Jak zvládnout péči o dvojčátka? :-)

872
29.6.15 09:20

Jak zvládnout péči o dvojčátka :-) ?

Ahojky, poradíte, prosím, nějaké tipy, jak zvládnout péči o dvojčátka - pokud jsem na ně sama?? Manžel je maximálně vytížený, babičky nefungují… Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

ise
11
29.6.15 09:58

Ahoj, především být v pohodě a moc to neřešit, holt jen člověku občas chybí ruka nebo se někam nevejde, ale vždy se to nakonec nějak udělá :-). Ale jinak: záleží, jak jsou stará, zda kojíš/nekojíš (tipy na krmení naráz), už dáváš příkrmy, cvičíte vojtovku atd.
Mám už skoro tříleté, tak určitě jsem si časem přišla na různé vychytávky, jak si usnadnit život… Ale záleží, co konkrétně řešíš.
Klidně pošli SZ, kdybys chtěla pokecat ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
29.6.15 10:15

@Barborika no jak, normálně. Jak jsou stará? Z mé zkušenosti, pokud jsou doma jen dvojčata, tak to jde. Jakmile mám doma ještě staršího, tak to teprv začíná kovbojka.
Ale v zásadě se dá. Hlavní je, synchronizovat jejich spaní. Když se zadaří tohle, je vyhráno. Koupit polštář na kojení, pokud kojíš - my brest friend pro dvojčata. Bez něj bych to nedala. Pak ignorovat, že řvou. Stále některé dítě řve, často bez důvodu. Musí počkat. Co bych si nedovolila u jednoho dítěte, u dvojčat byla nutnost. Doporučuju mít v záloze paní na hlídání, soukromou školku či něco podobného. Ne je využívat stále, ale jsou situace, kdy je fakt potřeba děti i na dvě hodiny nechat pohlídat a většinou je to ze dne na den. Nemluvě o nemoci, to je fakt člověk úplně mimo.
Jinak co nejvíc mezi lidi a neřešit - tady neprojedu kočárem, tohle nepůjde, tady to nezvednu, sem nemůžu protože. Je v tramvaji moc lidí? prostě tam zakřičím, ať uhnou (slušně samozřejmě). Bez toho bych nikdy nikam nedojela… Nevejdu se do dveří kočárem? v 90% se vejdu i když na to nevypadají. Chce to zkusit. Neprojedu pokladnou v obchodě? Ale to není můj problém. Dám věci na pás a prostě prodavačka čeká, než to objedu kočárem vchodem.

A pak co nejvíc využívat pomocných služeb - nechat si dovézt nákup, vozí třeba tesco a až do bytu, dají se objednat obědy, nebo navařit ve velkém do mrazáku a ohřívat… mateřská centra jsou fajn, člověk se dozví, pokecá. Kamarádky po okolí taky. Zní to blbě, ale mne od zešílení z dvojčat pomohl koníček, který se už stal mou prací.

Takže jde to. Občas člověk padá na hubu, ne že ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
29.6.15 10:19

Většinou jsem byla na čtyři děti sama. Jak psala @ise prostě spoustu věcí neřešit. Kojení moc nešlo, chvilku jsem bojovala, ale brzy se na to vyprdla. Neměla jsem na to čas. Hodně pomohla synchronizace dětí. Klidně napiš co potřebuješ vědět ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
29.6.15 10:30

@Barborika Krásně to shrnula @Sufik . Všechno co jde, tak se snaž dělat synchronně - spaní, krmení, hraní. Ze začátku je nutné je na krmení budit (občas to trhá srdce, ale vyplatí se to). Jinak se z toho zblázníš. Pokud si pořídíš ten kojící polštář My brest friend Twin, tak ho využiješ i na případný dokrm z lahve. Já si vždy připravila dokrm, šupla do deky, aby nevychladl, nakojila a pal vzala jen ty lahvičky a dokrmila. Nemusela jsem děti sundávat, odříhávat atp.
Samozřejmě je nutné dělat kompromis pro obě mimi. Jedno spí a druhé se vzbudilo moc brzy (nemyslím tím noc, to je jiná kapitola)? Tak to vzbuzené zkus zabavit a až uznáš, že to druhé by mohlo být v rámci možností po probuzení v pohodě, tak probudit a nakrmit.
Pokud máš balkón, tak doporučuji spaní v kočárku na balkóně - nejlépe ve dvou kočárcích, abys mohla odděleně pohoupat, popřípadě jedno vyndat a nevzbudit si druhé. Ušetříš si neustálé lítání s kočárem (což je s dvojkama fyzicky náročnější). Pokud máš kočárek EW, tak tam ty hluboké korbičky mají nožičky, takže na začátku ti postačí na spaní pouze ty korbičky.
Na koupání jsem měla na začátku koupací kyblík (vydržel nám do 4 měsíců - psali do 2), který jsem si přinesla k přebalováku - vedle přebalováku jsem měla postýlku (později ohrádku), takže jsem se mohla věnovat oběma dětem najednou.
Pokud by tě zajímalo ještě něco, tak napiš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
29.6.15 11:02

@Barborika Gratuluju k dvojčátkům :kytka:

Mrňouskové jsou ještě prťaví, že? Hlavně se neboj, ten začátek je fakt masakr, ale tak po těch 2 měsících si to sedlo a pak je na dětech vidět každý měsíc, že se to zlepšuje a zlepšuje. Ty začátky nejsou prostě žádné terno, všechno se točí kolem dětí a vše ostatní jde stranou.

Budu se opakovat, ale jak už tu psaly holky nade mnou - zajet režim hned od malička. Krmit současně, to ulehčí spoustu práce. Spaní se později taky povedlo vychytat.

Pokud ti to přijde moc divoké, navařila bych si buď do mrazáku nebo bych zvážila braní obědů někde v jídelně, pokud máš tu možnost…

A hlavně neblbni s tím, že jakmile děti usnou, že jdeš honem makat, aby práce nestála. Spíš odpočívej, teď to potřebuješ. Práce počká ;)

Kdyžtak se ptej, víc mě teď nenapadá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
29.6.15 11:05

A opravdu dovážka nákupu až do domu je super! Když jsem si promítla kolik projedu, kolik mě to bude stát energie atp., tak jsem nad tím už víc nepřemýšlela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama