Jak zvládnout nečekaný rozchod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
suzukimel1
Povídálka 15 příspěvků 27.03.19 08:38
Jak zvládnout nečekaný rozchod

Ahoj holky, přítel se se mnou po dvouletém vztahu rozešel. Pro mě to bylo nečekané. Pravda je, že od ledna to mezi námi nebylo dokonalý, ale nebylo to nijak zlý. Nějaké problémy mezi námi byly, kdo je nemá, ale byly na takové úrovni, že se daly vyřešit. V sobotu se přítel trochu napil a řekl mi milion věcí, které mu na mně vadí, aniž bych to věděla… Na konec mi řekl, že nemá sílu a energii jít se mnou dál :( vyrazilo mi to dech, druhý den jsem si vzala věci a šla k mamce… potřebuji radu, jak se z toho vzpamatovat, jak se odmilovat, prostě cokoliv… v noci se probouzím ve stejnou hodinu, jako jsme vstávali, pořád na něj myslím, pořád si při nějaké činnosti vzpomenu, jak jsme byli spolu :,( bohužel bydlíme kousek od sebe, takže ho budu potkávat často…
poprvé za svůj život si sahám na svoje dno…
vím, že vše potřebuje čas, ale nedokážu pochopit, jak někdo může takhle ublížit

Reakce:
KaNaKaNa
Povídálka 36 příspěvků 27.03.19 08:48

Nepomuze nic jineho nez čas, bohuzel…tu bolest je treba si odžít. Neboj, zacatek je krutej ale casem se ti ulevi. Preji hodne sil ;)

Brumbera
Kecalka 222 příspěvků 27.03.19 08:55

@suzukimel1 Podle me to vezme zpatky. Udelala jsi dobre, ze jsi odesla. Dala bych tomu cas. Po dvou letech je krize ve vztahu casto.

mary.27
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 27.03.19 09:30

Ještě mockrát si během života sáhneš na dno a z mnoha závažnějších důvodů. Ber to jako zkoušku života…ustát to se ctí ;) .

suzukimel1
Povídálka 15 příspěvků 27.03.19 09:38

Já se právě bojím toho, že mu to dojde… a bude mě chtít zpátky a já nevím… nevím, jestli bych do toho šla znovu, přestože ho miluju… třeba si to všechno uvědomí…, ale bojím se stejného konce, i když bych ho chtěla :( ale třeba se mýlím a ani si nevzpomene

mary.27
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 27.03.19 09:43
@suzukimel1 píše:
Já se právě bojím toho, že mu to dojde… a bude mě chtít zpátky a já nevím… nevím, jestli bych do toho šla znovu, přestože ho miluju… třeba si to všechno uvědomí…, ale bojím se stejného konce, i když bych ho chtěla :( ale třeba se mýlím a ani si nevzpomene

Jen nezralý jedinec se rozejde aniž by byl o tom 100% přesvědčený, že je to dobře. Takové ty hry rozejdu, napíšeme si, dáme se dohromady, hlavně,ať mu to dojde, že mě miluje ukazují jen na to, že nejste ještě dostatečně zralí.

Uslava
Kecalka 424 příspěvků 27.03.19 09:55
@suzukimel1 píše:

Byl opilý, to se řekne věcí. :mrgreen: Spíš je otázkou, jestli pije často a jestli ty věci, co mu na tobě vadí, jdou oprávněné. Něčím se můžeš přizpůsobit, ale jiného člověka ze sebe prostě neuděláš. A já osobně bych mu druhou šanci dala, kdyby tedy chtěl, ale musel by mě chtít i s mými vadami (podle jeho vyjádření) a nebo ať mě nechá být. Tobě na něm nic nevadí?

suzukimel1
Povídálka 15 příspěvků 27.03.19 11:19

@Uslava
nepije často, jen příležitostně… samozřejmě, že každý máme své chyby… spíš mi přijde, že on mi nikdy nedokázal říct, co mu na mě vadí a řekl to nyní najednou i s koncem, on má také chyby, ale já jsem o nich mluvila, možná to vypadalo, jako když on jich má mnoho a já nic, ale jen proto, že jsem dokázala o všem mluvit :think: moc mě to mrzí, snažila jsem se mu často vyhovět, ale nejspíš ta snaha proudila jen z mé strany… jen nechápu, že tak najednou?

suzukimel1
Povídálka 15 příspěvků 27.03.19 11:22

ani nevím, co tady hledám… možná podporu? možná dobrou duši, s kterou bych si mohla soukromě popovídat? nevím…
ale když se to se*e, tak všechno, i jsme spolu pracovali a vím, že je to jeden z hlavních důvodů, byť mi řekl, že ne… z práce jsem chtěla odejít již dříve, věděla jsem, že to nedělá dobrotu… a teď se stalo, přišla jsem o milovaného člověka a i o práci

klara1410
Povídálka 42 příspěvků 27.03.19 11:23

Musíte to přijmout tak jak to je. Zamyslet se nad tím co řekl (na každém šprochu je pravdy trochu) a vzít si z toho jenom to nejlepší. Je to rána, ale třeba Vám otevře oči a díky tomu vstoupí do Vaší cesty někdo mnohem lepší, silnější. Člověk, který Vás bude milovat takovou jaká jste a nebude se muset opíjet aby Vám řekl co mu vadí. Říká se to lehce, poslouchá o něco hůř. Ale časem budete nad věcí a silnější :)

Ginella
Kecalka 252 příspěvků 27.03.19 12:50

Já bych se zamyslela nad tím, jestli má v něčem pravdu, abych na tom mohla zapracovat, ale ne kvůli němu, kvůli sobě. I kdyby se vrátit chtěl, tam bych se k němu nevrátila. Pokud se mu něco nelíbilo, mohl ti to říct, mohli jste to řešit. Nemusel kvůli tomu ukončit vztah. Pokud spolu ještě pracujete, tak bych z práce odešla. Zkus se teď zaměřit ma sebe. Věnovat se svým koníčkům, najít si lepší práci, přihlásit se do nějakého kurzu. Aspoň se tím zabavíš a nebudeš muset tolik přemýšlet. Vím, že je to pro tebe teď těžké, ale zvládneš to. :hug:

KaNaKaNa
Povídálka 36 příspěvků 27.03.19 13:07
@suzukimel1 píše:
ani nevím, co tady hledám… možná podporu? možná dobrou duši, s kterou bych si mohla soukromě popovídat? nevím…
ale když se to se*e, tak všechno, i jsme spolu pracovali a vím, že je to jeden z hlavních důvodů, byť mi řekl, že ne… z práce jsem chtěla odejít již dříve, věděla jsem, že to nedělá dobrotu… a teď se stalo, přišla jsem o milovaného člověka a i o práci

Klidne napis ;)

Liskaa
Povídálka 23 příspěvků 27.03.19 17:58

Nedal ti nikdy najevo nespokojenost? Neprehlizela jsi neco? Kazdopadne vztah je o komunikaci a pokud mu neco na tobe vadilo, mel to s tebou probrat a najit reseni. Trochu z toho citim vztahovou nezralost. Opadly ruzove bryle a tak ahoj. Neznam duvody, pro ktere te udajne opustil.. Mam ale pocit, ze tohle nebude konecne “sbohem” a jeste te kontaktovat mozna bude.

Kazdopadne te zajima, jak ho co nejdrive dostat z myslenek. Na to pomuze cas. Musis si uvedomit, ze milovat je treba bez hranic i za cenu toho, ze ten druhy nebude milovat tebe. Kazdy mame moznost volby. Muzes se na nej zdrave nastvat “Jak ti to mohl udelat”, ale ver, ze ti urcite ublizit nechtel. Samotne sdeleni rozhodu a odmitnuti je kolikrat tezsi, nez byt opusten. Mozna proste opravdu milovat prestal a s tim neudelas nic. Ale v zadnem pripade to nesmis brat jako prohru a mlatit svou hlavu, ze jsi “mohla byt lepsi”. Vyslechni si duvody rozchodu, prijmy je a ber to jako soucast tve cesty za lepsim JA. :srdce:

Chorochontochor
Nováček 1 příspěvek 28.03.19 10:54
@suzukimel1 píše:
Ahoj holky, přítel se se mnou po dvouletém vztahu rozešel. Pro mě to bylo nečekané. Pravda je, že od ledna to mezi námi nebylo dokonalý, ale nebylo to nijak zlý. Nějaké problémy mezi námi byly, kdo je nemá, ale byly na takové úrovni, že se daly vyřešit. V sobotu se přítel trochu napil a řekl mi milion věcí, které mu na mně vadí, aniž bych to věděla… Na konec mi řekl, že nemá sílu a energii jít se mnou dál :( vyrazilo mi to dech, druhý den jsem si vzala věci a šla k mamce… potřebuji radu, jak se z toho vzpamatovat, jak se odmilovat, prostě cokoliv… v noci se probouzím ve stejnou hodinu, jako jsme vstávali, pořád na něj myslím, pořád si při nějaké činnosti vzpomenu, jak jsme byli spolu :,( bohužel bydlíme kousek od sebe, takže ho budu potkávat často…
poprvé za svůj život si sahám na svoje dno…
vím, že vše potřebuje čas, ale nedokážu pochopit, jak někdo může takhle ublížit

Dost podobný rozchod jsem zažil koncem listopadu, minulého roku, po 3 letech. Nyní je to od rozchodu více jak 4 měsíce, už netrpím vnitřní bolestí, funguji, na ex myslím stále, i slza sem tam ještě ukápne. Je mi 27, ex 22, vztah byl moc krásný od začátku až do konce, bohužel došlo k přechození vztahu, dala se do řeči s jiným a chtěla zkusit i něco jiného …byl jsem její první vážná známost. Klidně napiš do SZ pro více info.

Váš příspěvek
Reklama