Reklama

Jak zvládáte to, že nemáte žádný čas na sebe?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 17:56
Jak zvládáte to, že nemáte žádný čas na sebe?

Ahoj mamky, co jste s dětmi samy. Prosím vás jak zvládáte to, že nemáte vůbec žádný čas a prostor pro sebe? Myslím teď hlavně psychicky, i když organizačně mi to přijde taky jako slušný záhul. Jsem sama se 3,5 letou dcerou. Můj denní režim vypadá tak, že v 5:15 vstanu, dám se dokupy. V 5:45 budím malou, na 6. jdeme do školky. Já hned jedu do své práce, kde jsem do 16. hod. Cestou z ptáce vyzvednu dceru, případně něco nakoupíme, zařídíme, stavíme se na hřišti. Doma jsme obvykle kolem 17. hod. Jdu uklízet, vařit, prát atd. V 18 hod je večeře, pak hraní, večerní hygiena a ve 20:30 ji uspávám. Do 21-21:15 douklízím byt, umyju se a padám do peřin. Tak je to každý všední den. Víkendy věnuju úklidu, vaření a společným výletům a procházkám.
Už to ale nějak nedávám. To, že nemám šanci se podívat na film nebo seriál, jít se jen tak sama projít nebo si zaběhat. Prostě vypnout a neposlouchat permanentní „mamíííííí!“. Dcera je opravdu hodně aktivní a společenská a u každé aktivity vyžaduje asistenta, který vše dělá s ní nebo alespoň komentuje. Celé to umocňuje ještě fakt, že pracuju v jeslích spojených se školkou. Na dětský pláč a trucování už začínám být těžce alergická. Naštěstí se zatím držím a po dceři ani dětech v práci jsem nikdy nezakřičela, fakt se snažím být pořád hodná, milá a usměvavá máma i teta, ale někdy už bych nejradši vypadla někam do lesa a sprostě se vyřvala.
Znáte to některá? Jak s tím bojujete? Vážně zvažuju psychologickou pomoc, protože mám pocit, že mi začíná hrabat.

Hrabalka :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

vendulaaa
Závislačka 4894 příspěvků 12.10.18 17:59

Aspoň jeden den zkus požádat nějakou kamarádku, ať s ní po školce stráví tu hodinku… a nech si ji pro sebe. Každý den nenil třeba vařit, prát…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 18:00

*V 6 jdeme do školky, ne na 6., ale to je asi jasné z kontextu a není to důležité…jen pro upřesnění. ;)
Hrabalka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 18:03

@vendulaaa: Právě, že kamarádky, známé ani rodinu, co by mi pomohla.
Dneska třeba nevařím, máme jídlo ze vvčera, ale stejně tady s dcerou plácám plastelínu a pak budu luxovat. Momentálně dcera bulí, protože jsem jí neudělala princeznu podle jejich představ a proto, že jsem jí zakázala další sladkosti před večeří. Jako není to žádná hrůza, to si uvědomuju, ale prostě furt a furt si s ní hrát a věnovat se jí. Asi mě z toho picne. Ať to nevyzní nějak zle, mám ji samozřejmě ráda, jak jen matka může mít ráda své dítě, ale už to nedávám.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28724 příspěvků 12.10.18 18:03
@Anonymní píše:
Ahoj mamky, co jste s dětmi samy. Prosím vás jak zvládáte to, že nemáte vůbec žádný čas a prostor pro sebe? Myslím teď hlavně psychicky, i když organizačně mi to přijde taky jako slušný záhul. Jsem sama se 3,5 letou dcerou. Můj denní režim vypadá tak, že v 5:15 vstanu, dám se dokupy. V 5:45 budím malou, na 6. jdeme do školky. Já hned jedu do své práce, kde jsem do 16. hod. Cestou z ptáce vyzvednu dceru, případně něco nakoupíme, zařídíme, stavíme se na hřišti. Doma jsme obvykle kolem 17. hod. Jdu uklízet, vařit, prát atd. V 18 hod je večeře, pak hraní, večerní hygiena a ve 20:30 ji uspávám. Do 21-21:15 douklízím byt, umyju se a padám do peřin. Tak je to každý všední den. Víkendy věnuju úklidu, vaření a společným výletům a procházkám.
Už to ale nějak nedávám. To, že nemám šanci se podívat na film nebo seriál, jít se jen tak sama projít nebo si zaběhat. Prostě vypnout a neposlouchat permanentní „mamíííííí!“. Dcera je opravdu hodně aktivní a společenská a u každé aktivity vyžaduje asistenta, který vše dělá s ní nebo alespoň komentuje. Celé to umocňuje ještě fakt, že pracuju v jeslích spojených se školkou. Na dětský pláč a trucování už začínám být těžce alergická. Naštěstí se zatím držím a po dceři ani dětech v práci jsem nikdy nezakřičela, fakt se snažím být pořád hodná, milá a usměvavá máma i teta, ale někdy už bych nejradši vypadla někam do lesa a sprostě se vyřvala.
Znáte to některá? Jak s tím bojujete? Vážně zvažuju psychologickou pomoc, protože mám pocit, že mi začíná hrabat.Hrabalka :mrgreen:

to je jak vedle v diskusi.Tedy opakuji i zde - psycholog vyslechne, pokýve hlavou a doporučí Ti hledat pomoc u blízkých nebo hledat rezervy.Jen pouhé vypovídání nic neřeší.Jiná varianta není.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 12.10.18 18:11

Rozumim ti, take jsem to presne takhle par let mela. Ani zadne hlidani jsem nemela, takze fakt psycho. Chce to cas, az dite odroste :nevim: blba rada, ale nic lepsiho jsem za ty roky nevymyslela. Dnes uz je tomu detatku 17 a prezila jsem to krizove obdobi pred lety ve zdravi :mrgreen: :kytka:

Fifi2
Kecalka 171 příspěvků 1 inzerát 12.10.18 18:12

Na jeden den v týdnu, zařídit nějakou slečnu na hlídání :think:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 12.10.18 18:13

Kdy se u vas stihne udelat za tu chvilku takovy bordel, aby bylo nutne jej uklizet nejen kazdy den, ale i o vikendu? Neni treba problem zde?

Hofida
Kecalka 257 příspěvků 1 inzerát 12.10.18 18:14

Ve dvou se děti lépe zabaví, pozvete ji domů kamarádku ze školky… třeba … i pro malou to bude příjemná změna. Já pořád někde courala s dětmi po venku, když jsme bydleli v paneláku. Teď lítají děti po zahradě.

brisco
Závislačka 2889 příspěvků 12.10.18 18:22

Na můj vkus je tam moc uklizení a vaření. Pokud máte obědy, tak nemusí být každý den teplá večeře. A když chodíte domů až vecer, tak moc nepořádku nenadelate, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 18:25

@katyna1984 Ono ani nejde o to, že by mi vadilo uklízet, ale prostě pořád nonstop odpovídat na otázky na otázky proč, kde, jak a co a řešit kňourání, brečení, zuření, ječení, píštění, vztekání. Od rána do večera, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce.
Jo a binec je ona schopná udělat za 10 minut spolehlivě. :D
K tomu zatím nemáme pračku, myčku a pod., takže to docela trvá.
Hrabalka

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 34 inzerátů 12.10.18 18:30
@katyna1984 píše:
Kdy se u vas stihne udelat za tu chvilku takovy bordel, aby bylo nutne jej uklizet nejen kazdy den, ale i o vikendu? Neni treba problem zde?

Přesně tohle jsem si taky při čtení příspěvku říkala…
Zakladatelko, přestaň denně večer uklízet a místo toho si čti nebo dívej na film.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48356 příspěvků 12.10.18 18:33

Tatínek nefunguje vůbec?
Hele, bude líp, dítě bude samostatnější. Ted to překlepat a jinak zkusit třeba něco pro sebe alespon cestou z práce, do práce -já jezdila na kole nebo běhala. Jinak zapojit otce, co to jde.
HOdně mi pomohlo sdílené vyzvedávání ze školy s kámoškou.

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 12.10.18 18:33

Nemá tatínka? Nebere si ji pravidelně na víkendy? Taky moc uklízení a vaření,pokud jste samy a obedvate v institucích.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 18:35

@Jana206 Vaření z důvodu, že jsme obě bezlepkové.
Tatínek žije mimo ČR, dceru mám ve výhradní péči já.
Budu muset končit, protože opět brečí z důvodu, že se jí dostatečně intenzivně nevěnuju. :-(
Hrabalka

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinář Chášakdží umíral příšerných sedm minut, na konzulátu řádili uklízeči

Novinář Džamál Chášakdží umíral dlouhých sedm minut, během kterých byl mučen.... číst dále >

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >