Jak zvládáte určité situace?

5145
20.7.15 16:18

Jak zvládáte určité situace?

Ahojky holky zajímalo by mě jaké jste povahy když máte třeba nějaké úřední zařizování, problémy ve školce, škole s učitelkama, s úřednicema který jsou k vám neochotné. Já byla třeba minulý týden v bance a tam udělala nějaká paní neuvěřitelný bordel kvůli tomu že jí ještě nepřišla karta od účtu. Já sem třeba klidná všechno se snažím řešit v klidu moje mamka taková není říká mi furt že mě takhle akorát všude odbydou že si mám prej umět otevřít pusu :) Jak to máte vy? Pište svoje zkušenosti jak jste je řešili zajímá mě to. Umíte řádit jak černá ruka a dělat humbuk když se vám něco nelíbí nebo se snažíte řešit všechno v klidu? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3761
20.7.15 16:26

Otevírám si hubu a manžel mě musí vždycky krotit, on je u nás ten hodnej, co sní hnusnej oběd v restaurai, poděkuje a ještě dá spropitné, já si stěžuju a řeknu, že nic platit nebudu :mrgreen: jsme každej jinej ale vyhovuje nám to tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
20.7.15 16:27
@kacenka8 píše:
Ahojky holky zajímalo by mě jaké jste povahy když máte třeba nějaké úřední zařizování, problémy ve školce, škole s učitelkama, s úřednicema který jsou k vám neochotné. Já byla třeba minulý týden v bance a tam udělala nějaká paní neuvěřitelný bordel kvůli tomu že jí ještě nepřišla karta od účtu. Já sem třeba klidná všechno se snažím řešit v klidu moje mamka taková není říká mi furt že mě takhle akorát všude odbydou že si mám prej umět otevřít pusu :) Jak to máte vy? Pište svoje zkušenosti jak jste je řešili zajímá mě to. Umíte řádit jak černá ruka a dělat humbuk když se vám něco nelíbí nebo se snažíte řešit všechno v klidu? :kytka:

já myslím, že humbuk dělat není potřeba, že se lze v mnoha případech dohodnout slušně, asertivně a bez scén - tím ale nemyslím ten druhý extrém - nechat si vše líbit a nechat si „kálet na hlavu“ a je rozdíl dát najevo nelibost a rozčilení a je rozdíl vřískat jak pojašená hysterka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Luca10
@kacenka8 píše:
Ahojky holky zajímalo by mě jaké jste povahy když máte třeba nějaké úřední zařizování, problémy ve školce, škole s učitelkama, s úřednicema který jsou k vám neochotné. Já byla třeba minulý týden v bance a tam udělala nějaká paní neuvěřitelný bordel kvůli tomu že jí ještě nepřišla karta od účtu. Já sem třeba klidná všechno se snažím řešit v klidu moje mamka taková není říká mi furt že mě takhle akorát všude odbydou že si mám prej umět otevřít pusu :) Jak to máte vy? Pište svoje zkušenosti jak jste je řešili zajímá mě to. Umíte řádit jak černá ruka a dělat humbuk když se vám něco nelíbí nebo se snažíte řešit všechno v klidu? :kytka:

U mě to hodně záleží ne na povaze, ale na momentální náladě. Jsou dny, kdy je mi šumák, že stojím dlouhatánskou frontu v neklimatizovaném obchodě a nikdo neotevře další pokladnu, a pak jsou dny, kdy jsem naštvaná, že úřednici na přepážce něco trvá. :nevim: Ale když už mě něco naštve, tak to jsem pak hodně nepříjemná. :cert: Naposledy jsem se takhle obula do kluka, který směrem ke svému kamarádovi poznamenal, že on by svou těhotnou přítelkyni rozhodně nenechal jíst ve fast foodu. Narážel tím na mě, protože jsem měla už asi týden strašnou chuť na Twistera z KFC a konečně jsem se tam dostala a pak jsem si vyslechla tohle. Tak si zase něco vyslechl on. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
6098

Čím sem starší, tím míň se nechám vytočit. Nestojí to za to. Sama pracuju s lidma a jakmile na mě někdo začne řvát, tak ho vykážu ať přijde až se uklidní. Nemyslim si, že je potřeba se chovat jako hysterka, abych dosáhla svého. To lze i v klidu. Důležitý je bát informovaná a nebát se ohradit, že třeba dotyčná v bance nemá pravdu atd… Ale ne nadávat a řvát na ní, když za to třeba ani kolikrát nemůže. Takže za mě hlavně slušně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
20.7.15 16:28

Ja si nemyslim, ze robit okolo seba bordel cloveku nieco v zivote prinesie. Mozno da niektorych ludi dopozoru, ale prinesie to zo sebou kopec negativnej energie a to sa prejavi zase niekde inde v nasom zivote (napr. aj na zdravi) Jednat s ludmi slusne, vediet komunikovat prijemne a pritom vsetkom si nenechat vziat svoje prava a byt asertivny… asi tak nejak by to podla mna malo vyzerat. Aby som sa dovolala spravodlivosti nemusim hned po niekom kricat, ci vyhrazat sa. Vsetko sa da zvladnut komunikaciou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6098
20.7.15 16:32

@vilaa Býz zdravě asertivní, právě plno lidí neumí. Třeba v různých nabídkách po telefonu atd.. začnou se rozčilovat. Přitom jde lehce říct, že nemám zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
20.7.15 16:32
@Boudová píše: Čím sem starší, tím míň se nechám vytočit. Nestojí to za to. Sama pracuju s lidma a jakmile na mě někdo začne řvát, tak ho vykážu ať přijde až se uklidní. Nemyslim si, že je potřeba se chovat jako hysterka, abych dosáhla svého. To lze i v klidu. Důležitý je bát informovaná a nebát se ohradit, že třeba dotyčná v bance nemá pravdu atd… Ale ne nadávat a řvát na ní, když za to třeba ani kolikrát nemůže. Takže za mě hlavně slušně.

Já to mamce taky vysvětluju tím že pracuji s lidma a že sama nemám ráda když na mě někdo vyjede a kolikrát i neprávem. Ona je zas přesný opak když se jí něco nelíbí udělá ten bordel že se všichni otáčí :roll: Pořád mi říká že budu mít akorát problémy až mi půjde malej do školy až si na něj zasedne učitelka nebo mu bude někdo ubližovat že některý věci prej v klidu řešit nejdou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6098
20.7.15 16:34

@kacenka8 No nevim, mě jako učitelce by víc vadila maminka, která by mi tam dělala humbuk. Nezasedla bych si, ale ani na jedno dítě.

Něco jinýho je jestli si necháš s*át na hlavu, to mi ale nepřijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10554
20.7.15 16:43

Snažím se vždycky problémy řešit v klidu, ale naposledy ve škole, mě tak ty rodiče vytočili, že jsem trošku zvýšila hlas, ale byla jsem v právu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
20.7.15 16:44

Tak podle mne je řvaní a rozčilování se na veřejnosti znakem poněkud nízkého IQ. Takoví lidé mě dost obírají o energii a myslím si, že i jim se to vrací. Co totiž vysíláš, to i přijímáš…
A mám vyzkoušeno, že prvotní úsměv otevírá skoro všechny brány… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6098
20.7.15 16:46
@Black Cat píše:
Tak podle mne je řvaní a rozčilování se na veřejnosti znakem poněkud nízkého IQ. Takoví lidé mě dost obírají o energii a myslím si, že i jim se to vrací. Co totiž vysíláš, to i přijímáš…
A mám vyzkoušeno, že prvotní úsměv otevírá skoro všechny brány… :palec:
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.15 16:46

Umět se narsat se někdy hodí, ale většinou člověk řve na nesprávný lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Thesis
20.7.15 16:55

Ze začátku jsem milá, úsměvy od ucha k uchu. Pokud je na mě někdo nepříjemný, jsem rázná a dokážu si sjednat pořádek. Ovšem nejsem nějaká hysterka, která by řvala na celé kolo.

• Nahlásit
  • Citovat
Thesis
20.7.15 16:57
@Black Cat píše:
A mám vyzkoušeno, žeprvotní úsměv otevírá skoro všechny brány:palec:

Bohužel ne vždy, narazila jsem na doktorku na pohotovosti ve dvě ráno, když jsem tam byla s malým a ta do mě ryla neskutečně. Nepříjemná až to bolelo. :pocitac: Tak jsem jí trošku usadila na místo, pak se konečně začala chovat normálně a byla i milá :oops:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama