Jak zvládnout být sama v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.11.21 11:40

Jak zvládnout být sama v těhotenství

Dobrý den. Jsem v 6 měsíci těhotenství a jsem sama. Chci se zeptat, zda si tím taky někdo prošel a jak to zvládnout? Mám pocit, že se mi rozpadá život a nemám do ničeho chuť.. :( Prosím bez zbytečných připomínek. Už takhle to je pro mě dost těžké. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11934
27.11.21 11:43

Tohle téma se tu řeší ob den. Můžeš si pročíst ty stovky příběhu, co jsou/byly na tom obdobně jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2012
27.11.21 11:45

Možná zkusit nastavit si to v hlavě, že nejsi sama, ale jsi pořád s miminkem? :kytka:

Ale ty praktické věci máš prostě těžší, to je fakt. Máš třeba aspoň nějakou hodně dobrou kamarády, blízký vztah s kýmkoliv z rodiny, atd, aby tě občas, když budou moct, doprovodili na nákup věcí nebo k doktorovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1450
27.11.21 11:47

Určitě mas rodinu a kamarády :kytka:, co se týká otce, měl by platit alimenty, jsou různe příspěvky, jestli se bojis finance, ale to si musis načíst a nejsi sama, budeš mít miminko, držím palce :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 11:51

@Petrussee Mám. Ale vždycky jsem měla představu o kompletní a šťastný rodině. A najednou se to všechno sesypalo jak domeček z karet.. O peníze nejde, vím, že tohle nějak zvládnu. Ale mám fakt pocit, že se mi všechno hroutí.. A tak nějak mi s tím nejde bojovat.. Není chvilka co bych nebrečela a mám už pocit, že to nezvládnu psychicky

• Citovat
  • Nahlásit
2012
27.11.21 12:04
@Anonymní píše:
@Petrussee Mám. Ale vždycky jsem měla představu o kompletní a šťastný rodině. A najednou se to všechno sesypalo jak domeček z karet.. O peníze nejde, vím, že tohle nějak zvládnu. Ale mám fakt pocit, že se mi všechno hroutí.. A tak nějak mi s tím nejde bojovat.. Není chvilka co bych nebrečela a mám už pocit, že to nezvládnu psychicky

Co takhle terapeut online, abys to měla s kým probrat bez zábran?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
27.11.21 12:04
@Anonymní píše:
Dobrý den. Jsem v 6 měsíci těhotenství a jsem sama. Chci se zeptat, zda si tím taky někdo prošel a jak to zvládnout? Mám pocit, že se mi rozpadá život a nemám do ničeho chuť.. :( Prosím bez zbytečných připomínek. Už takhle to je pro mě dost těžké. Děkuji

Neblázni, jedno dítě vůbec nevadí. Já mám jedno skolkovne, druhé v bříšku prsten na ruce ale i tak se chlapi pořád otáčejí :D uvidíš, že si časem najdeš nějakého hodného a vše bude v pohodě. Hlavně se raduj, máš v sobě nový život :srdce: porodis, začneš chodit na procházky a najdeš plno kamarádek mámin s kočárky :srdce: :srdce: porodis, a hned bude veseleji :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1450
27.11.21 12:19

Ja bych se nestresovala, pokud mas rodinu, kamarády, finance taky vyjdes..budeš mít miminko, tak nějaký partner se najde později, nebudeš sama porad :kytka:, záleží jak to mas ještě s otcem miminka :nevim:, ale rozhodne si můžeš jít popovídat k psychologovi, od toho tady jsou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66446
27.11.21 14:02
@Anonymní píše:
Dobrý den. Jsem v 6 měsíci těhotenství a jsem sama. Chci se zeptat, zda si tím taky někdo prošel a jak to zvládnout? Mám pocit, že se mi rozpadá život a nemám do ničeho chuť.. :( Prosím bez zbytečných připomínek. Už takhle to je pro mě dost těžké. Děkuji

Ty seš tak rozhodla.. tudíž hledej pozitiva, malé drobnosti atd.. dítě je největší odměna :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PCT
5
27.11.21 21:09
@Anonymní píše:

Jsem na tom podobně, vím jak ti je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 22:52

Já jsem celé těhotenství bojovala s nevyzrálým mužem, otěhotněla jsem skrz Mirenu, nakonec mě i opustil když mělo dítě dva týdny. Bylo to těžké, taky jsem měla určité představy a toužila jsem po mužské náruči, tak je to ideální. Časem jsem začala být hrozně spokojená, měla jsem spoustu krásných rituálů, ať už sama se sebou, nebo s dítětem. Teď už sice sama s dítětem nejsem, ale ráda na to vzpomínám. Nemusela jsem se nikomu přizpůsobovat ani se s nikým dělit, dítě nepočítám, to je mou součástí. No jestě rok a nebudu schopna dalšího vztahu. Teď jsem samozřejmě taky spokojená, mám úžasného muže.
Tím, že se ocitnete samy s dítětem váš příběh nekončí, jednou na toto nešťastné období bude jenom vzpomínat. Dobré je i uvědomění, že není všechno zlato co se třpytí, radši být sama, než s volem. Spousta partnerství není idelální a ženy jsou osamělé i když mají muže, kolikrát jim jen přidělává práci a starosti (i to se děje). Ono to ze začátku bolí a je těžké nemět někoho na sdílení rodinných radostí, to ale časem přijde taky, pokud k tomu budete směřovat. Já to tenkrát brala jako konec světa. Přitom to bylo jen období, které nemělo ani dlouhého trvání. Můj muž s mým dítětem úžasně vychází, časem plánujeme další dítě.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat