Reklama

Jak zvládne batole mou hospitalizaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

samantafox
Povídálka 40 příspěvků 29.12.16 22:38
Jak zvládne batole mou hospitalizaci?

Ahojte maminky, prosím o radu nebo uklidnění… Začátkem ledna jdu na 2 týdny do nemocnice. Mám téměř dvou a půl leta dvojcata a mám trochu strach, jak to budou zvládat a jestli na mě nezapomenou :,(. Možná se někdo pousmeje, ale kluci teď mají období, kdy vyžadují na všechno tátu a já jsem na vedlejší koleji. Mám strach, že po návratu z nemocnice ztratim i ty poslední zbytky naklonnosti, které mi „prokazují“, když maji třeba nějakou bolistku a utíkají za mnou. Nemáte někdo zkušenost? Podařilo se vám pak na vztah dobře navázat? Možná je to cakt hloupost, ale dost mě to trápí.

Reklama

Reakce:

Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 29.12.16 22:55

Hlavně klid :kytka: Já si myslím, že to zvládnou v pohodě, budeš jim chybět a o to víc tě potom uvítají. Můj syn měl 2 roky, když jsem byla kvůli komplikacím deset dní v porodnici a on byl zrovna nemocný, tak za mnou nemohl. Když jsem pak přišla domů, tak mi snad dva dny vkuse visel na krku. ;)

Alušáček
Závislačka 3078 příspěvků 29.12.16 22:56

@samantafox Buď ráda, že je to takhle… Já třeba mám mamánka a v tomto případě bych se musela bát jestli to beze mě zvládne, což je horší. Uvidíš, že ti tvý lumpíci budou rádi až budeš zpátky doma :)

Moise
Hvězda diskuse 35361 příspěvků 15 inzerátů 29.12.16 22:57

@samantafox nestresuj se, je to nutné, tak to prostě musí být. Děti to hodně často zvládají líp než matky :mrgreen: Já byla v nemocnici pár dní v roce a půl dítěte. Odloučení ok, když jsem přijela domů, tak běžela do náruče k mojí mámě, potvora. A já se na ní tak těšila :mrgreen: Během dne se ale zase srovnala a bylo všechno v pořádku. Oni mají v hlavičkách taky binec.
A to s preferencí tatínka mi dělal syn v tomhle věku taky. Bez něj ani ránu, ale když mu něco bylo, to mu byla náruč mámy dobrá. Trvalo to nějakou dobu, pak se to srovnalo, že teda vzal na milost oba :mrgreen: Neprožívej to tak. Mají tě rádi stejně jako tátu :hug:

mar772
Kecalka 114 příspěvků 29.12.16 22:59

To bude dobrý. Děti to zvládají mnohem líp než maminky. Přijdou třeba několikrát na návštěvu, někdy zavolají. 2 týdny utečou rychle :hug:
Byla jsem v nemocnici 4 týdny, dítě poprvé samo s tátou. První noc jsem byla totálně na nervy co a jak, a prý celou noc v klidu spal a neplakal, prostě pohoda. No to jsem zase obrečela, že mu nechybím. Pak jsem ještě přišla o hlas a nemohla mluvit. Takže super ani zavolat jsem nemohla a popovídat si. Ale dítě to zvládlo dobře, jen pak někdy v noci před spaním se bál, abych nikam neodešla

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 29.12.16 23:01

@samantafox neboj, rozhodně nezapomenou :hug: budeš jim moc chybět.
Je naprosto přirozené, že kluci teď tíhnou víc k tatínkovi a je to tak v pořádku. Když se vrátí můj manžel domů z práce, syn si ho odtáhne do pokoje, zabouchne dveře a já tam nesmím vkročit, jinak mě okamžitě vyhazuje :mrgreen:
Ale je to něco jiného, než vztah k mamince. K nám maminkám se utíkají schovat, ukazují nám ty bolístky jak jsi psala a je to proto, že ten vztah je nejvíce důvěrným a láskyplným vztahem, jaký prožívají. Jen už potřebují i další vítr do plachet.
V tomto věku dochází k odpoutávání se od citové závislosti na matce a tak tě to třeba i může trápit, ale jejich láska k tobě se tím nemění. Jen dozrávají a posunují se dál. Kdyby touto fází neprošli, stane se jejich vztah k matce časem pravděpodobně patologický (ubohá snacha).
Zkus být ráda, že tvé děti se vyvíjejí zdravě :kytka: a že tvá hospitalizace přišla až v této době :hug:

Barinec
Kecalka 253 příspěvků 29.12.16 23:17

Uklidnim te, syn ma 3 roky a kdyz prijde tatinek domu, jdu stranou a pripadam si doma skoro jako kus nabytku. Dneska vecer mi syn rekl, ze tatinek je jeho milacek a zitra budou cely den delat blbiny (to tak rika, kdyz si spolu hrajou). Spat vecer sel taky s tatinkem do nasi postele a na me zbyla postel v pokojicku. Za necely mesic rodim, tak me to moc netrapi, alespon muzu odpocivat, ale taky jsem z toho byla nestastna. Na druhou stranu jsem moc rada, ze maji spolu hezky vztah a kdyz budu v porodnici, vim, ze to zvladnou i bez maminky. A neboj, synove na tebe nezapomenou, maminku maji jenom jednu a vas vztah tim nijak neutrpi, ten jste uz spolu navazali dost silny za ty dva a pul roku a na cely zivot.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama