jak zvladnout 2 deti a nikoho nesidit???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sisla
Nováček 4 příspěvky 04.11.09 22:37
jak zvladnout 2 deti a nikoho nesidit???

ahoj holky,
mame doma Natalku 2 rocky a Lucinku 2 mesice. Chtela bych se zeptat, zda mate nekdo stejne pocity jako ja a pokud ano, tak jak se s nima vyrovnavate.
Mam totiz problem s tim, ze mam pocit, ze to vubec nezvladam. Byla jsem zvykla se Natalce na 100% venovat a to ted najednou nejde. Natalka zacala byt hodne plactiva, protoze vidi, ze kdyz Lucinka place, tak hned bezim. Ja to velmi spatne snasim, takze jsem pak na ni netrpeliva az „oskliva“. Pak je mi to samozrejme stasne lito.
Mam pocit, ze se ji uz vubec nestiham venovat a nevim, kde cas vzit. Napriklad vecer, kdyz bych ji mela jit uspavat, tak to casto vyjde tak hloupe, ze musim jit obstarat Lucinku, protoze tou dobu nejvic place. No a kdyz se uklidni, tak uz Natalka vetsinou sama usla.
Zaroven mam pocit, ze se take vubec nevenuji Lucince. Ze ji nedavam ani zdaleka tolik, jako jsem davala Natalce.
Porad si rikam, jak to delaji ostatni, ze to zvladaji. Nebo alespon jak se s tim srovnavaji.
Poradite mi nekdo???
Diky
 Silva

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
gigim
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.09 23:00

ahoj sisla,
ja som bola na tom uuuuplne rovnako. Dievčatá mám s rozdielom 2r 1m. Takže ked sa mi mladšia narodila, tak to bol des. Presne, staršej som sa dovtedy venovala na 100% a zrazu ten priestor tam nebol. ufff, som inak rada, že som to nejak zvládla. Neboj, ale zvládneš to.písnem ešte viac,teraz sa mi mladšia ale zase začína budit,tak letím. prepač,moc som nestihla poradit.napíš na moj email, odpisem viac ked budem mat čas :-D gigi

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 04.11.09 23:18

Dej tomu čas - ono se to utřepe. Možná máš pocit, že ji šidíš, ale není to tak. Ty jí dáváš něco úžasného. Dáváš jí parťáka, kámošku a spolulumpa… A navíc vědomí, že v životě je třeba brát ohled na druhé… Co víc by měla bez sestry?

L.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 04.11.09 23:19

A třeba tatínek by nemohl převzít nějaké povinnosti? Koupání, uspávání? Nebo odpoledne procházku s miminem, aby ses mohla věnovat jen starší?

Já plánuju taky takový rozdíl a už teď si říkám, jaký to bude maso…

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 05.11.09 08:29

souhlas, ze je to vazne narez. Ale jak radi Cicinka - zapojit co nejvic tatku - kdyby to slo, tak babicky, tety… a hlavne se porad uklidnuju tim, co psala Lesina. Davame tem starsim partaky do zivota a za nakou dobu si spolu (snad) krasne vyhrajou, budou si pomahat, spiknou se proti rodicum… :lol: Uci se, ze v zivote neni vsechno jen o ni. Ale je to hrozne tezke. Kdyz se k zarleni prida obdobi vzdoru a zacnou rust zuby petky, neni o co stat. Denne vysiluju, jecim, ale zaroven si i uzivam, jak je Emca k Tomikovi hodna, hladi ho, utesuje, kdyz breci, jak on ji pohledem vyhledava a tesi se, co zase vymysli. Jak Tomik zdrha, abych ho nemohla oblict a oba se tomu hrozne chechtaj…
Driv to bylo lepsi, deti si spolu docela vyhraly, nez se zacal Tom plazit a stoupat si, takze leze Emce do lega, do talirek, do vodovek, a furt jen slysim „mamooo, dej Tomika plyc!!“
Zrovna jsem si ted v naky krizi sepisovala veci, ktery se daji delat tak nejak s obema. Treba jim hrat divadylko, kutalet balon, cist nake pevnejsi knizky, radit na velke posteli a koukat z okna, houpat v siti (mame natazenou v obyvaku), cvicit stridave na balonu, zpivat ze zpevnicku… Nebo vyndame pytlik s hudebnima nastrojema a chrastime, piskame, to bavi oba, na kytaru trochu hraju, ale to mi po ni lezou, obcas pustim prasatko Pepinu…
Nebo kdyz Tomik tak necakal a Emca byla ochotna se s nim koupat, tak to je taky prima zabava. kdyby mel nekdo dalsi napady, tak sem s nimi :lol:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 05.11.09 08:41

No já si myslím že nešidíš ani jednu, to máš tak… pořád můžeš jet jen na 100% , ale najednou je osob které si chtějí těch 100% rozdělit víc a tak se holt musí nějak podělit… Miminko je ve výhodě, bo nepoznalo jaké to je, mít mámu jen a jen pro sebe a tak mu to scházet nebude a starší holčičce dej čas se adaptovat na novou situaci. Mám kluky od sebe 19 měsíců a řeknu ti že starší se nikdy moc šidit nenechá, holt ten mladší musí být skromější. Samo že se snažím pozornost dělit rovným dílem, ale ze začátku to fakt moc nešlo. Tvoje pocity jsou normální,ale až ti holky vyrostou tak budou moc rády, že mají jedna druhou a už ani tu tvoji pozornost tak moc potřebovat nebudou.
Vydrž… nic jinýho ti nezbývá :wink:

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 05.11.09 09:11

Podepisuju se po Lesinu.
Měla jsem to taky tak stejně, a praktikovali jsme to tak, že jsem měla pro starší Klárku vyhrazenou půlhodinu denně, kdy jsme se věnovala plně jen a jen jí, samozřejmě to vyžadovalo takovou denní dobu, kdy se Petce věnoval tatínek. Klárka tím získala takovou jakousi jistotu a časem se to nějak utřepalo samo a půlhodinky splavně přešly v hraní si s oběma.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 05.11.09 09:59

neboj chce to čas. já měla ze začátku ten samý pocit, že se starší najednou vůbec nemám čas věnovat. a teď už to je super. holky si spolu vyhrajou, starší pořád chce „dát Terezku do pokojíčku“. bez řevu se to samozřejmě neobejde, jak jejich tak mojeho. ale to si člověk zvykne :lol: jak psaly holky chce to zapojit taťku. nám chodí domů pozdě, ale i tak koupe starší a hlavně se snaží holkám věnovat co to jde o víkendu.

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 05.11.09 10:46

Ahoj.Tak,jak už psaly holky.Chce to čas.Mám 2 děti,jsou od sebe 2 roky a pět měsíců.Adámek má teď 3 roky a pět měsíců,Emička rok.

Ze začátku jsem měla ty samé pocity jako Ty.Taky jsem byla zvyklá se Adámkovi naplno věnovat,chodili jsme spolu do mateřských center,na různé akce pro děti,na procházky.Když se narodila Emička,už to samozdřejmě nešlo.Adámek na Emičku moc nežárlil.U nás to vyřešilo tandemové kojení a hlavně zapojení tatínka.Chodil sice do práce,ale po práci se místo ležení u televize věnoval Adámkovi nebo v období mezi kojením hlídal Emičku.Ze začátku hlavně Adámkovi.Chodil s ním ven.

Teď už vidím hlavně ty výhody.Adámek není sobecký,umí počkat,umí se rozdělit.Ví,že všechno nemůže mít hned a okamžitě,není střed světa.Toto,co je pro Emičku a všechny druhorozené děti tak samozdřejmé.

Co se týče rozdělení času,Adámek už chodí do školky,jen na 5 hodin.Když je počasí,jdeme ze školky ještě na procházku nebo na dětské hřiště.Jednou týdně chodí Adámek cvičit do sokola,střídavě se mnou a s tatínkem,v neděli s ním chodím do loutkového divadla.Doma se mu věnujeme podle možností nebo si hraje sám.

Neboj,vše půjde.Chce to čas

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 05.11.09 10:52

Ahoj, mně hodně pomohlo, že šátkuju. Jinak ale třeba koupání a uspávání, když byl manžel fuč, to byl docela mazec. Někdy jsou ty požadavky protichůdné a člověk to dokupy prostě nedá.
Ale neboj, to přejde. Výhoda je, že starší brzy zapomene, že byl kdy sám. Bude pro něj samozřejmé, že jsou oni dva, že patří k sobě. Já když na ty svoje koukám, tak si říkám kruci, co mně to uteklo, že jsem tohle neměla. Mlátí se, štípou, koušou, ale po bytě lítají jeden za druhým jak ocásci, starší mladšímu ukazuje v knížkách, používá jeho hatmatilku, aby se domluvili, tleská, když se bráchovi něco povede. Těch prvních pár měsíců přeletí jak vítr a budeš mít doma dva skoro stejně velké parťáky. Já bych to nevyměnila ani za nic. Vydrž a nic si nevyčítej, děláš, co můžeš.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 05.11.09 11:06

Zapojit tatinka… pokud to nejde v tydnu tak aspon o vikendech. Ja mam prvni dve deti dal od sebe, ale ted s tim tretim je to mazec. Nejstarsi je ve skolce a ja mam holky doma. Nam hodne pomaha, kdyz o vikendu tatinek vymysli program pro ty starsi a venuje se jen jim.
Neustale vsechno komentuju, jako ted Elisku prebaluju, az bude prebalena dame ji do postylky a pujdeme si precist knizku. To stejne povidam Eli - docteme Anezce basnicku a pujdu te prebalit… a ono to celkem funguje.
Jinak samozrejme je doma bordel jak v tanku, pac na nejaky uklid moc casu nezbyva, zvlast kdyz odpoledne uz mam doma vsecky tri.
Ono se to casem ustali a deti budou rady, ze maji partaka a ty si dachnes kdyz si budou chvilku hrat spolu a nebudou te vyzadovat.
Ja bych osobne klidne snesla i mensi rozdil mezi detma, ale nas tatinek by to zrejme nedal :wink:

Macka1
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 05.11.09 12:38

Holky, tak jsem nad Vašimi příspěvky normálně uronila slzy - holt mi v šestinedělí ještě hodně lítají hormony :cry:

Já v tom „lítám“ teprve čtvrtý týden a po návratu z porodnice jsem se v jednom kuse snažila vtírat do přízně starší Ellince. Normálně mě „trestá“ tím, že víc brečí, nechtěla se oblíkat a chodí s dudlíky trucovat do postýlky. Šíma je naštěstí zatím hodný, tak je to pomalu lepší, ale je to frkec.

Já jsem taky zatím přišla na tyhle vychytávky:

• pomoc manžela (to už tady zaznělo)
  • 1× týdně cvičení jenom s mámou (hlídá babička)
  • 1× týdně plavání jenom s tátou
  • u kojení se snažím taky nabízet knížky a taky používám hlasité komentáře činností probíhajících a následujích
  • šátek je taky prima pomocník - mám volné ruce, což je velmi často potřeba např. k usazení na nočník apod.
  • pořád Ellince opakuju, jak jsem ráda, že mám takovou šikovnou holčičku, která mi pomáhá atd.
  • 1× za dva týdny mi chodí paní na úklid (na velký úklid)

Ale nervy mi ujíždějí stejně… :nevim:

aleesha
Závislačka 4423 příspěvků 05.11.09 12:49

Já jsem na tom taky podobně, ale možná protože jsem trochu sobec, nikdy jsem nezvykala Lucku třeba na uspávání. Ale jinak jsem se jí věnovala dost a věnuju pořád. Spíš šidím Dana. I když on se nenechá, není to to klidné druhé dítě, ale pozornost si vyřve :-)
Tatínek se Lucince věnuje opravdu dost, bere ji sebou na nákup a všude, kam se dá :-)
Lucka teda žárlí dost, když má pocit, že nemá dost pozornosti, tak bráchovi i ubližuje :-( Ale zas tak hrozné to není.
Společné hraní nám teprve začíná, ale Dan miluje bubliny z bublifuku, které dělá Lucka, i s legem už si herajeme - my stavíme, on bourá a dáváme pozor, aby něco nesnědl. Knížky taky hodně čteme :-)
Ale někdy je to dost síla, zvlášť jak je ošklivo a nemůžeme ven, oba jsou mrzutí a mně tečou nervy :roll:

Sisla
Nováček 4 příspěvky 05.11.09 14:00

jeje holky to jsem rada, ze se Vas tolik ozvalo. Ne, ze bych si myslela, ze v tom litam sama, ale je uplne bajecny slyset, ze ostatni na tom jsou podobne (omlouvam se, ale je to proste tak).
Zapojit babicky a spol. to u nas dost dobre nejde. Nema cenu rozepisovat proc, to by bylo na dlouhe povidani, ale je to proste tak. Tatinka se zapojit snazim, ale on nam chodi domu az kolem 7 a to uz se pomalu jde spat - je pravda, ze to taky byva nejvetsi mazec. A min 2× tydne chodi skoro o pulnoci (jako treba vcera) - takze tatinek nam taky funguje jak kdy.
Pani na uklid mam taky, muzu vrele doporucit. Neee, ze by nam uklizela talire ze stolu, ale na velky uklid je to primo bajecna pomoc.
Jinak spolecne nam toho zatim jeste moc delat nejde, ale komentovani toho co prave s Lucinkou delam, to taky pouzivam. Natalka se to po me pokousi opakovat s panenkou a to je fakt sranda. Zrovna pred spinkanim tady chodila s tim, ze dava panenku krknout.

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 05.11.09 20:53

Ahoj :)
Ona je trochu chyba venovat se diteti na 100%. Neberte to jako kritiku, je to jen zkusenost. Ja se teda priznam, ze jsem se nikdy na 100% zadnymu diteti nevenovala, u prvniho jsem kvuli tomu mela i vycitky, jenze on se prekvapive hodne brzo naucil zabavit sam…bud byl u mne jako nosenec, a pak se osamostatnoval a tak nejak mne prestaval potrebovat. A pak se narodila prostrednacka a bylo to uplne bez problemu, pro nej se nic moc nezmenilo. Ted mam nejmladsiho nosence, odlozit se jeste moc neda a ja jsem stastna, ze ti dva se zabavi sami.

Abych to shrnula, je urcite dobre, ze ma Natalka sourozence tak brzo, protoze brzo zapomene na to, jaky to bylo bez segry ;) Za par let by to nesla asi hur. Tohle obdobi brzo prejde a jak mala odroste, budou super partacky :) Byt tebou, dam obema vic prostoru, Lucinka je jeste mala, ta se da nosit,urcite nemej vycitky, ze se ji nevenujes, nebo s ni budes casem tam, kde jsi ted s Natalkou ;) Navic, ony uz budou dve, dala jsi jim to nejlepsi!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >