Jak zvládnout mít nové miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 19:13
Jak zvládnout mít nové miminko

Zdravím..

Chtěla jsem se zeptat, jestli je tady nějaká maminka, které se stala podobná věc jako mně.. V lednu mi zemřela holčička, syndrom náhlého úmrtí novorozence.. Bylo ji 6 měsíců.. Mám ještě 3,5 letou dceru, která ji milovala a byla na ní citově hodně vázána. Bylo to nečekané a ani nemusím psát jak šíleně bolestivé… Našla jsem ji v kočárku, odešla ve spánku a myslím nebo spíš vím, že tenhle obraz nikdy nedostanu ze své paměti a nikdy v životě na ní nepřestanu myslet a nikdy ji nepřestanu milovat.. Nicméně jsme se domluvili s přítelem, že se budeme snažit o nové miminko.. a já samozřejmě vím, že je to hrozně krátká doba a nemůžu v tuhle chvíli dělat žádné závěry, ale mám obrovský strach z představy mít malé miminko a žít v neustálém strachu, že se může tahle tragédie opakovat.. Švagrové se narodila pár dní na to malá a já u sebe vidím, že při každém pohledu na spící díte trnu a cítím šílenou úzkost.. Chtěla bych slyšet, že čas trochu pomůže nebo třeba strach otupí, jinak to nemohu ani sobě ani svému dítěti udělat..:(

Reakce:
Šáruší
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 12.04.19 19:20

Upřímnou soustrast :hug: tohle je nepředstavitelně :hug: tenhle syndrom je náhoda, neví proč.. Čas otupí všechny rány, i tyhle největší a nejbolestivější. Otupí trochu i strach, teď je to moc čerstvé. Nicméně ten strach mít budeš, po tomhle zážitku prostě strach zůstane. Je mi to strašně moc líto. Ale pokud se cítíš na další děťátko, jdi do toho, nenech ten hrůzný zážitek a strach, aby tě připravili o možnost dalšího dítěte. :hug: :hug:

Heivka
Závislačka 3878 příspěvků 12.04.19 19:33

To musí být hrozná zkušenost. Radu nemám jen vám přeju aby už se vám nikdy nic podobě strašného už nestalo.

PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 12.04.19 19:38

Zrovna kojim svého pětidenního syna a bulim jak želva :,( :,( :,( je mi to hrozně líto, mám ještě tříletou a taky mám pokaždé děsný strach, inu dcery jsem měla. :,( Měli jste monitor dechu? My máme a i tak mu nevěřím nějak :,( Hodně štěstí, ať to brzy čas alespoň trošku otupí :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

tulipán
Závislačka 4058 příspěvků 12.04.19 19:43

To je neco tak strasneho. Kdysi jsem cetla clanek, tusim o pani Marii Tomsove, te hlasatelce. Take ji tato tragedie kdysi postihla a pak se ji narodili jeste dva chlapci.

Heivka
Závislačka 3878 příspěvků 12.04.19 19:50

@PHV Monitor dechu, pokud je správně používaný může hodně pomoct. Švagrová dělá na 112 a prý není týden aby pomáhali po telefonu rozdýchávat dítě, zatím všechny případy kdy se rozhoukal monitor dopadly dobře a to už tam dělá přes 15 let. Bohužel bez monitoru je to otázka štěstí jestli se na to že je něco špatně přijde v čas nebo ne. Je pravda že já už jsem od švagrové lehce paranoidní a nikdy nedávám kojence spát jinam než do postýlky s monitorem a když už náhodou usnou venku v kočárku tak je hodně hlídám. Dcerku jsem do kočárku skoro nedávala, do půl roku se jí stávalo že když moc hluboce usnula tak se zapomínala nadechnout, naštěstí se jí to nestávalo v šátku a alarm monitoru nebo lehký dotyk jí probral a normálně se nadechla, podle neurologa je v pořádku a od sedmého měsíce jsme poplach neměli tak snad už bude líp.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 20:18

Ne, neměli jsme monitor dechu.. Popravdě by mě nikdy nenapadlo, že se tohle může stát..zrovna nám.. :( Ale švagrová si monitor pořídila a mají ho i v plínce, dítě je pod neustálou kontrolou,.. Bylo mi sice řečeno, že v tomhle případě by nepomohla včasná pomoc, ale nevím, jestli mě nechtěli jen uklidnit, abych si to nedávala za vinu..Přemýšlela jsem o tom, že bych si ho taky pořídila, i když už jsem byla svědkem planého poplachu, což taky vůbec není nic příjemného..:(

J.O.V
Kecalka 185 příspěvků 12.04.19 20:23
@Anonymní píše:
Ne, neměli jsme monitor dechu.. Popravdě by mě nikdy nenapadlo, že se tohle může stát..zrovna nám.. :( Ale švagrová si monitor pořídila a mají ho i v plínce, dítě je pod neustálou kontrolou,.. Bylo mi sice řečeno, že v tomhle případě by nepomohla včasná pomoc, ale nevím, jestli mě nechtěli jen uklidnit, abych si to nedávala za vinu..Přemýšlela jsem o tom, že bych si ho taky pořídila, i když už jsem byla svědkem planého poplachu, což taky vůbec není nic příjemného..:(

Ten do plinky doporučuji, malá ho měla v noci a i přes den ať už v kočárku, prostě kdekoliv. Je mi moc líto co se stalo :,( nepředstavitelné. Přeji hodně štěstí, máte strážného anděla který na vás teď dává pozor. :srdce: :hug:

PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 12.04.19 20:32

@Heivka já jsem si dala postýlku bez bočnice k posteli, v noci jsem vytáhla malého kojit k sobě a seděla jsem na posteli, monitor jsem nevypla a zjistila jsem to až za 15minut, když jsem malého vracela zpět. Pořád běžel a blikal, byla jsem úplně v šoku že to nejspíš snímalo nás, když máme postel prilepenou na postýlce, vůbec jsem nevěděla že to dělá 8o docela mě to vykolejilo a teď stejně nebudu spát v klidu :think: :(

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 12.04.19 20:55

Zakladatelko, to je šílené :,( :,( upřímnou soustrast! A už jen to dobré!!!
@PHV ano snímá, odtahli jsme postýlku asi 1,5 cm od naši postele k vůli tomu

PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 12.04.19 21:03

@lovethelife teď jsme to tak udělali a asi klid. Ale pořád myslím na zakladatelku, je mi z toho fakt smutno :,( :srdce:

Heivka
Závislačka 3878 příspěvků 12.04.19 21:18

@PHV Proto je potřeba číst návod na instalaci, monitor je velmi citlivý a musí se zkusit jestli náhodou nesnímá i rodiče. Jinak „plané“ poplachy bývají způsobené tím že monitor nesnímá pouze má/nemá signál ale i různé frekvence a abnormality dýchání (mělké dýchání, dlouhé pauzy mezi dechy, zrychlené dýchání) které mohou vést k zástavě dechu, proto kolikrát rodiče přiběhnou k poplachu a dítě se na ně směje, protože monitor ho probudí a tím se dýchání normalizuje. Takhle mi to vysvětloval neurolog když dcerku vyšetřoval a já zmínila časté poplachy.

Ibi
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 12.04.19 21:37

Upřímnou soustrast :hug: maminky s touhle hroznou zkušenosti jsme ve skupince Prázdná náruč, přijď za námi, všechny jsme tam přišly o dítě, takže víme, co proživáš. Čas opravdu bolest trošku otupí, ale ta bolest nikdy nezmizí, jen se s ní naučíš žít :andel: ten strach je naprosto pochopitelný po tom, co jdi prožila :nevim:

Váš příspěvek
Reklama