Jak zvládnout panickou ataku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katerinaaff
Povídálka 48 příspěvků 28.06.19 12:14
Jak zvladnout panickou ataku?

Ahoj!
Dnes rano jsem prozila naproste peklo. Vlastne uz od vcerejska. Nas kocour je nemocny s mocovymi cestami a ja jsem proste byla hrozne smutna a vystresovana jak to vse dopadne, celou noc jsem kvuli nemu nespala protoze jsem se bala jestli dycha, jestli si nahodou nevytahl sam katetr atd. V pet rano jsem sla na zachod a to uz jsem se necitila ve sve kuzi (takove zachvaty jsem mela uz driv tak jsem se to snazila nejak rozdychat) ale to vubec nepomahalo. Rodice zrovna vstavali do prace. Rekla jsem to mamce, ze se proste necitim dobre, ta me jen uklidnovala ze to nic neni a ze to bude dobry, ze tohle uz zname. Ale tohle bylo snad nejhorsi. Jako prvni se mi hrozne rozbusilo srdce a ja se celkove citila slaba, pak prisel tlak na hrudi. Porad jsem se snazila to rozdychat ale nic. Sedla jsem si na postel mela jsem pocit na omdleni, nemohla jsem dychat a jako by mi nekdo rukou silne tlacil na hrud a ta jakoby se mela rozskocit. Hrozne jsem panikarila, chtelo se mi brecet ale nemohla jsem proste jsem jen opakovala jak se bojim a trasla jsem se. Mamce jsem malem zlomila ruku jak jsme ji pevne drzela. Rekla jsem rodicum at zavolaji zachranku ze tohle neni normalni, ze se opravdu bojim o svuj zivot. Behem toho nez zachranka prijela, se mi udelalo o neco lip, vedela jsem ze prijede pomoc tak jsem se tak trochu uklidnila.
Zachranari mi zmerili tlak, byl trochu vyssi. Tak mi dali injekci na uklidneni, ktera zabrala tak po 20-30 minutach, pote uz byl tep i tlak v norme. Ale tlak na hrudi a ten strach ze se to objevi znovu tady porad je. V pondeli jdu ke sve obvodni lekarce se s ni poradit co a jak dal, protoze takhle uz to nejde. Je mi 20 let a absolutne mi to nici zivot. Bojim se kamkoli jit a pokazde mam strach ze se to vrati.
Mate s tim nekdo zkusenost? Co vam pomohlo?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 12:26

Antidepresiva a terapie. Cim driv zacnes s lecbou, tim lip!.

Dunkey
Stálice 77 příspěvků 28.06.19 13:10

Jestli chces, napis soukrome, take jsem to same prozivala :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 14:52

Prozila jsem tohle poprve pred 2 tydny a bylo to strasny!!! Usnula jsem a najednou jsem vylitla a nemohla jsem dychat, srdce se mi rozbusilo jako by mi melo vystrelit z hrudi a strasna tresavka. Tak jsem priteli rekla at mi zavola zachranku, ze asi umiram. Nevedela jsem vubec co se to deje. Zachranku mi nezavolal. Tak jsem volala s mamkou a ta me uklidnovala a asi za 2 hodiny uz to bylo dobry, ale ten strasnej strach, ze umru, fuj. Pak jsem to psala kamaradce a ona, ze tohle ma casto a ze to je prave ta panicka ataka. Nasla jsem si to na netu a sedi to. Doufam, ze se mi to uz nebude opakovat, bylo to fakt strasny. Je mi 24.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34904 příspěvků 28.06.19 14:54

Rozhodne souhlasim s lecbou
ale prosimte nikdy se nesnaz paniku prodychat, tim se vsechno zhorsi. kdyby te to nutilo dychat vic, nebo bys mela pocit dechove tisne, dychej do papiroveho pytliku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 14:56

@Pudloslava to mi presne rikala mamka, ze kdyz budu dychat hodne, tak se mi bude motat akorat hlava. Tak jsem se snazila uklidit a dychat normalne a hned to bylo lepsi.

katerinaaff
Povídálka 48 příspěvků 28.06.19 15:14
@Anonymní píše:
Prozila jsem tohle poprve pred 2 tydny a bylo to strasny!!! Usnula jsem a najednou jsem vylitla a nemohla jsem dychat, srdce se mi rozbusilo jako by mi melo vystrelit z hrudi a strasna tresavka. Tak jsem priteli rekla at mi zavola zachranku, ze asi umiram. Nevedela jsem vubec co se to deje. Zachranku mi nezavolal. Tak jsem volala s mamkou a ta me uklidnovala a asi za 2 hodiny uz to bylo dobry, ale ten strasnej strach, ze umru, fuj. Pak jsem to psala kamaradce a ona, ze tohle ma casto a ze to je prave ta panicka ataka. Nasla jsem si to na netu a sedi to. Doufam, ze se mi to uz nebude opakovat, bylo to fakt strasny. Je mi 24.

Ja to mam prave taky dost casto a je to cim dal horsi. Proste peklo.
Ja take doufam ze uz se ti to opakovat nebude, je to vazne neprijemny…

katerinaaff
Povídálka 48 příspěvků 28.06.19 15:15

@Pudloslava
To abych koupila zasobu papirovych pytliku, doma zadny nemam :nevim:

katerinaaff
Povídálka 48 příspěvků 28.06.19 15:16
@Anonymní píše:
@Pudloslava to mi presne rikala mamka, ze kdyz budu dychat hodne, tak se mi bude motat akorat hlava. Tak jsem se snazila uklidit a dychat normalne a hned to bylo lepsi.

Z te zachranky moji mamce vzkazovali at dycham spise melce, ne hluboce. Ze by to bylo jeste horsi a malinko to pomohlo

Murka
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 28.06.19 17:03

Zkus tuhle aplikaci, prý při panické atace pomůže https://play.google.com/…apps/details?…

katerinaaff
Povídálka 48 příspěvků 28.06.19 18:48

@Murka dekuji, stahla jsem :palec:

Murka
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 28.06.19 21:03

@katerinaaff doufám, že pomůže :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 04:01

Tak uz to tu je zas. Zase zimnice, rychly tep a tak divne celkove. Docela bych chtela spat, ale bohuzel :( snazim se na to nemyslet a tak aspon sem budu neco psat a treba to zmizi. Predtim jsem na to moc myslela a bylo to cim dal horsi, tak to zkusim takhle. Zimnice ustava pomalu. Pritel spi, ten se ma, taky bych rada celkem :( achjo co to je.. nikdy jsem takovy stavy nemela a ted se toho asi nezbavim. Tu appku jsem si stahla a zkousela jsem pocitat a pak i sama v hlave jsem si davala priklady. Nejhorsi je, ze ted nemuzu nikomu zavolat kdyz vsichni spi. Srdce tluce o trosku min, ale furt tluce vic nez by melo v klidovem stavu. Hlavne si musim uvedomit, ze neumru, ze to bude zase dobry. A bojim se, ze kdyz usnu, tak se za chvili probudim s tim, ze me je zle 8o ale spanek by byl idealni. Padaj mi oci 8) at uz je dobre prosim :(

katerinaaff
Povídálka 48 příspěvků 29.06.19 09:44
@Anonymní píše:
Tak uz to tu je zas. Zase zimnice, rychly tep a tak divne celkove. Docela bych chtela spat, ale bohuzel :( snazim se na to nemyslet a tak aspon sem budu neco psat a treba to zmizi. Predtim jsem na to moc myslela a bylo to cim dal horsi, tak to zkusim takhle. Zimnice ustava pomalu. Pritel spi, ten se ma, taky bych rada celkem :( achjo co to je.. nikdy jsem takovy stavy nemela a ted se toho asi nezbavim. Tu appku jsem si stahla a zkousela jsem pocitat a pak i sama v hlave jsem si davala priklady. Nejhorsi je, ze ted nemuzu nikomu zavolat kdyz vsichni spi. Srdce tluce o trosku min, ale furt tluce vic nez by melo v klidovem stavu. Hlavne si musim uvedomit, ze neumru, ze to bude zase dobry. A bojim se, ze kdyz usnu, tak se za chvili probudim s tim, ze me je zle 8o ale spanek by byl idealni. Padaj mi oci 8) at uz je dobre prosim :(

Je dobre ze se ti chce spat, horsi by bylo kdyby jsi mela tyhle stavy a spat se ti vubec nechtelo. Me kdyz dali ti injekci, tak mi rekli hlavne at se vyspim a odpocinu si. Pritele bych klidne vzbudila a rekla mu ze mi proste neni dobre ze nevim co se deje a aby me treba uklidnil, jestli te ma rad tak na tebe nastvany nebude a bude se snazit aby ti bylo lip. Nekdy mi pomahalo i chozeni po pokoji a dychani nebo nejake dechove cviky, ale nekdy to proste nejde a musis to nejak preckat. Ale s nekym koho mas rada se to zvlada lip. :palec:

malá_holka
Extra třída :D 13170 příspěvků 29.06.19 09:50
@katerinaaff píše:
Ahoj!
Dnes rano jsem prozila naproste peklo. Vlastne uz od vcerejska. Nas kocour je nemocny s mocovymi cestami a ja jsem proste byla hrozne smutna a vystresovana jak to vse dopadne, celou noc jsem kvuli nemu nespala protoze jsem se bala jestli dycha, jestli si nahodou nevytahl sam katetr atd. V pet rano jsem sla na zachod a to uz jsem se necitila ve sve kuzi (takove zachvaty jsem mela uz driv tak jsem se to snazila nejak rozdychat) ale to vubec nepomahalo. Rodice zrovna vstavali do prace. Rekla jsem to mamce, ze se proste necitim dobre, ta me jen uklidnovala ze to nic neni a ze to bude dobry, ze tohle uz zname. Ale tohle bylo snad nejhorsi. Jako prvni se mi hrozne rozbusilo srdce a ja se celkove citila slaba, pak prisel tlak na hrudi. Porad jsem se snazila to rozdychat ale nic. Sedla jsem si na postel mela jsem pocit na omdleni, nemohla jsem dychat a jako by mi nekdo rukou silne tlacil na hrud a ta jakoby se mela rozskocit. Hrozne jsem panikarila, chtelo se mi brecet ale nemohla jsem proste jsem jen opakovala jak se bojim a trasla jsem se. Mamce jsem malem zlomila ruku jak jsme ji pevne drzela. Rekla jsem rodicum at zavolaji zachranku ze tohle neni normalni, ze se opravdu bojim o svuj zivot. Behem toho nez zachranka prijela, se mi udelalo o neco lip, vedela jsem ze prijede pomoc tak jsem se tak trochu uklidnila.
Zachranari mi zmerili tlak, byl trochu vyssi. Tak mi dali injekci na uklidneni, ktera zabrala tak po 20-30 minutach, pote uz byl tep i tlak v norme. Ale tlak na hrudi a ten strach ze se to objevi znovu tady porad je. V pondeli jdu ke sve obvodni lekarce se s ni poradit co a jak dal, protoze takhle uz to nejde. Je mi 20 let a absolutne mi to nici zivot. Bojim se kamkoli jit a pokazde mam strach ze se to vrati.
Mate s tim nekdo zkusenost? Co vam pomohlo?

Ahoj, určitě si řekni o doporučenku k psychologovi. Pokud by jsi chtěla jít k psychiatrovi, tak ta stačí jen zavolat a objednat se. Doporučení nepotřebuješ. Je to těžký, ale jde s tí vždycky něco dělat. Když ti bude obvodní chtít psát prášky, nebraň se tomu. Jetli to je fakt zlý, tak máš ani stresem rozhozenou chemii a to jen terapie nezvládne. Hodně odpočívej, ku si magnésko a b komplex. Hodne pij, nejlíp vodu. Dělaj co máš ráda a buď na sebe hodná. To je fakt základ :hug: Bude líp :pankac: :pankac: :pankac:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama