Jak zvládáte velkou rodinu?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 10:16
Jak zvládáte velkou rodinu (po všech stránkách)?

Ahoj,

moc bych vás chtěla poprosit o praktické rady ze života, jak zvládat větší/velkou rodinu. Myslím po všech stránkách, finančně, organizačně, prostor v bytě, psychicky, fyzicky :D… snad mě chápete. Já jsem vychovávaná v takové té „klasice“ - 2 děti. Skoro všichni kolem měli/mají 2 děti, případně 1. S větším počtem dětí nikoho z blízkého okolí ani nemám. Myslíte, že se to dá zvládat z platu 35tis (hrubého) + mateřské? Případně zvládáte k větší rodině ve 3 letech nejmladšího i pracovat? Budu moc vděčná, když se mi svěříte. Klidně anonymně - jsou to i citlivé údaje. Děkuju :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:

Markéta80
Hvězda diskuse 40414 příspěvků 11.10.18 10:20

Hodně záleží na výdajích. My nemáme hypotéku takže v tomhle je to fajn ;) A pak každá rodina má jiné nároky. Je to v pohodě, právě ted tady mám jen 2 psy co spí pod stolem a to ticho :mrgreen: . No do 12h pak jdu pro nejmladší do školky a ta pusu nezavře :mrgreen: . Máme 3 děti, prostřední bohužel postižený takže jsem doma ;) Zase manžel dělá v nepřetržitém provozu a když je potřeba není problém aby tam byl pár hodin na víc nebo má jinou směnu. Ví že jsme doma a nemusíme řešit hlídání ;)

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1877 příspěvků 11.10.18 10:31

Čekáme třetí a problém zatím nevidím :nevim: nemáme dluhy, půjčky, hypotéku, barák je náš.. Muž teď dostal ještě mnohem líp placenou práci takže ani do budoucna se nebojím. Navíc má našetřeno, já se taky snažím dávat bokem když můžu. Zvládáme výlety, dovolenou.. Muž chce hodně dětí, já se ho snažím brzdit :mrgreen: počítám s tím, že mě ale do čtvrtého ukeca no :roll: každopádně chci pár let oddych, máme tři po třech letech a vážně bych se ráda podívala i do práce :lol:

Tarjei
Závislačka 4150 příspěvků 11.10.18 10:42

@Lainaire8 @Markéta80 děvčata to fakt vlastní bydlení bez hypo krutě závidíííím :D ..to je dobrej základ pro duševní klid :D

Markéta80
Hvězda diskuse 40414 příspěvků 11.10.18 10:44

@Tarjei :lol: tak ta hypo by byla asi dost citelná částka :jazyk:

pst007
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 11.10.18 10:45

Ono taky hodně závisí na tom, jestli byste na ně byli sami bez prarodičů jenom s občasnými návštěvami, nebo třeba, jak to některé velké rodiny mají, dvojdomek, babička s dědou vedle, hlídají každou chvíli, občas nakoupí, vypěstují na zahradě… případně jestli máte vyřešené bydlení nebo byste do toho třeba ještě stavěli.

warita
Echt Kelišová 8418 příspěvků 11.10.18 10:46
@Markéta80 píše:
Hodně záleží na výdajích. My nemáme hypotéku takže v tomhle je to fajn ;) A pak každá rodina má jiné nároky. Je to v pohodě, právě ted tady mám jen 2 psy co spí pod stolem a to ticho :mrgreen: . No do 12h pak jdu pro nejmladší do školky a ta pusu nezavře :mrgreen: . Máme 3 děti, prostřední bohužel postižený takže jsem doma ;) Zase manžel dělá v nepřetržitém provozu a když je potřeba není problém aby tam byl pár hodin na víc nebo má jinou směnu. Ví že jsme doma a nemusíme řešit hlídání ;)

to jsem nevedela. Co je tvemu prostrednimu, jestli se smim zeptat?

Tarjei
Závislačka 4150 příspěvků 11.10.18 10:48

@Markéta80 tjn..já jsem v nájmu sama s dětma a každej den mě děsí, kdy nás vyrazej, protože autík dupe a huláká…vlastně furt, když nespí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 10:52

Finance díky Bohu řešit nemusíme (ale zas že bychom lítali dvakrát ročně na Kanary, to taky ne), barák jsme zdědili (upřímně radši bych byla, kdyby dětem zůstal děda, než mít barák…)

Furt peru, vařím uklízím a vůbec to není vidět, fakt jsem nepřišla na to jak to zefektivnit… jsem unavená. Do práce nechodím, takže s tím neporadím… Asi by to bylo ještě horší na zvládnutí.

Máme 4 kousky a čekáme pátý kousek :-)

Markéta80
Hvězda diskuse 40414 příspěvků 11.10.18 10:54

@warita těžký autista :?,ale je zajímavé že ze všech nejhodnější. A když je sám doma ani o něm nevíme :mrgreen: Nejhlučnější je Vali, hlavně když se cpe k nejstaršímu do pokoje a on jí tam nechce pustit. To začne tak ječet že jí raději pustí :mrgreen: Ale když on přijde do jejího pokoje to na něj řve že si nesmí lehnout, ani polštář mu nepůjčí :mrgreen: A jak se začnou hádat to je něco, malá přilítne že jí Viki řekl že je b.lbá tak jí řeknu že se to neříká a přilítne Viki že ona ho kopla a řekla že je de.bil ;) Když už se oba uklidní tak malá přinese obrázek tak jí pochválím že ho má krásný a Viki který je o 6 let starší řekne že to on taky umí namalovat :lol: Dneska Viki bude hlídat Vali až pojedu právě pro Toma, školu má na druhém konci města :? Tak už jsem jí to říkala že bude hodná a nebude ječet, slíbila že bude hodná když jí Viki pustí hru minecraft :mrgreen: Tak snad. Ona je hysterická a prý ječí i ve školce když si s ní její oblíbený kluk odmítne hrát a ředitelka že se vždy podívá a pak řekne, no jo to je Valinka tak to je ok :mrgreen:

Markéta80
Hvězda diskuse 40414 příspěvků 11.10.18 10:54

2×.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 11.10.18 10:56
@Anonymní píše:
Ahoj,moc bych vás chtěla poprosit o praktické rady ze života, jak zvládat větší/velkou rodinu. Myslím po všech stránkách, finančně, organizačně, prostor v bytě, psychicky, fyzicky :D… snad mě chápete. Já jsem vychovávaná v takové té „klasice“ - 2 děti. Skoro všichni kolem měli/mají 2 děti, případně 1. S větším počtem dětí nikoho z blízkého okolí ani nemám. Myslíte, že se to dá zvládat z platu 35tis (hrubého) + mateřské? Případně zvládáte k větší rodině ve 3 letech nejmladšího i pracovat? Budu moc vděčná, když se mi svěříte. Klidně anonymně - jsou to i citlivé údaje. Děkuju :mavam:

Všechno jde a divila by ses s jakým klidem. Záleží to na tom, jak si postavis priority…

Markéta80
Hvězda diskuse 40414 příspěvků 11.10.18 10:58

@Tarjei :? tak to máš náročné. Tom je docela v klidu. Hlavně že má zásobu rohlíků a puštěnou televizi :mrgreen: A vedle sebe katalogy zájezdů :mrgreen: On je doma vlastně cca od 15h a po 18 už si chodí lehnout, sice usíná kolem 20h ale už polehává a prohlíží letáky. O víkendu vstává klidně v poledne :mrgreen:

warita
Echt Kelišová 8418 příspěvků 11.10.18 10:58

@Markéta80 mas to pestre. Vubec jsem nevedela, ze to mas takto komplikovane. Jses silna zenska a Vali je podle vseho docela cislo, ale v tom dobrem smyslu.

Tarjei
Závislačka 4150 příspěvků 11.10.18 11:03

@Markéta80 závidím. Stepa je hyperaktivni, strasne. Doma pres den pobiha a co 5-10 vterin to nějaký zahulakani.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >