Jak zvládáte vy a vaše dítě konec mateřské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katka372
Stálice 99 příspěvků 02.10.18 14:02
Jak zvládáte vy a vaše dítě konec mateřské?

Zdravím maminky, jak jste prosím vy a vaše dítě zvládli konec mateřské a nástup do školky a do práce? Mě se po mateřské podařilo najít práci, která mě baví a i mi vyšli vstříc se směnami kvůli školce. Synovi je ale teprv něco málo přes 3 roky a pořád jsme byli spolu, skoro žádné hlídání, je na mě hodně fixovaný. Teď je ve školce od 7h do 16h, je tam hodný, ale je vidět, že je z toho smutný, před odchodem do školky kňourá, že tam nechce a netuším, jak to doopravdy prožívá. Mě je teda hodně smutno, že jsme spolu teď tak málo, ale zároveň se mi v práci líbía potřebujem peníze. Jen nevím, jak se vyrovnat s tím odloučením skoro na celý den :-(

Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5897 příspěvků 02.10.18 14:04

Máme to stejně, malýho naštěstí školka baví a těší se tam, ale stejně mam takový pocit jako bych se ho zbavovala, odpoledne musím doma něco udělat, uvařit, kolikrát si ho vezme některá z babiček a já ho pak celý tyden pořádně nevidím :(

Keshi
Závislačka 2674 příspěvků 02.10.18 14:11

Tady se zaháčkuji. Nemáme funkční babičky, tak jsme s malým 3,5 roku v kuse. Letos mi bylo nabídnuto místo, ale bohužel nebylo místo pro syna ve školce. Tak nějak jsem to brala lehčeji, protože jsem věděla, že nemusím a když to nebude fungovat, prostě skončím. Brzy už ale budu muset, končí rodičák a chytá mě trošku úzkost. Malý je hodně vymodlené dítě a potřebuje hodně individuální přístup…bojím se, že ho nedokážu opustit, byť na pár hodin. Plánovali jsme druhé dítě, ale to zdá se nedokážu donosit ani do konce 1. trimestru, tak přemýšlím jak to udělám, pokud mi malého opět nevezmou do školky. :think:

Tableta
Závislačka 4108 příspěvků 02.10.18 14:11

Naše tříletá teď od září přestoupila do státní školky. Chtěla jsem jí dát měsíc na zvyknutí a od října že teda nastoupím do práce. Ve školce byla zatím jen 10×, protože je furt nemocná a já taky. Dopadlo to tak, že jsem si protáhla rodičák do dceřinných 4 let. Kdybych nastoupila teď, tak mě asi hned vyrazí. Snad se to po zimě „uklidní“… Ve školce se jí líbí, ona je dost společenská. Ale se soukromou, kam chodila, se to nedá vůbec srovnávat. Tam to byla paráda, víc učitelek, míň děcek. A měli až do 17, takže se dalo v pohodě stihnout vyzvednout.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 02.10.18 14:30

Po materske bylo klukum pul roku, sla jsem do prace na puluvazek s nepravidelnou pracovni dobou, takze hodne fungoval tatinek a prvni rok i moje mamka, pak jsem si nasla chuvu. Do statni skolky sli az ve 4 letech, nebylo misto. Takze na kazdy den dopoledne meli nejakou aktivitu, cviceni, plavani, anglictinu atd.

malina83
Závislačka 3522 příspěvků 02.10.18 14:43

Malá chodí do školky už měsíc. Já tři týdny pracují. Dělám na částečný úvazek od 8-15. Rodicak mi tedy končí až v lednu kdy malý budou tři. Ale rozhodli jsme se takto, jelikož malá je společenská a doma se mnou se už nudila. První týden byla na zvykacku. Teď už chodí od 7:30- 15.15 a zvládá to pěkně. Někdy se jí ani nechce domů. Mě to v práci dost baví a je tam super kolektiv. V práci mi to rychle utíká. Přijde mi, že tam jsem sotva dvě hodiny, takže ani není pomalu čas styskat si po malé. Ale večer když ji uspavam, tak to ve mně hryze, že jsme spolu teď o dost míň. předtím 24/7. Ale zase bych řekla, že si ten čas spolu mnohem víc uzíváme

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >