Reklama

Jak zvládnout plný úvazek a dvě děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agnes_X
Kecalka 113 příspěvků 09.05.18 08:46
Jak zvládnout plný úvazek a dvě děti?

Ahoj, nevím jak to řešit. Mám se vrace do práce, zaměstnavatel trvá na plném úvazku - od 9 do 5. Synovi jsou 4, chodí do školky a dceři 2,5, zatím mi ji do školky nevzali. Taky se musím starat o domácnost a všechno kolem, vařit. Nechápu, jak to mám zvládnout. Manžel je v práci od rána do večera, s ním se moc počítat nedá. Jak to řešíte vy? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Paoloska
Echt Kelišová 8068 příspěvků 09.05.18 08:50

A kdo tedy bude vyzvedávat syna ze školky a hlídat dcerku?

Agnes_X
Kecalka 113 příspěvků 09.05.18 08:51

No asi ja ale kdy, kdyz mam byt v praci :nevim:

jkra
Generální žvanilka 24340 příspěvků 09.05.18 08:52

Bud si najdes soukromou skolku nebo do prace nenastoupis a domluvite se na ukonceni pracovni cinnosti. Co jineho…

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 09.05.18 08:57

@Agnes_X A není možná úprava pracovní doby, že bys třeba začínala a končila dřív, abys stihla vyzvednout ze školky? Na to máš ze zákona nárok, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody. Babičky nemáte?

Fíková
Kelišová 5372 příspěvků 09.05.18 09:00

Nevím kde pracuješ, ale třeba by šlo požádat o úpravu pracovní doby. http://www.aperio.cz/…racovni-doby

Agnes_X
Kecalka 113 příspěvků 09.05.18 09:02

Soukromou skolku jsem zkousela - tam jsou do 5, pak platis dost penale, kdyz prijdes pozdeji. Babicka jedna 72, mohla by obcas, no, druha je daleko. spis vyjmecne. O upravu pracovni doby jsem zadala, zamitli to.

elen-ka
Extra třída :D 12022 příspěvků 8 inzerátů 09.05.18 09:04

@Agnes_X paní na hlídání, která bude děti vyzvedávat a pohlídá je, dokud jeden z rodičů nepřijde.

Nebo rozvázat prac. dohodu.

Případně to zkombinovat, na čas paní na hlídání a hledat novou práci s lepší prac. dobou.

jkra
Generální žvanilka 24340 příspěvků 09.05.18 09:07

No tak nejakou holcinu, ktera je vyzvdedne a pohlida nez prijdes.
Zalezi, jak moc o tu praci nechces prijit.

zdenkasop
Povídálka 34 příspěvků 214 inzerátů 09.05.18 09:09

Máš nárok na zkrácenou pracovní dobu. Dej si do vyhledávače zkrácený úvazek po rodičovské dovolené a máš to tam i s paragrafy. Mám také jen částečný úvazek…

Paoloska
Echt Kelišová 8068 příspěvků 09.05.18 09:13

@Agnes_X Pokud neseženeš hlídání nebo soukromou školku, nemáš moc na výběr. Nevím, jestli ti pomůže zkrácená pracovní doba, když malá ještě do školky nechodí.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48356 příspěvků 09.05.18 09:15

NO, je to mazec, já mám 0,9 úvazek a jsem za těch 40 min denně navíc ráda. Zas musím dojíždět 40 min. Jde to tak, že si najdeš práci tak, aby jste se s manželem částečně nepřekrývaly - ty budeš pracovat od brzy, ráno, on děti pofackuje ráno, odveze d ústavů. Ty budeš vyzvedávat dříve.
Nebo paní na úklid, na vyzvednutí dětí ze školyk Dokud jsou v jednom ústavu, tak je to ještě fajn. Nejhoší byl rok, kdy byly každý jinde.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16488 příspěvků 09.05.18 09:15

@Agnes_X
Dívala jsem se do tvé předchozí diskuse. Ještě pořád oba přispíváte na živobytí svým rodičům? Pokud ano, tak si peníze nechce a zůstaň s dětmi doma. To bude asi nejlepší řešení. Je mi líto, že jsi na na všechno sama. :hug: Musíš s tím něco udělat. Otec dětí se prostě musí nějak zapojit- zkus to s ním probrat.

Adinka_2012
Závislačka 2602 příspěvků 9 inzerátů 09.05.18 09:19

A to manžel začíná pracovat tak brzo ráno, že nemůže děti aspoň do MŠ odvést? Pokud si nemůžeš změnit pracovní dobu, budeš asi muset hledat jinou práci nebo bude muset manžel vyzvedávat. Jako tohle nechápu, děti jsou snad i jeho, tak ať se zapojí, nebo zaplatí paní, která bude děti odpoledne vyzvedávat a 2 hodiny hlídat, než ty přijedeš, případně nakoupíš. Vařit teplé večeře nemusíš. Pouze o víkendu oběd. Manžel se může stavit na nákup potravin a potřebných věcí. Zapojení obou je nutnost, pokud potřebujete, abys chodila na plná úvazek. Doma se musí manžel taky zapojit, nedá se svítit. Ale to měl už dávno, já bych to bez pomoci manžela nedala, ani když jsem byla s dětmi doma, resp. to nechtěla dávat. Děti mi dávalydost zabrat a manžel taky domácnost užívá, tak co by někdy nepoklidil, nenachystal večeři, nevykoupal děti atd.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48356 příspěvků 09.05.18 09:23
@Adinka_2012 píše:
A to manžel začíná pracovat tak brzo ráno, že nemůže děti aspoň do MŠ odvést? Pokud si nemůžeš změnit pracovní dobu, budeš asi muset hledat jinou práci nebo bude muset manžel vyzvedávat. Jako tohle nechápu, děti jsou snad i jeho, tak ať se zapojí, nebo zaplatí paní, která bude děti odpoledne vyzvedávat a 2 hodiny hlídat, než ty přijedeš, případně nakoupíš. Vařit teplé večeře nemusíš. Pouze o víkendu oběd. Manžel se může stavit na nákup potravin a potřebných věcí. Zapojení obou je nutnost, pokud potřebujete, abys chodila na plná úvazek. Doma se musí manžel taky zapojit, nedá se svítit. Ale to měl už dávno, já bych to bez pomoci manžela nedala, ani když jsem byla s dětmi doma, resp. to nechtěla dávat. Děti mi dávalydost zabrat a manžel taky domácnost užívá, tak co by někdy nepoklidil, nenachystal večeři, nevykoupal děti atd.

Asi tak. Bud prostě máte oba práci finančně fifty fifty a pak se má stejnou měrou podílet i n péči o děti. Jaký má smysl být v práci od rána do večera, když nevydělá nic navíc.
A nebo ok, maká, vydělá dost, stojí to za to. A pak at teda pustí korunu- bud na to, aby umožnil zaplatit paní na výpomoc- i pitomá hodina nebo dvě na den pomůže - vyzvedne děti, nakoupí. Nebo umožní, ays jsi ty pracovala jen na zkrácený úvazek. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Jílková je jak domina z 90. let, Máte slovo by mělo zmizet, míní kritik

Verbální „údernice“ Michaela Jílková (50) prý nemá se svým pořadem Máte slovo... číst dále >

Bojovníci a haldy mrtvol: První fotografie z natáčení Jana Žižky jsou samá krev!

Bude to půlmiliardový projekt, nejdražší snímek v historii české... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >