Jak zvládáte skloubit práci a rodinný život?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
70
28.11.21 17:22

Jak zvládáte skloubit práci a rodinný život?

Zdravím :dance:
Jsem mámou teprve pár měsíců, ještě jsem si plně nezvykla na ztrátu svobody a času pro sebe. Přemýšlím, jaký mají život matky dvou nebo vice děti kterým skončila rodičovská. Máte to tak, že z práce běžíte pro děti, na nákup, rozvést na kroužky, něco uvařit k večeři, s dětmi se učit do školy, zapnout pračku, uložit děti a spát nebo máte prostor i na nějaký vlastní život? :oops: přečíst si knížku, podívat se s mužem na film, zajít si zacvičit..?? Nebo chodíte na zkrácené úvazky nebo jste supermatky a zvládáte všechno a ještě si pískáte?? :oops: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11901
28.11.21 17:25

Takto tu funguje, když jsi sama. Jinak tam je ještě druhý rodič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
28.11.21 17:30

@Cenarius
A ty to máš jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
28.11.21 17:35

No, u nás to funguje tak, že pracuji když jsou holky ve školce, vyzvedavam po O a věnuji se jim. Další práci navíc dělám po večerech když děti usnou, někdy, když se mi nechce, tak si dělám třeba gelové nehty, to je můj konicek. Odpo přijede manžel z práce, tak já jdu poklidit nebo si hrajeme s dětmi, jsme venku. Jedna jezdí na balet v úterý, tak s tou jedu na balet, druhou hlídá zatím manžel. Když je teplo, tak chodíme na sportovní kroužek, to jsou čtvrtky, tak tam jezdíme všichni. Manžel má fotbal jednou nebo dvakrát v týdnu a já mám středy cvičení. Takže středy jsou takové, že vyzvednu děti ze školky, odpoledne s nimi jdu na dětské dilnicky, vyzvedne si je manžel a za půl hodiny mi začíná cvičení. Jo a na nákup se stavuje manžel po práci nebo před prací, nebo já dopoledne než začnu pracovat. Občas jedu nakoupit odpoledne, když chci chvilku pro sebe :mrgreen: Čtu si v posteli skoro denně než usnu. Zvladame v pohodě, jen je někdy občas lítání :nevim: ale pracovat na plný úvazek, tak by to byl jiný fičák

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27167
28.11.21 17:38

Záleží na každé rodině, jak to má. Zda úplně všechno musí obstarat a oběhat matka, nebo taky funguje otec. My jsme se o všechno dělili, pomáhali jsme si s dětmi a věcmi kolem všichni..já, manžel, ex, babička..Pracovala jsem na směny, manžel jednu dobu taky, ex měl práci více přizpůsobivou, babička v důchodu pomáhala s kroužky. Teď jsem teda zas na RD a ideálně bych ráda potom zkrácený úvazek. Babička už je starší a manžel dělá pořád na směny, občas pohotovost..A jinak jo, no, byl to docela fičák. Ráno odvést do školky, školy, pak práce, v 15h povyzvedávat, nakoupit, doma napsat úkoly, udělat večeři..ale to jsme už většinou byli dva. V 21h jsme byli všichni mrtví, takže na nějaké aktivity byl čas o víkendu. Ale i na různé akce jsme odpoledne chodili, to zas jo. Jen to rychle letí, člověk toho času v pracovním týdnu doma moc nestráví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
28.11.21 17:45

Zapojujeme se celá rodina včetně babiček a dědečků a co nejdříce přehazujeme odpovědnost na děti. Rozhodně nevedeme teplé večeře.
Ještě teď se mi dělá zle, když si vzpomenu, jak jedna kolegyně vykládala, jak přišla cca po 11 hodinách práce domů okolo šesté a ttam na ni její 13-letá dcera, která byla s otcem doma, vybafla, co bude k večeři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51880
28.11.21 17:53
@Mamanova93 píše:
Zdravím :dance:
Jsem mámou teprve pár měsíců, ještě jsem si plně nezvykla na ztrátu svobody a času pro sebe. Přemýšlím, jaký mají život matky dvou nebo vice děti kterým skončila rodičovská. Máte to tak, že z práce běžíte pro děti, na nákup, rozvést na kroužky, něco uvařit k večeři, s dětmi se učit do školy, zapnout pračku, uložit děti a spát nebo máte prostor i na nějaký vlastní život? :oops: přečíst si knížku, podívat se s mužem na film, zajít si zacvičit..?? Nebo chodíte na zkrácené úvazky nebo jste supermatky a zvládáte všechno a ještě si pískáte?? :oops: :oops:

Pracovní týden je krapet hektický. Musí se stihnout všechno, co píšeš. Ale když jsou na to dva, tak to jde. U nás třeba jeden z nás se učí s dětmi, druhý pofackuje úklid, uvaří večeři. Večery mám pro sebe, když zrovna nepracuju. A taky jak děti rostou, tím víc času mám pro sebe - takže ano, chodím plavat, mám dva jazykové kurzy, čtu (ale to jsem četla vždycky), chodím večer ven s kamarádkami, dost často máme s mužem jedno odpoledne o víkendu pro sebe (děti u kamarádů), večer o víkendu můžeme kamkoliv (děti vydrží samy doma).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6206
28.11.21 17:58

Proto mi bude v budoucnu vyhovovat práce na směny, ráno papá děti do školky a školy, manžel do práce…a já, já, budu si dělat co chci. :mrgreen: Momentálně jsem na zkrácený úvazek a rodičák. Jsme na to dva, dopo byl manžel s dětmi u tchýne až do odpoledne, já spala po noční. Manžel teď odjel do kina a já satany uložím.
Edit: dělám 12ky, kolotoč ranní/odpoeldní/noční by mě zabil… takhle budu mít volno klidně celý den

Příspěvek upraven 28.11.21 v 18:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3295
28.11.21 18:06

Prostor pro vlastni zivot? Co to je :jazyk:? Vecer mam teoreticky cas cca od 20:30, kdy deti usnou, kdyz zrovna nemam praci na pocitaci. Bohuzel jsem vetsinou tak unavena, ze u toho filmu stejne usnu. Knizku jsem ted jednu precetla tak po 2 letech a to jen diky tomu, ze jsem nemocna. Pred detmi jsem precetla minimalne 2 knihy mesicne. Ted spis ctu emimino, zpravy atd. na mobilu, protoze na to mi staci kratsi cas a nemusim se tolik soustredit. Cvicim obcas vecer sama doma. Manzela a nase jedine hlidani deti-dedecka, vyuzivam, abych mohla chodit do prace a nemusela byt porad doma s nemocnymi detmi. Je to tak na hrane zvladnutelnosti, protoze mladsi syn je nasobne vic dni doma nez ve skolce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27167
28.11.21 18:07

@kve-tinka odpolední mě taky bavily. Dopoledne sama doma, vyřídila jsem si co jsem potřebovala, zašla ke kamarádce, uklidila..a odpoledne se o děti postarali ostatní. Akorát jsme se s manželem ten týden míjeli a viděli jen v posteli, tak to bylo blbý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
28.11.21 18:08

Po konci rodičáku sem šla do práce na 12tky, obchoďák. Takže ráno malou do MŠ a do práce. Vyzvedl ji chlap a já dojela kolem 22 hod večer. Když sem měla volno, tak sem vařila a uklízela. Malou sem si vyzvedla pak v MŠ. Teď máme druhé dítě, po rodičáku si budu hledat něco jiného, ale obávám se, že asi zase 12tky a stejný scénář jako s jedním dítětem 🤷🏻‍♀️ ( chlap OSVČ ve stavebnictví )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
28.11.21 18:16

No, u nás teda peklo. Strašně lituju, že nemám zkrácený úvazek. Děti vyzvedávám z družiny tak v 15.45-16.00. A to fakt letím z práce s jazykem na vestě. Zastavíme se na krátký nákup (opět co nejrychleji). Po příjezdu děti hned hlásí hlad. Takže převléct, vyložit nákup, večeře. V práci nestíhám oběd, abych mohla odejít „dřív“, takže alespoň obden i něco rychlého, teplého. Pak úkoly - děti, 1. třída. Zabere to se dvěma tak hodinu, včetně kontroly pouzdra, aktovky. To už máme 6 hodin. Zbývá mi hodina a něco, kdy musím dát pračku, umýt nádobí po večeři, uklidit kuchyň, sušička, občas vysát, uklidit něco v baráku (chlupatá kočka). Taky kočka se chce mazlit… Manžel se vrací po 7 z práce totálně unavený. V mezičase úklidu se snažím i věnovat dětem, aby matku neznali jen jako tu, co je buzeruje u úkolů. Zahrajeme si teda nějakou hru nebo malujeme (0 čas pro mě). Po sedmé chystám věci na další den, predchystavam svačiny, dohlížím, aby se kluci vykoupali, dočistim zuby. Pak čtu pohádku, zpívám písničku… Usínají tak 8.30. No a pak mám čas pro sebe 😒. To už ale padám únavou, ráno vstávám v 5.30. Manžel se nezapojuje, jen víkendy, já jsem zralá na blázinec. Pokud můžu doporučit, nechoď na plný úvazek a dobře zvažuj další kariéru. Já mám odpovědné místo, psychicky náročné. Sice mám i dost peněz, ale k čemu mi jsou? Stejně nemám čas chodit po obchodech 😟

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38251
28.11.21 18:21

Fungujeme oba. Ale máme jedno dítě - žádné dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29462
28.11.21 18:25

Když jsem měla 6ti hodinový úvazek, tak se mi to zdálo akorát přiměřené. Ted mám o hodinu víc a už mi přijde, že nestíhám. Muž dělá do 17h, takže vykrývá jen akutní odpolední problémy s dětmi. Za mě těch 6h je akorát, pokud s těmi dětmi chci dělat něco jiného, než jen řešit večeři a úkoly. A to ještě moje děti úkoly nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
28.11.21 18:34

Ja pracuji 12 h směny, krátký dlouhý týden a ty prachy.dny děti neřeším. nebo Teda ano, ráno odvezu do školky, odpoledne se stará tatínek.
Potom ty dny kdy jsem celé doma tak se jim opravdu věnuji celé odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat