé jsou dva roky. Když dela scénu, ze nechce do vany, jdeme s ni, miluje to. U dokroru ji dam tablet, který jinak nedostane. Když se začne vztekat na veřejnosti, tak odvedeni pozornosti, něčím ji překvapit. U nás funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3692
20.11.19 19:19

Mame doma taky takova obdobi, asi neudelas nic.. Zas to za par mesicu prejde. Nase skoro trileta holka skace v bazenu do vody z vysky, potapi se, voda v ocich, ani v nose ji tam nevadi. Doma ve vane pri myti vlasu ji voda nesmi stect do obličeje, jinak hysterie :lol: Nestalo se ji v souvislosti s vodou neco neprijemneho, treba v tom bazenu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat