Jak zvládnout miminko a náročné batole?

28
30.6.20 13:04

Jak zvládnout miminko a náročné batole?

Zdravím. Mám dvouletého chlapečka a třítýdenní miminko a vůbec nedokážu péči o ně nějak sladit. Se starším synem je to navíc komplikovanější, protože po komplikacích po očkování nemluví, hůř komunikuje, má horší koordinaci, musím ho krmit, nechápe nočník…prostě je to náročnější dítko (odpovídá cca roku) a potřebuje opravdu hodně pozornosti, aby to dohnal (což se doposud celkem dařilo). Před třemi týdny se nám narodil druhý syn. Celý den je v podstatě neodložitelný, pořád na prsu (kojím obě děti na požádání) a já nemám vůbec žádný čas na staršího. Jakmile mladšího odložím, tak pláče, což kvůli kýle nesmí. Chvíli vydrží v šátku, ale maximálně tak půl hodinky. Dostat se pořádně ven je nadlidský úkol. Malý v kočárku být nechce a v šátku opět maximálně půl hodiny, starší zas neujde velkou vzdálenost a na každém hřišti se musí zastavit. Doma je to taky boj, buď brečí jeden nebo druhý, starší se musí cítit hrozně odstrčený, je na něm vidět, že přestal dělat pokroky a je mi ho hrozně líto. Obě moje děti jsou chudáci jen proto, že jsem neschopná. :( O tom, jak to vypadá doma ani nemluvím, bordel jak v tanku. Beru všechny tipy na to, jak to udělat, aby se nám spolu žilo trochu líp. ;)

Řeči typu, že jsme si neměli dělat druhé dítě, neberu…regrese se plně projevila až když bylo druhé na cestě.

Manžel pomáhá jak může, ale denně je do večera v práci a děti často už spí, když přijde. Babičky jsou 100km daleko a o většinu kamarádek jsem přišla, když jsem se rozhodla založit rodinu, takže pomoc jinde hledat nemůžu. :nevim:

Poraďte, jak na to, abych se z toho nezbláznilana děti nebyly chudáci. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3299
30.6.20 13:16

To máš vycteny z netu že to je očkováním? Nemá spíš nějakou formu postižení, když se přestal vyvijet? Jinak s péčí neporadím když nikoho nemáš.. Ale najmy si aspoň nějakou paní na úklid… Teď v létě si myslím že to využiji i studentky. Jinak vyměnit zaměstnání partnera, když nezvládáš děti sama, a přijede domu až když spí.. Což chápu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
30.6.20 13:24
@mackA159 píše:
To máš vycteny z netu že to je očkováním? Nemá spíš nějakou formu postižení, když se přestal vyvijet? Jinak s péčí neporadím když nikoho nemáš.. Ale najmy si aspoň nějakou paní na úklid… Teď v létě si myslím že to využiji i studentky. Jinak vyměnit zaměstnání partnera, když nezvládáš děti sama, a přijede domu až když spí.. Což chápu…

Podstoupili jsme dost vyšetření (neurologie, fyzio, sluch…tak se doktoři shodli na tom, že to s tím nejspíš souvisí, ale že to není trvalé). Co se týče vrozených vad, co šlo zjistit jsme vyloučili na genetice. Autismus máme zatím vyloučený, další vyšetření až ve třech letech. Opravdu dělal pokroky, ale člověk se mu musel věnovat na 100%, což teď nejde. :( Manžel s paní na úklid nesouhlasí, nemá rád v bytě cizí lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
30.6.20 13:26

@Lola07 Ono je úplně jedno, jestli se potíže staršího objevily až když jsi byla těhotná, i zdravé dítě potřebuje tvoji pozornost. Vaše situace je taková, jaká je, jsi na všechno sama - a to není nová situace - prostě si myslím, že pořizovat si druhé dítě v době, kdy mají rodiče (matka, když otec pracuje a nikoho nemáte) plné ruce staršího, je nerozum. Jako co jsi čekala? Teď ti nezbývá nic jiného, než tohle období bohapustě přežít, což je v souvislosti s raným dětstvím vlastních dětí poměrně smutná, ale jediná možná vyhlídka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3299
30.6.20 13:28
@Lola07 píše:
Podstoupili jsme dost vyšetření (neurologie, fyzio, sluch…tak se doktoři shodli na tom, že to s tím nejspíš souvisí, ale že to není trvalé). Co se týče vrozených vad, co šlo zjistit jsme vyloučili na genetice. Autismus máme zatím vyloučený, další vyšetření až ve třech letech. Opravdu dělal pokroky, ale člověk se mu musel věnovat na 100%, což teď nejde. :( Manžel s paní na úklid nesouhlasí, nemá rád v bytě cizí lidi.

Tak ať změní práci, jinak se zbláznis když to nedavas.. Ono je hezky říkat ne, když nepomůže, a nevidí situaci. :nevim: Bité jsou natom hlavně děti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1990
30.6.20 13:29

@Lola07 vydrz, je to tezke obdobi :hug: Ty jsi v 6nedeli, starsi si musi zvyknout na „vetrelce“…ono si to casem sedne. Opravdu maly potrebuje prso? Nestacil by obcas dudlik? Ted je to blby, ale starsiho bych co nejdriv odstavila. Musi to byt pro tebe narocne kojit 2 deti. Potrebujes si taky odpocinout. Co s nim vybrat nejaky specialni hrnecek na jeho mlicko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
30.6.20 13:32

@hanka.br. Pro druhé jsme se rozhodli za jiné situace. Manžel měl jinou práci, byl víc doma a starší syn byl skvělý parťák na všechno, dost samostatný. Neviděli jsme žádný problém v tom mít druhé dítě, syn děti pořád miluje a brášku má rád. Ale děkuji za povzbudivý komentář, teď mám chuť mladšímu zachránit dětství babyboxem. :potlesk: Když už jsem jim oběma tak pokur… dětství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
30.6.20 13:37

@luci.no Dudlík nechce, už jsme několik zkoušeli, ač neradi. ;) O odstavení staršího uvažuji v nejbližších týdnech, kojení obou mi dává fakt zabrat. Jen jsem mu chtěla pomoct překlenout to období, než si zvykne. :) Když neni se mnou, na mléko si nevzpomene. Akorát s tím hrnečkem to zatím nepůjde, neumí z něj pít. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
30.6.20 13:51
@Lola07 píše:
@hanka.br. Pro druhé jsme se rozhodli za jiné situace. Manžel měl jinou práci, byl víc doma a starší syn byl skvělý parťák na všechno, dost samostatný. Neviděli jsme žádný problém v tom mít druhé dítě, syn děti pořád miluje a brášku má rád. Ale děkuji za povzbudivý komentář, teď mám chuť mladšímu zachránit dětství babyboxem. :potlesk: Když už jsem jim oběma tak pokur… dětství.

Já nevím, co chceš slyšet. Prostě budeš muset obě děti výrazně omezit v zájmu svého duševního i fyzického zdraví. Přestat je kojit, zapojit manžela i za cenu horší práce a horšího výdělku…co myslíš? Nevím, co lidi žene do pořizování si svou a více malých dětí současně, když jim pak stejně nemohou dát, co potřebují. Buď v klidu, vyrostou i v horších podmínkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1906
30.6.20 13:53

@Lola07 klidek, vydech, nadech. Nikomu jsi detstvi nezkazila, milujes svoje deti a ze je zrovna takova situace je blbe, ale fakt tim nebudou nejak poznamenane, jak se tu v nekterych blbych komentarich doctes. Ani naplanovat deti tak aby bylo vse idealni nejde :srdce: clovek muze planovat jak chce a stejne do toho muze vlezt nemoc, ztrata zamestnani, prestehovani se, cokoliv. To by nikdy nebyl idealni cas na porizeni deti :) ja bych se ted nesnazila starsiho odstavit, ikdyz to musi byt narocne, ale aby kvuli tomu ted nezacal vic zarlit. Zkus si s manzelem promluvit o nejake pani na uklid, na pomoc s detmi. A jestli na to nejsou finance jako treba u nas (dcera 2 roky, syn 5 mesicu) tak proste nezbyva nic jineho, nez se to snazit nejak zorganizovat a preckat. Mladsi vydrzi casem dele vzhuru bez noseni, bez prsa, starsi zase bude delat dal pokroky a ono to pujde :srdce: jen to nevzdavej, vubec nemysli na to, ze bys byla nejhorsi matka na svete. Snazis se s tou situaci vyporadat a to je hlavni. Mam dve zdrave deti a prvni 3 mesice byli mazec, mladsi neodlozitelny, nonstop u prsa, do ted vlastne nespi jinak nez u me s prsem v puse. Vyzkousela jsem vsechny dudliky co existuji a nic. Nakonec jsem se s tim proste smirila, naucila se kojit v nositku a ted uz je to l dost lepsi, obcas syn vydrzi i 20 mimut v kocarku aniz by rval :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 13:53

Miminku jsou pouhy tri tydny, nebud na sebe tak prisna, prosim te, to za nejakou dobu vyladis. Tvy deti nejsou zadny chudaci a ty nejsi neschopna! Chudaci by byly, kdybys byla nejaka divoka smazenka, co jsou ji deti u zadele; vubec je nelituj, ale ani moc sebe, to ti nepomuze, jen se zacyklis v sebelitosti a budes protivna svymu okoli, i sobe. Mometalne bych uprednostnila potreby starsiho (kteryho bych asi i odstavila), mimco nejak zpacifikovala v satku na brise, kolibce, hacce… Dle me je dulezity tvy vnitrni nastaveni. Rozhodni se byt radostna, vesela, i kdyz to tak treba necitis. Deti jsou citlivy stvoreni, mamincinu nervozitu prejimaj. Zhluboka se nadechni a vydechni… a pamatuj: „i toto pomine“. Hodne sil! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
30.6.20 13:54

Prosim te, z blbych komentaru si nic nedelej, jasne ze za a) nejsi neschopna a za b)nikomu si nic nezkazila. Je to nova situace, musite si vsichni zvyknout. Je to narocne I pro matky deti bez „problemu,“ ty mas jeste nejake ty veci navic. Moje rady - na chvili se na hodne veci vykasli. Nevim, co presne je s tim starsim, ale nejspis ho par tydnu nevytrhne. Ted at se soustredi na zvladani nove situace, nekdy dojde po narozeni sourozence k regresi I u „normalnich“ deti, na nejake pokroky bych ted kaslala. Venuj se mu, kdyz prte spi, aspon co to jde, I 20 minut soustredene aktivity umi udelat zazraky. Vyuzij vsechnu pomoc, co jde - treba dovoz jidla. Klidne I nekoho na uklid, pokud manzel protestuje, tak muze uklizet on po vecerech. Zeny v sestinedeli rozhodne nemaji byt na vsechno samy. :hug:

Příspěvek upraven 30.06.20 v 13:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1321
30.6.20 13:55

Usnadni si život co to jde. Staršímu kupuj třeba ovocné kapsičky (to zvládne?), když kojíš malého, tak čti staršímu (mazli se s ním). Nebo jsem mimčo položila na zem na kojící polštář a prostě jsme si vedle něj se starší hrály. A na ven kočár pro oba! Ty se projdeš a v jedoucím kočárku miminko snad usne. A nesnaž se být dokonalá. Občas pusť pohádku a lehněte si na gauč :palec:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1906
30.6.20 13:55

@hanka.br. myslis ze tim, ze prestane kojit si ulevi? Ja nejsem zadny kojosilenec, starsi byla na sunaru, syna ted kojim, ale kdyz to porovnam, tak kojeni je 100× jednodussi nez bezet ohrivat vodu, michat sunar, drzet lahev…to by si akorat pridelala praci navic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
30.6.20 13:56

@Lola07 Jsem celkem překvapená, kolik hnusnych komentářu tady je!!! To si zrovna cist nepotrebovala, hlavně, že rady nikde, že?? Mám dvojčata, což není to samé, ale drobet ti rozumim, že to musí být na budku!! Zakaz si však myslenky, že si jim zničila dětství, to neni pravda!! Jsi máma na 200%,musí si to jen sednout. Na manžela si dupni, že k vám bude pani prostě chodit na uklid-on ji u vás neuvidi, kdyz bude chodit přes den. Ja pani na uklid dostala jako dárek z práce a bylo to SKVĚLÉ!!! Opravdu mi to moc pomohlo! Dale ty babičky - 100km ještě není tak daleko, fakt!! Moje mamka jezdí 2,5hodiny vlakem a pak metrem za mnou, takze 3hodiny stráví na cestě a hodně mi jezdila pomahat a to je pracujici. Ve fabrice a dělá krátký/dlouhý týden, ale jezdila fakt často a byla to velká pomoc!! Kamaradky, co nemají děti se ti vyprdnou a chápu to, když maliny nechce byt v kočáre, takze by to byl spíš jen stres, ale verim, ze babicky by ti pomohly, i kdyby měli naklidit, navarit a chvilku se postarat o maleho, aby ty ses mohla zase na chvili věnovat staršímu a treba byste zrovna natrenovali ten hrnecek. Odstav ho, kojit 2 deti je fyzicky velmi náročné. Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama