Jak zvládnout přítelovu žárlivost?

Anonymní
1.8.21 19:36

Jak zvládnout přítelovu žárlivost?

Ahoj, potřebovala bych poradit, jak zvládnout partnerovu žárlivost. Přítel je skvělý, ale zbytečně žárlí. Žárlí když se jen tak bavím s nějakým chlapem, žárlí dokonce i na svého bratra a na mého kamaráda gaye. Když někam jdu a vrátím se trochu pozdě, tak nastane buď výslech a nebo se mnou nemluví. Já si vždycky dupnu a přítel pak uzná že mám pravdu. Ale stejně je to pořád dokola. Máte taky někdo podobné žárlivěho partnera? Jak to zvládate? A jak popřípadě zapracovat na tom aby se jeho chování změnilo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12041
1.8.21 19:37

Nechci tě děsit, ale tohle lepší nebude, ba právě naopak, bude se to stupnovat. Je to chronickej žárlivec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
311
1.8.21 19:38

Já mám se žárlivci jen blbý zkušenosti, a vždy to byl stejně konec, protože se to s nimi nedalo vydržet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18053
1.8.21 19:41

Poslat ho vyřešit si svoje mindráky a nebo si najít někoho jiného.

Dokud se nesrovná sám se sebou a dokud bude po okolí vyžadovat to, že hlavně nikdo nesmí rozdráždit jeho nejistotu, tak bude čím dál tím nesnesitelnější.

Jako můžete společně projít tuhle knihu pro začátek. Ale porucha je v jeho hlavě.

https://www.kosmas.cz/…-ji-zvladat/

máš plus, že si dupneš a posíláš ho do háje, ale jemu teda nejde úplně poučit se ze situace…

Příspěvek upraven 01.08.21 v 19:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3795
1.8.21 19:41

Od žárlivce pryč. S jedním jsem chodila, svoje psycha stupňoval, nakonec mi vyhrožoval sebevraždou a až se mi podařilo s ním konečně rozejít, tak mě ještě rok stalkoval. Fuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5661
1.8.21 19:42

Bude to podle mě horší. Radši pryč od něj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24560
1.8.21 19:43

Zdrhej, bude to horší a horší, začne ti lézt do mobilu, nikam tě nebude pouštět, scény se budou stupňovat. Tohle se časem nelepší, spíš naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2053
1.8.21 20:03

Pokud to on nezačne nějak aktivně řešit (musí zapracovat na svém sebevědomí), tak ty tento problém rozhodně nevyřešíš. Ani se o to nesnaž. Víš proč? Postupně budeš měnit sebe, svoje návyky, záliby, koníčky, protože se budeš snažit předejít jeho žárlení a výčitkám. Časem pak zjistíš, že nežiješ život, jaký bys chtěla. Že už ani nechodíš na vínko nebo do kina, divadla s kámoškou, protože jeho žárlivost… Že nechodíš cvičit, protože jeho žárlivost… Že si nepůjdeš sama zaplavat, protože jeho žárlivost… atd atd…
Dovedeš si představit, že mu teď řekneš, že jsi třeba pozvaná na víkend s kamarády bez něj? Dělal by scény, co? Taky radím, uteč. Budeš žít ve věčné nesvobodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 20:03

Já si uvědomuju že je přítel fakt žárlivy a že to přehání, ale nemyslím si že je to nějaký násilnický typ. Já když si dupnu, tak se přítel uklidní a omluví se. Kdyby byl násilnický typ, tak si myslím že by ho to jen víc naštvalo a začal by dělat „bordel“. To jsem vypozorovala z ex my kamarádky. Určitě vidím velký problém s jeho sebevědomím, jeho rodina ho moc nepřijala a jeho ex ho jen využívala a podváděla. Podařilo se mi ho dokopat k terapeutovi, chodí k němu jen 2 měsíce. Kde si uvědomil že má fakt problém a snaží se na tom nějak pracovat. Ale bohužel nevidím žádný pokrok :?, ať už je to ta jeho žárlivost nebo i jiná věc. Zatím jsem ve fázi kdy se s ním rozejít nechci. Beru to tak, že má prostě jako každej člověk svoje chyby a oceňují že si to přiznal a snaží se s tim něco dělat. Sama jsem měla pár chyb a až díky příteli jsem je začala řešit. Což je pro mě jen další důvod s ním zůstat. Ale pokud se za dalších pár měsíců jeho chování nezmění, pustím ho k vodě.

• Citovat
  • Nahlásit
10939
1.8.21 20:04

Něco takovýho bych si nenechala líbit. On se nezmění, spíš k horšímu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1072
1.8.21 20:14

Mám chlapa co byl strašně žárlivý a musím říct že přes ty roky se u nás vybudovala takova důvěra že už je to minimální.
Spíš už si z toho děláme legraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
1.8.21 20:16
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit, jak zvládnout partnerovu žárlivost. Přítel je skvělý, ale zbytečně žárlí. Žárlí když se jen tak bavím s nějakým chlapem, žárlí dokonce i na svého bratra a na mého kamaráda gaye. Když někam jdu a vrátím se trochu pozdě, tak nastane buď výslech a nebo se mnou nemluví. Já si vždycky dupnu a přítel pak uzná že mám pravdu. Ale stejně je to pořád dokola. Máte taky někdo podobné žárlivěho partnera? Jak to zvládate? A jak popřípadě zapracovat na tom aby se jeho chování změnilo?

Mně kdysi pomohlo si ujasnit, jaký je rozdíl mezi dupnutím si a nastavením hranic. Zkus to taky?

Nelze „zapracovat na druhém“, mně hodně pomohlo tohle přestat chtít. Začít rozlišovat mezi Já a Ty. (Když „na někom“ zapracovat, tak na sobě.) Ale když mi bylo 18, tohle jsem ještě fakt nechápal…

Příspěvek upraven 01.08.21 v 22:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11983
1.8.21 21:31
@Anonymní píše:

tvuj přítel skvělý není a nikdy nebude a nikdy ho nezměníš, jak už tu někdo psal, bude to horší a horší. Prostě má pocit, že na tebou musí mít kontrolu, jako nad svojí pohou věcí. To nelze nikdy změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18053
1.8.21 21:43
@Anonymní píše:
Já si uvědomuju že je přítel fakt žárlivy a že to přehání, ale nemyslím si že je to nějaký násilnický typ. Já když si dupnu, tak se přítel uklidní a omluví se. Kdyby byl násilnický typ, tak si myslím že by ho to jen víc naštvalo a začal by dělat „bordel“. To jsem vypozorovala z ex my kamarádky. Určitě vidím velký problém s jeho sebevědomím, jeho rodina ho moc nepřijala a jeho ex ho jen využívala a podváděla. Podařilo se mi ho dokopat k terapeutovi, chodí k němu jen 2 měsíce. Kde si uvědomil že má fakt problém a snaží se na tom nějak pracovat. Ale bohužel nevidím žádný pokrok :?, ať už je to ta jeho žárlivost nebo i jiná věc. Zatím jsem ve fázi kdy se s ním rozejít nechci. Beru to tak, že má prostě jako každej člověk svoje chyby a oceňují že si to přiznal a snaží se s tim něco dělat. Sama jsem měla pár chyb a až díky příteli jsem je začala řešit. Což je pro mě jen další důvod s ním zůstat. Ale pokud se za dalších pár měsíců jeho chování nezmění, pustím ho k vodě.

Dva měsíce jsou na změnu základních vzorců docela krátká doba.

Naplánuj třeba na příští sobotu dopoledne, kdy budete v pohodě po raním sexu a dobré snídani a nikam nebudete spěchat, že to proberete.

Ty nebuď útočná, či vyčítavá a vysvětli mu, co prožíváš když on žárlí a popros o to jak by si potřebovala aby reagoval. Ty si nech vysletit co prožívá on a společně hledejte co mu pomůže tu nejistotu zvládat jinak, než že udělá scénu.

No a vždycky když to na něj půjde, tak si připomeňte na čem jste se domluvili a hledejte jinou cestu jak zvládnout jeho záchvat úzkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11983
1.8.21 21:49
@Ou píše:
Dva měsíce jsou na změnu základních vzorců docela krátká doba.

Naplánuj třeba na příští sobotu dopoledne, kdy budete v pohodě po raním sexu a dobré snídani a nikam nebudete spěchat, že to proberete.

Ty nebuď útočná, či vyčítavá a vysvětli mu, co prožíváš když on žárlí a popros o to jak by si potřebovala aby reagoval. Ty si nech vysletit co prožívá on a společně hledejte co mu pomůže tu nejistotu zvládat jinak, než že udělá scénu.

No a vždycky když to na něj půjde, tak si připomeňte na čem jste se domluvili a hledejte jinou cestu jak zvládnout jeho záchvat úzkosti.

tohle je pro lidi kteří dokáží naslouchat…jinak vzorce jsou člověku dány.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat