Jak zvládnout nového psa

18.4.21 12:59

jak zvládnout nového psa

Dobrý den, mám teprve od čtvrtka psa a je to pro mě dost těžké. Není to psem ale ve mně. Jednak jsem nemocný, ale to by tak nepřekáželo jako můj psychický stav. Netušil jsem že budu cítit takovou úzkost, když přitom ta situace není vlastně těžká ani složitá. Je to ale na mě moc velká zátěž, ta velká změna, velká odpovědnost a že jsem na to sám. Teď cítím jak bych potřeboval vedle sebe fyzicky každý den někoho kdo by mě podpořil a s kým bych si mohl rozdělit starost o psa. Škoda že nemám děti, rodinu nebo přátele se psy, prostě někoho koho bych vídal denně a trávil s ním čas. To bych teď moc potřeboval pro uklidnění, ale i pro další život.
Napadlo mě kdyby byla nějaká možnost setkávání lidí mého věku- kolem 40 let /abych se mezi nimi cítil dobře/ kteří mají psy tak bych to s úlevou uvítal. Teď cítím že jsem si neuvědomil jak na toho psa nejsem psychicky připravený, že na to psychicky nestačím.
I přes tu zimu a nemoc jsem radši se psem venku, hledám lidi, ale to město je tak strašně prázdné! Málo lidí, sem tam se psem ale to není žádný kontakt pro mě, a skoro žádné děti!
Vadí mi že v začátcích, které jsou vždycky těžké, kdy se musí teprve zvykat, se to na mě takhle shrnulo. Pro začátek bych spíš potřeboval být fit a psychicky v pohodě než se to časem srovná. Kdybych byl dítě, měl bych ze psa radost a zábavu, byli bychom na to celá rodina, každopádně by celá ta starost nevisela jen na mně. Nečekal jsem že místo radosti budu mít starost, která ve mně vyvolává takovou úzkost. I pro psa by to bylo lepší na zvykání, protože on vycítí když člověk není v pohodě a pak také není klidný.
Jinak pes ve mě vyvolává obavy taky že je mnohem větší, takže nevím jak ho budu zvládat. Nechci ho dávat hned pryč, když už tu je, ale měl jsem když tak asi začít spíš s dobrovolničením v útulku v Tróji. Anebo jestli to psychicky nezvládám tak spíš jen přispívat finančně. Jinak pes je celkem hodný, trochu už i poslouchá, nejsou s ním větší problémy než je u psa v novém domově běžné, ale potřeboval by spíš někoho kdo je v pohodě. Někoho kdo neplatí za jeho společnost úzkostí, ale bere to tak jak to je- jako obyčejnou věc. Je to bohužel ve mně. I pro psa by byl lepší domov o více členech, kde by se o něj staralo víc dospělých a dětí. Úkoly by si rozdělili a měli se psem zábavu.
Abyste tomu rozuměly, musím říct něco o sobě. Je mi 42 let, žiju v Praze, jsem až na příbuzné sám, jsem v invalidním důchodu, beru lék na úzkost, a můj život nestal za moc. Každopádně mě rodina nevybavila potřebnou výchovou do života. A protože jsem ještě k tomu hypersenzitivní tak je to tím těžší.
Já vím že sem úplně nepatřím, že je to tady spíš pro matky s dětmi, ale člověk který je sám a v úzkých se obrací na všechny strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6104
18.4.21 13:14

@Kříženec Vrať psa původním majitelům!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
18.4.21 13:20

Najdi si v okolí cvičák, zjisti si, kdy tam někdo je, nebo se domluv a choď se psem tam. Pes může být i dobrý „terapeut“ ve zvládání tvých strachů a úzkosti. Taky mám velkého psa (NO), nevěděl jsem, jak ho budu zvládat, tak jsem se mu od malička věnoval a cvičil s ním, co zvládl. Nejdřív to bylo pět minut, pak deset a postupně se to prodlužovalo. Když jdeme na procházku, tak raději za vesnici, kde téměř nikdo není. A procházka je ve smyslu, že jdeme na lov. Sledujeme kde co je, nechám ho jít za pachem,… A ten pes je naprosto oddaný. Když přijdeme z venku (z lovu) a on dostane plnou misku žrádla a vidím tu jeho radost… To je ten nejlepší pocit co znám.
Ale já být tebou, tak se fakt obrátím na odborníka (klidně na tom cvičáku). Výcvik psa není ani tak o tom, jak toho psa zvládnout, ale o tom, jak se s ním naučit komunikovat. A to by ti mohlo prospět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10998
18.4.21 13:21

Vrat toho psa co nejdriv!!! Tohle nemuze fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.21 13:28

Zapomněl jsem napsat že je mu 8 let. Připadalo by mi sprosté ho zase vracet, pro toho psa to také není dobré. Jedině že bych ho dal nějaké rodině která by se o něj dobře starala, vídal bych ho a přispíval bych 2000 Kč měsíčně na něj. Je to hrozný že jsem podcenil svůj psychický stav. Vážně myslíte že by mu bylo jinde líp?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
18.4.21 13:29

@Kříženec psa vrat. A začni pomalu a postupně pomáháním v útulcích. Takto budete trpět oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10998
18.4.21 13:31
@Kříženec píše:
Zapomněl jsem napsat že je mu 8 let. Připadalo by mi sprosté ho zase vracet, pro toho psa to také není dobré. Jedině že bych ho dal nějaké rodině která by se o něj dobře starala, vídal bych ho a přispíval bych 2000 Kč měsíčně na něj. Je to hrozný že jsem podcenil svůj psychický stav. Vážně myslíte že by mu bylo jinde líp?

Odkud toho psa mas? Z utulku? Urcite mu bude lip nekde jinde. Cim driv ho vratis, tim lepe to ten pes zvladne. Najdou mu nekoho jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
18.4.21 14:03

Seber se a vrať toho psa. A nesváděj nic na to, že si nemocný. I nemocný člověk ví svoje hodnoty, ví co zvládne, jestli jsem na tom psichycky špatně, tak si nepořizuju zvíře. Žádný zvíře. Pak je toho plnej internet, zprávy, jak jsou chudinky týraný, protože si na nich marodi léčí svoje diagnózy..
Otázka, kdy tě rupne totálně, ty ho někde zavřeš a necháš napospas, protože ho nebudeš, jak píšeš dávat.

Reaguji takhle, protože dle tvýho popisu moc dobře víš, co sám dáš a nedáš…
Jestli si chtěl překonat svoje hranice, tak si se vydal špatným směrem. Tohle je živý tvor, ne výstavka do vitríny. Sory, ale přesně kvůli tomuhle, bych zakázala, aby si každý, kdo chce pořídil zvíře. Co s ním teď? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.21 14:20

Nejsem člověk který by psovi ubližoval, starám se o něj dobře, nikdy jsem neuhodil nikoho, ani nezanedbával, jen já sám bych potřeboval lidský kontakt. Že jsem nemocný tím jsem myslel že jsem nemocný fyzicky, teď právě jsem nastydlý a musím ležet, zítra jsem objednaný k doktorovi. Je fakt že jsem chtěl udělat něco užitečného, ale asi jsem začal moc rychle. Zatím to zkouším řešit hledáním přátel abychom měli já i pes někoho známého. Není to ale jednostranné, myslím že se se mnou dá mluvit a vyjít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
18.4.21 15:02

@Kříženec
Vrať toho psa někomu, komu bude dělat radost, přátelství a dávat mu lásku. Kdo mu ji bude opětovat, aktivně se mu věnovat a nebude tu řešit, že má rýmu a úzkosti, proto psa nedává…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.21 16:53

Aby jste mohli posoudit: Robina venčím 3X denně, krmím 2X denně, má pelíšek u mě v pokoji, dávám mu dobroty, on mě celkem už dost poslouchá. Teď jsem ho byl venčit a přemýšlel. Uvědomil jsem si že to moc řeším, že bych se na to měl dívat s rozumem. Dostal jsem takovýho prvotního „nerva“, už proto že je to hrozně velká změna. Celý život jsem dost sám, a najednou moc řeším novou situaci kdy se mám o někoho postarat. Chybí mi zkušenost v kontaktech jako máte vy. Myslím že si postupně zvyknu, stejně jako Robin /ten si zvyká celkem rychle- je šikovnej/, ale stejně budu hledat přátele z okolí na sdílení zájmů. Jinak souhlasím že by nebylo správné si psa nechat kdybych se o něj dobře nestaral. Můžete mi napsat co myslíte že bych s ním měl dělat aby byl v pohodě. A já se musím ovládnout a najít si lidské přátele z okolí na každodenní společné procházky. Je potřeba abych to s novou situací nepřeháněl, a radši se zaměřil na příjemné věci, jako své zájmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
18.4.21 18:36

@Kříženec

Škoda, že už nežiju v Praze, jinak bych zašla popovídat a pomoci. Snad se najde někdo jiný, kdo pomůže.

Nemyslím si, že by jsi měl psa hned vracet a je dobře, že se snažíš najít někoho, kdo ti pomůže.
A až bude hezké počasí, bude se to pejskaři všude hemžit a jak se říká - pejskaři jsou nejrychleji se seznamující lidé, takže si určitě rychle nějaké známé najdeš.

Jste teprve na začátku své cesty, oba dva si na sebe a novou situaci zvykáte. Ale věřím, že brzy z vás budou super parťáci :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.21 18:43

Moc děkuju za podporu, také doufám že najdu v Nuslích přátele, a musím se prostě víc snažit se se situací vyrovnat. Dny utíkají jako voda, a za čas to bude 14 dní, a pak doufám bude můj přístup jiný, lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2110
18.4.21 18:48
@Kříženec píše:
Aby jste mohli posoudit: Robina venčím 3X denně, krmím 2X denně, má pelíšek u mě v pokoji, dávám mu dobroty, on mě celkem už dost poslouchá. Teď jsem ho byl venčit a přemýšlel. Uvědomil jsem si že to moc řeším, že bych se na to měl dívat s rozumem. Dostal jsem takovýho prvotního „nerva“, už proto že je to hrozně velká změna. Celý život jsem dost sám, a najednou moc řeším novou situaci kdy se mám o někoho postarat. Chybí mi zkušenost v kontaktech jako máte vy. Myslím že si postupně zvyknu, stejně jako Robin /ten si zvyká celkem rychle- je šikovnej/, ale stejně budu hledat přátele z okolí na sdílení zájmů. Jinak souhlasím že by nebylo správné si psa nechat kdybych se o něj dobře nestaral. Můžete mi napsat co myslíte že bych s ním měl dělat aby byl v pohodě. A já se musím ovládnout a najít si lidské přátele z okolí na každodenní společné procházky. Je potřeba abych to s novou situací nepřeháněl, a radši se zaměřil na příjemné věci, jako své zájmy.

Prosím o častější venčení. Nemusí to být procházka, ale venčit aspoň 5 x denně. Díky za pejska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.21 19:07

Jde o to jít často, anebo aby byl venku dlouho? Průměrně totiž každá ta procházka trvá tak 1 hodinu. Než někam dojdem /nejčastěji do Táborské ulice/ a než se vrátíme tak to trvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat