Jak zvládáte to horko s miminkem?

31
29.7.13 15:41

Jak zvládáte to horko s miminkem?

Ahoj maminky, jak zvládáte to horko s miminkem? Mám 2,5 měsíční dceru a je to náročné. Já jsem vždycky unavená a z horka bych nejraději spinkala, ale malá nee :( Vůbec ne a ne zabrat. Když už zabere, tak max na 5 min. Bydlíme v RD, takže se to tu relativně dá, ale i tak máme cca 29 stupňů. Často jí krmím a dávám jí přes nožičky vlhkou plínku, aby se ochladila. Dáváte napít čaje tak malému miminku?
Zdraví maminka Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6326
29.7.13 15:45

@janifek když je takové horko tak zkus nabídnout čistou vodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
29.7.13 15:45

Nedávám, jen kojím, ale malá to snáší „relativně“ dobře a většinu dne prospí - doma, v kočáře se morduje a když jí mám na ruce, potíme se obě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
29.7.13 15:46

J mam 7 ms. cacorku…a hrozne, mae cca 29-30stupnu…mala mi moc nechce jist, mliko odmita, tak ji davam, co muzu a hooodne caje. Urcite muzes davat kojen. vodu. Ja malou chhladim vlaznejsi vodou ve vanne… :,( hnus uz by mohlo sprchnout :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
29.7.13 15:47

Rozvěsit po bytě mokrý ručníky :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
29.7.13 15:47

Já mám miminko už větší - 8,5 měsíce a ty horka teda nic moc. Asi tak 3× denně jí osprchuju, spát jí dávám přes den v kočárku do verandy (je směrem na sever, krásně chladná), večer ukládám ke spánku jen v plínce a v průběhu noci přendám opatrně do letního spacího pytle. Přes den dávám čaj nebo vodu.
Takhle malinké miminko bych jen kojila. Pokud je na UM, tak bych zkusila trochu převařené vlažné vody, klidně alespoň pokapat pusinku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1048
29.7.13 15:49

Tak nám už je 16 měs., ale potíme se tady s malym oba, lezem 2-3× denně do vlažný sprchy spolu a lítáme po bytě nahatý-oba :mrgreen: Ono se to ani jinak nedá, máme doma skoro 30 stupňů. Jinak dávám pořád pít čistou vodu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
29.7.13 15:49

Můj malej hodně pije vodu, dávám jogurty a přesnídávky. Necpu do něj nic teplýho, mlíko dělám jen vlažný. Obejvák mám zabarikádovanej, puštěnej větrák, malej je jen v plíně a pokud to jde, tak bez ní. Mám tu škopek napuštěnej vodou v tom nějakou hračku a občas ho tam strčim na svlažení. Zvládá to v pohodě. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
29.7.13 15:51

Mame byt pod strechou a mame tu kolem 30 stupnu. Nastesti se tu hejbe vzduch, takze se to da. Nicmene maly je dost mrzuty, je jen v plince a mazli se s vlhkou plenou, ty mam rozvesene po celem byte a pravidelne je menim a diky tomu se tu da i dychat. Maly je na UM, takze ted v tom horku ji co tri az 4 hodinky a mezi tim mu nabizim cistou vodu, ale moc ji nechce. Spinka vic, nez jine dny, ale ma trosku problem s usnutim. Myslim, ze to zvladame v pohode :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55612
29.7.13 15:55

Matyáš už teda není malý. Ale když byl taky bylo vedro tak jestli máte záclony nebo závěsy tak rozprašovač s vodou a stříkat na ně. Jinak jsem ho několikrát denně koupala. Ve 4 měsících se pak koupal v malém bazénu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
29.7.13 16:35

No, musím říct, že dnes je to extrém, je strašně horká, tak jí ochlazuju tou vlhkou plínkou, pomáhá to a líbí se jí to, vždycky se na chvilku uklidní. Jinak mi dnes pořád brečí, jinak je to moc hodné miminko. Mají přijít bouřky, tak už se těšíme :) Vodu ale nechce, je závislačka na prsu. Tak přemýšlím nad tím čajem, ale zatím jsem nezkoušela. Přislazovaly jste čaj, když jste hod dávaly? Plně kojím, zatím jsme nic jiného nedávaly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
29.7.13 16:46

Tak muj dvouměsíční prcek to vzládá obstojně a to máme doma 29 stupnu, dá se říct, že je z toho víc spavý než jindy, ale to já také :D, dvakrát denně ho čachtám ve vaničce, protože má příliž mnoho vlasu a ty má chudinka neustále slepené potem, jinak mi leží v postýlce jen v plinečce a když spinká lehce ho přikreju látkovou plenou a na pelest postýlky dávám vlhkou plenu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
29.7.13 16:47

Já nekojím, jsme plně na umělém, ale čaj mi malý rezolutně odmítá, ale dehydratace se vubec nebojím, protože jeho plínku nemohu ani unést :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
30.7.13 07:15
@janifek píše:
Tak přemýšlím nad tím čajem, ale zatím jsem nezkoušela. Přislazovaly jste čaj, když jste hod dávaly? Plně kojím, zatím jsme nic jiného nedávaly…

Ve 2,5 měsících bych jen kojila (ale já neměla při žádném z dětí takovýhle horko). Pokud bych chtěla nutně něco dávat, dala bych spíš jen převařenou vlažnou vodu. Čaj, pokud bych dávala, tak dětský sáčkový - v těch instantních je spousta cukru. A určitě bych nedoslazovala - bylinkové čaje jsou nasládlé samy o sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
30.7.13 10:38

Taky jsme si užily. Malá jak je spavá, tak v těch vedrech ne a ne přes den zabrat. Pěkně se mi věnuj, mamko :) Bylo to náročné, ale před hodinou konečně začlo pršet! Plně kojím, včera odpoledne co hodinu - dětem to prý stačí, nemusí se dávat čaj. Já dala pár lžiček fenyklového, ale jen proto, že jí chutná :) A dobře po něm prdí :) Každopádně takový sajgon už snad nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama