Jak zvládnout neustálé hovory o dětech, když nemůžu otěhotnět?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 19:06
Jak zvladnout neustale hovory o detech, kdyz nemuzu otehotnet?

Ahoj, uz rok a ctvrt se snazime o miminko a pred tremi mesici jsme zjistili, ze pritel prirozene mit deti nemuze :-( Do toho porodily dve moje nejblizsi pribuzne, nedavno oznamila tehotenstvi i moje nejlepsi kamaradka a taky za tu dobu, co se snazime otehotnela spousta mych znamych. Problem je v tom, ze kam prijdu, tak mam pocit, ze vsude se resi jen tehotenstvi a miminka, I kdyz nasi nejblizsi vi, cim prochazime. Dokonce jsem od jedne zname slysela I nazor, ze jsme neschopni, ze kdybysme chteli miminko uz davno mame, pritom my uz jsme zkusili spoustu veci od ovulacnich testu, plodnych dnu, vitaminu, spousty testu a vysetreni a do IVF centra chodime uz tri mesice a minimalne dalsi tri, nez se aspon dostaneme k IVF to jeste potrva. Jsem nestastna z toho, ze musim poslouchat, jak kamaradce vsichni prejou, jak je to super a ze se pujdeme podivat do porodnice a nejsem schopna ani na to reagovat, I kdyz ji to moc preju, mam pocit ze vsichni musi videt, jak moc je mi to lito a jak jim zavidim a bojim se, ze je, kvuli tomu ztratim. Snazim se byt silna a drzet se, ale obcas na me dolehne krize a nevim cim se povzbudit, tak hledam radu tady a ano uz vim, ze to byla hloupost nekterym lidem rikat, ze se snazime, ale chybama se clovek uci a proste me nenapadlo, ze budeme mit takove problemy :,( Jen by me zajimalo, co jste delaly Vy, abyste se odreagovaly a cele to silene obdobi zvladly :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
phoma
Echt Kelišová 7965 příspěvků 29.05.19 19:12

Uprimnost jedina cesta dcera nam trvala 5 let o druhe se snazime 4 a nic spousty kamaradek porodilo.ja sama nekolikrat potratila a narovinu rikam snazime se nejde to mame zdravotni problem moc vam to preju ale i zavidim…nebyl nikdo kdo by to nepochopil a me se ulevilo ze na to nejsem sama a bonus prestali se ptat otravne kazdy mesic;)

Safrik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 29.05.19 19:21

Taky s tim bojuju uz 3 roky..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 19:25

@Safrik :srdce: to je mi lito, je to neskutecne nespravedlive a tezke, kdo tim neprosel, nemuze to pochopit a jeste ma blbe kecy pak nechapou, jak je to pro nas tezke :,( presto verim, ze se to da zvladnout a dockame se :srdce: jen to neustale cekani a strach z vysledku je nekonecne :roll: :srdce:

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1468 příspěvků 29.05.19 19:32

Vem si to zase z druhé strany, já se s některými kamarádkami raději už ani nestýkám, člověk aby pořád musel uvažovat nad tím, co řekne… ony se snaží i několik let, já za to nemůžu, že jsem otěhotněla na první pokus a že je moje dítě to nejvíc co v životě mám a že se vše točí kolem něj…
nejhorší je, když si mi stěžujou, že jim několikátý pokus umělého oplodnění nevyšel, že je to stálo mnoho peněz a co jim na to mám říkat? když bych si chtěla postěžovat já, třeba na to, že jsme už dva měsíce doma nemocní, tak bych slyšela jen, proboha co řeším, vždyť aspoň to dítě mám :zed:

Lalelale
Závislačka 4808 příspěvků 29.05.19 19:37

Pokud ti někdo vyloženě vyčítá, že nemáte děti, jako ta známá, tak je nejlepší lék přejít do protiútoku a toho člověka sprdnout, co si to dovoluje. Většina lidí se okamžitě stáhne a téma již nevytáhnou. Nejhorší je to spolknout a pak doma brečet, tím si jen koleduješ o další nechtěné kecy.

7.straka
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 29.05.19 19:40

Asi bych blízkým na rovinu řekla, že to nejde. Dají pokoj. A ostatní utřela nějakou hláškou, jako jestli nám k tomu chtějí svítit nebo tak něco.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 19:40
@Safrik :srdce: to je mi lito, je to neskutecne nespravedlive a tezke, kdo tim neprosel, nemuze to pochopit a jeste ma blbe kecy pak nechapou, jak je to pro nas tezke :,( presto verim, ze se to da zvladnout a dockame se :srdce: jen to neustale cekani a strach z vysledku je nekonecne :roll: :srdce:
@Kaileee píše:
Vem si to zase z druhé strany, já se s některými kamarádkami raději už ani nestýkám, člověk aby pořád musel uvažovat nad tím, co řekne… ony se snaží i několik let, já za to nemůžu, že jsem otěhotněla na první pokus a že je moje dítě to nejvíc co v životě mám a že se vše točí kolem něj…
nejhorší je, když si mi stěžujou, že jim několikátý pokus umělého oplodnění nevyšel, že je to stálo mnoho peněz a co jim na to mám říkat? když bych si chtěla postěžovat já, třeba na to, že jsme už dva měsíce doma nemocní, tak bych slyšela jen, proboha co řeším, vždyť aspoň to dítě mám :zed:

Ano, proste kdyz si to clovek neprozije, nepochopi to, chapu ze je tezke mit dva mesice nemocne dite, ale clovek musi mit pochopeni pro obe strany, ale uprimne pro me je predstava, ze by mi kamaradky rekly, ze se se mnou nebudou stykat, protoze ony maji deti a ja si jen stezuju, ze nam se nedari proste hrozna :roll:

Mamazkoncesveta
Kecalka 208 příspěvků 29.05.19 19:43

I když to není zrovna lehké, zkus být jednoduše asertivní, jednou se překonáš a pak už tu to půjde, na otázky ci priblble poznámky prostě odpověz, že ti není příjemné se o tom bavit, že je to pro tebe příliš intimní záležitost, že se taky neptas, kdy byla dotyčná či dotyčný naposledy kadit, nebo se drapali v nose :nevim: Přeji ať vám to brzy vyjde ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 19:44

@Lalelale to urcite je, to se stalo pred rokem a ja si to tehdy nenechala libit a pul roku se s ni nebavila a ted uz by mi nic takoveho nerekla, ale stejne to ve mne vsechno zustalo a nejak se s timje vsim, co mi rekla nemuzu vyrovnat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 19:46

@Mamazkoncesveta Moc dekuji :srdce: kez by :srdce: d

Evulina
Neúnavná pisatelka 17231 příspěvků 29.05.19 19:49
@Anonymní píše:
Ahoj, uz rok a ctvrt se snazime o miminko a pred tremi mesici jsme zjistili, ze pritel prirozene mit deti nemuze :-( Do toho porodily dve moje nejblizsi pribuzne, nedavno oznamila tehotenstvi i moje nejlepsi kamaradka a taky za tu dobu, co se snazime otehotnela spousta mych znamych. Problem je v tom, ze kam prijdu, tak mam pocit, ze vsude se resi jen tehotenstvi a miminka, I kdyz nasi nejblizsi vi, cim prochazime. Dokonce jsem od jedne zname slysela I nazor, ze jsme neschopni, ze kdybysme chteli miminko uz davno mame, pritom my uz jsme zkusili spoustu veci od ovulacnich testu, plodnych dnu, vitaminu, spousty testu a vysetreni a do IVF centra chodime uz tri mesice a minimalne dalsi tri, nez se aspon dostaneme k IVF to jeste potrva. Jsem nestastna z toho, ze musim poslouchat, jak kamaradce vsichni prejou, jak je to super a ze se pujdeme podivat do porodnice a nejsem schopna ani na to reagovat, I kdyz ji to moc preju, mam pocit ze vsichni musi videt, jak moc je mi to lito a jak jim zavidim a bojim se, ze je, kvuli tomu ztratim. Snazim se byt silna a drzet se, ale obcas na me dolehne krize a nevim cim se povzbudit, tak hledam radu tady a ano uz vim, ze to byla hloupost nekterym lidem rikat, ze se snazime, ale chybama se clovek uci a proste me nenapadlo, ze budeme mit takove problemy :,( Jen by me zajimalo, co jste delaly Vy, abyste se odreagovaly a cele to silene obdobi zvladly :hug:

Já sice tyto problémy nemám, ale myslím, že se dokážu vcítit. Mám sestřenici, co po zpackaném porodu v 17 letech už nikdy nemohla mít děti a pak známou, která asi taky nemůže mít, nikdy jsme se o tom nebavily, ale podle toho, že je mladá, má muže, dům, zajištěné příjmy, jen ty děti tam dlouhodobě chybějí, tak to je možné. A já se s těmito dvěma ženami nikdy nebavím o dětech, max. opravdu letmo, ale hned stočím hovor někam jinam, na jejich život, zájmy atd..Nechápu, jak někdo může někoho, kdo nemůže mít děti, takhle mučit. Jsou jednodušší povahy, co si to asi prostě neuvědomují, ale pak jsou i povahy, které se snad i jakoby tím chlubí schválně a to mi fakt hlava nebere, že nemají trochu ohledu.
Mě někdy připadá, jak když jsou určitá nepsaná davová pravidla a mnozí nechápou, když někdo to má jinak. Tohle je příklad. Já zase třeba takhle čelím pořád dotazům a otázkám, proč jako dcera, když už jsou jí 3 roky, nepůjde ještě v září do školky, protože tady v okolí je prostě king ten, kdo co nejdřví odloží dítě do školky a ve třech letech nejpozději to tady takhle udělají všichni. Taky mě to štve, ale řeknu jim, že si jedeme jiný režim a mám od nich svatý klid. Ta osoba, která ti řekla, že jste neschopní??!! To je nebetyčně omezený jedinec a být tebou, tak právě s ní bych si vůbec hlavu nedělala, protože prostě její inteligence je na bodu mrazu a nemá cenu si s ní ničit nervy. :zed:

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1468 příspěvků 29.05.19 19:49
@Anonymní píše:
"Ano, proste kdyz si to clovek neprozije, nepochopi to, chapu ze je tezke mit dva mesice nemocne dite, ale clovek musi mit pochopeni pro obe strany, ale uprimne pro me je predstava, ze by mi kamaradky rekly, ze se se mnou nebudou stykat, protoze ony maji deti a ja si jen stezuju, ze nam se nedari proste hrozna :roll:

tak já jsem jim nic neřekla, ale určitě to cítí, že se prostě nemám potřebu se s nimi tak často vidět… já mám pro to pochopení, nedaří se jim tak co se dá dělat, já to nijak nekomentuju, ale proč já bych se měla cítit špatně protože mám to dítě a počali jsme ho přirozeně a jednoduše??

Lalelale
Závislačka 4808 příspěvků 29.05.19 20:05
@Anonymní píše:
@Lalelale to urcite je, to se stalo pred rokem a ja si to tehdy nenechala libit a pul roku se s ni nebavila a ted uz by mi nic takoveho nerekla, ale stejne to ve mne vsechno zustalo a nejak se s timje vsim, co mi rekla nemuzu vyrovnat

jo já to chápu, tyhle kecy člověka vytočí na hodně dlouho. Jinak jestli tě mrzí, že třeba lidi před tebou pořád mluví o dětech atd, tak teoreticky můžeš narovinu říct, že to nejde/nemůžete, a že o detailech se odmítáš bavit. Co jsem tak viděla v diskuzích, obvyklou reakcí na tohle je zděšené ticho, uhýbavé pohledy a následné vyhýbání se tématu.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1676 příspěvků 29.05.19 20:17

My čekali na pozitivní test dva a půl roku. Bylo to hrozné. Všichni kolem mě čekali dítě a přitom my spolu byli nejdéle. Doma jsem brečela milionkrát. Nejlepší byla „kamarádka“ která se nebavila o ničem jiném než o jejím těhotenství a později dítěti a vyloženě odmítala změnit téma. Když nám potom vyšlo IVF a já ji to řekla, tak protáhla obličej, řekla hm a už jsem ji neviděla. Prostě ji dělala dobře moje bolest. :? Musíš vydržet, ono to dítě přijde a tihle lidé ti pak budou ukradeni 8)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama