Reklama

Jak zvládnout psychické problémy v partnerství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 17:28
Jak zvládnout psychic. problémy v partnerství?

Potřebuji poradit, nevím co mám dělat. Má žena (37.let) bohužel trpí social. fobiií a občas depresí a vztahovačností. Příšinou bylo asi úmrtí jeho táty v 50.letech. Když jsme se brali, tak tenkrát vše v pohodě., brala léky, nijak jsem to nevnímal, a byla vcelkem v pohodě. Jinak má střední školu, pak studovala VŠ, ale z důvodů nemoci ji nedodělala.
Kvůli otěhotnění jí její lékařka zcela vysadila léky a její stav se zhoršoval. Nadále chodila do zaměstnání ( v rámci mého zaměstnavatele) na zkrácený úvazek.
Teď v září, už to nádl nešlo, tak jsme jí dotáhnul k lékařce. Nejdřív jsem tam šel úplně sám a pak tam já s ní. Doktorka ( psychiatrička) jí chtěla vidět. Říkal jsem jí, že to takhle najde a byl jí nasazen znovu Itaken a lék Neurol 0,25 do té doby, než bude působit právě ten Itaken.

Navíc trpí vysokým tlakem, polyneur. nohou a musí často odpočívat. Vysoký tlak má jednak asi dědičný a taky z nervů.
Včera mi vyprávěla žena:

a)
Jela tramvají a jak má vysoký tlak, únavu, nohy, tak si musela sednout. Seděla, pak přišla důchodkyně s holí a hned na ní, ať ji pustí si okamžitě sednout. Moje žena, že ji sice řekla, že je mladší, ale taky je nemocná, že má vysoký tlak, motá se jí hlava, únavu a polyneuropatii. Důchodkyně, pořád šermovala s holí, tak nakonec žena vztala a nechala ji sednout. Následně jsem se pak sešli a byla z toho celý den špatná a nadávala, že důchodci takový ( šmejdi) a musela kvůli bábě vstát. Říka: Já tak nemám ráda starý lidi, takový šmejdi, jsou starý a mi mladí, máme více nemocí, než oni v jejich věku.

Já ji jen řekl, že to ti lidi na dálku nevidí, co ti je, že lidi jsou různí a že nemá cenu se tím vůbec zabývat, jelikož se z toho sama jen zblázní a ještě bude mít zbytečně vysoký tlak a navíc tím obtěžuje okolí ( hlavně mě) a nic tím nevyřeší. Ještě celý den byla z toho špatná a pořád mi to opakovala. Já jen pořád ji říkal, jsi normální. Ještě jsem dodal, kdyby to bylo v práci, že by ti o něco šlo, ale tady je to úplně jedno – chvilková záležitost.
Co na to říkáte?

1. Nebo máme spolu sex a žena musí mít v ložnici často absolut. tmu, jinak se stydí, že ji někdo uvidí. Podobně na dovolené na výřivce, pořád měla obavy, že je tam někde kamera, která nás tam natáčí. Nemohl jsem ji vysvětlit, že je to blbost a je prostě blázen.
  1. Jak má žena soc. fóbii, tak se snaží, co to jde, ale z kontaktu s lidmi ji není úplně dobře, buší ji na srdci, bolí ji břicho, ale snaží se, co to jen jde.

Teď jí bylo v mém zaměstnání nabídnuto nové prac. místo na hlavní pracovní poměr. Jsme oraganizace s 400 zaměstnanci. Při vstupní prohlídce ji lékař řekl, že jednak musí něco dělat s tím vysokým tlakem ( talak má nejnižší 160/95) také se jí ptal, zda tu práci zvládne. Ona mu řekla, že prostě musí, že ji nic jiného nezbývá. Je to práce s lidmi, i když ne po celou prac. dobu.
V mé práci, jsem já už asi přes 11.let, žena na kratš. úvazek s roční obnovou smlouvy již 3 roky a teď nastupuje na HPP. ( bylo jí nabédnuto) Včera jsem se jí ptal, zda se těší a ona, že se moc bojí.
Já jen, každé začátky jsou všude těžké, ale neboj, jsi šikovná, bude to v pohodě. Už z náš chod organizace a ničeho se neboj.

Mám strach, aby to tam za pár měsíců neskončila a neudělala mě tam ještě nějakou ostudu či nepříjemnosti? Co si myslíte?

Velmi často má žena řeší lidi, kdo jaký je a co řekl a probírá to často dlouho. Já jen říkám, lidi jsou různý a budou, s tím nic nenaděláš. Mávnu nad tím rukou. Řeknu si: Nemá fakt cenu se nad tím zbytečně nervovat.

I já také nejsem ideální, vůbec mi však lidí nevadí a fajn člověk si rád pokecám, aspoň se něco dozvím. Jen nejsem však ten typ, který mluví před celým sálem.
Také i já nejsem úplně zdravý. Také mám pár nemocí, beru léky na játra, štítnou žlázu, astma, alergii, ale jsem naštěstí zcela v psychické pohodě. Je mi skoro 40.let.
Její stav, mě poměrně více zatěžuje, teď snad brzy ji budou účinkovat léky a snad to bude lepší. Co si o tom všem myslíte?

Už jsme oba objednáni k psychologovi, pak tam bude chodit hlavně moje žena.

Ragujte na témata v bodech. Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8716 příspěvků 28.09.18 17:44

Neřekl bych, že jde poradit. Musí se jen počkat, až léčba a terapie začnou působit. Do té doby holt zatnout zuby.

ka2ka
Extra třída :D 12753 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 17:48

s tlakem se neléčí?

nostress
Extra třída :D 13172 příspěvků 28.09.18 17:58

Většina toho, co tady popisuješ vychází z její nemoci. A pak má asi takovou vztahovačnou povahu. Všechno si bere osobně. Měla by každopádně navštěvovat psychologa, a zapracovat na svém sebevědomí. Pokud vím, tak na sociální fobii by snad mohla pobírat invalidní důchod, ale to by musela probrat se svým lékařem. :think:

marin
Echt Kelišová 9105 příspěvků 28.09.18 18:00

Nebude na ní ten plný úvazek příliš, když má takové psychické problémy? Nejprve měla začít s léčbou a terapií, a až poté zkusit navyšovat zátěž v podobě plného úvazku.

ka2ka
Extra třída :D 12753 příspěvků 1 inzerát 28.09.18 18:01

@nostress otázka je jak moc velkou sociální fobii má, ale pokud dokáže chodit do práce tak to nebude tak zlý :nevim:

nostress
Extra třída :D 13172 příspěvků 28.09.18 18:06
@ka2ka píše:
@nostress otázka je jak moc velkou sociální fobii má, ale pokud dokáže chodit do práce tak to nebude tak zlý :nevim:

Dokáže, ale za jakou cenu. To by musel posoudit až její lékař, jak na tom je. :think:

Jana206
Nadpozemská drbna 26367 příspěvků 28.09.18 18:15
@nostress píše:
Většina toho, co tady popisuješ vychází z její nemoci. A pak má asi takovou vztahovačnou povahu. Všechno si bere osobně. Měla by každopádně navštěvovat psychologa, a zapracovat na svém sebevědomí. Pokud vím, tak na sociální fobii by snad mohla pobírat invalidní důchod, ale to by musela probrat se svým lékařem. :think:

No to snad nemyslis vážně aby každý,kdo má jen náznak sociální fobie,pobiral invalidní důchod,z daní pracujících 8o Jako součást terapie by měl být určitý kontakt s lidmi,zavřít se doma nic neřeší.
Já v tom,co píše zakladatel,nečtu nic,co by ji opravnovalo pobirat důchod,zvlášť v dnešní době,kdy je odebiran a nepriznan i lidem,kteří by na něj narok meli a mají zjevné onemocnění. Doufám,ze nikdo takový id nedostane,posudkari jsou nastesti v tomto smeru přísní,ten stav muší trvat nekolik let a výrazně omezovat,není to pro hysterky. Jako kdyby na to bylo,ok,ale zase by se muselo ubrat jinde.

magdickakocicka
Kecalka 489 příspěvků 28.09.18 18:17

Asi by bylo fajn se zamyslet, kam svůj dotaz dávám :roll: Na FB ho máš pod svým jménem :think: A není to poprvé, co tam propíráš svojí ženu :zed:

Jana206
Nadpozemská drbna 26367 příspěvků 28.09.18 18:18

I schizofrenici mívají první,max. druhý stupeň a je jim doporuceno pracovat.

annasmyc
Kecalka 242 příspěvků 28.09.18 18:19

ta vztahovačnost, přecitlivělost a řešení druhých lidí má souvislost se sebevědomím, tak snad by ji dobrý psycholog mohl trochu pomoct. Byla taková i před onemocněním? (Mám v okolí takovou paní, každý se ji radši vyhýbá, protože je to klasický citový upír, je negativistická, vztahovačná, citová vyděračka…Pro partnera je velkou zátěží, občas si na ni postěžuje)
Tyhle problémy mají většinou kořeny někde v dětství, je dobré rozklíčovat, kde to vzniklo. Doporučila bych nějakou knihu o vnitřním dítěti nebo o sebepřijetí…
https://www.megaknihy.cz/…ritelem.html
 https://www.beletrie.eu/…ite-p353903/

nostress
Extra třída :D 13172 příspěvků 28.09.18 18:23
@Jana206 píše:
No to snad nemyslis vážně aby každý,kdo má jen náznak sociální fobie,pobiral invalidní důchod,z daní pracujících 8o Jako součást terapie by měl být určitý kontakt s lidmi,zavřít se doma nic neřeší.
Já v tom,co píše zakladatel,nečtu nic,co by ji opravnovalo pobirat důchod,zvlášť v dnešní době,kdy je odebiran a nepriznan i lidem,kteří by na něj narok meli a mají zjevné onemocnění. Doufám,ze nikdo takový id nedostane,posudkari jsou nastesti v tomto smeru přísní,ten stav muší trvat nekolik let a výrazně omezovat,není to pro hysterky. Jako kdyby na to bylo,ok,ale zase by se muselo ubrat jinde.

Mohu se zeptat, ty jsi lékařka, nebo něco víš o sociální fóbii, nebo jsi ji měla, nebo dokonce znáš zakladatelku, když víš, že má pouhý „náznak“ SF? :nevim: Znám několik lidí, kteří ji mají/měli, a k tomu třeba deprese, nebo jiné problémy, a řeknu ti, že bych to nikomu nepřála zažít.Nevím, kolik sociálních fobiků žije z peněz daňových poplatníků, ale určitě daleko méně, než třeba vyčůraných „samoživitelek“, nebo jiných „sociálně slabých“ spoluobčanů.A to tady nemáme ještě/zatím/ migranty.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 18:32

Já bych toto vůbec neřešila zde, v kontextu s ostatním se může jednat o poruchu osobnosti.
Zakladatelka s odborníkem již řeší. Z toho bych vycházela.
Zakladateli, než léky sednou, může to trvat týdny.
Nebo se po těch týdne přijde na to, že se léky budou muset změnit.
Také záleží na tom, jak dlouho už to neřeší.
Je to běh na dlouhou trať. Pokud bude řádně zalékovaná, může zase roky fungovat.
Ostatní bych řešila s odborníky.
Prosím anonym - práce.

@annasmyc píše:
ta vztahovačnost, přecitlivělost a řešení druhých lidí má souvislost se sebevědomím, tak snad by ji dobrý psycholog mohl trochu pomoct. Byla taková i před onemocněním? (Mám v okolí takovou paní, každý se ji radši vyhýbá, protože je to klasický citový upír, je negativistická, vztahovačná, citová vyděračka…Pro partnera je velkou zátěží, občas si na ni postěžuje)
Tyhle problémy mají většinou kořeny někde v dětství, je dobré rozklíčovat, kde to vzniklo. Doporučila bych nějakou knihu o vnitřním dítěti nebo o sebepřijetí…
https://www.megaknihy.cz/…ritelem.html
https://www.beletrie.eu/…ite-p353903/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 18:54
@nostress píše:
Mohu se zeptat, ty jsi lékařka, nebo něco víš o sociální fóbii, nebo jsi ji měla, nebo dokonce znáš zakladatelku, když víš, že má pouhý „náznak“ SF? :nevim: Znám několik lidí, kteří ji mají/měli, a k tomu třeba deprese, nebo jiné problémy, a řeknu ti, že bych to nikomu nepřála zažít.Nevím, kolik sociálních fobiků žije z peněz daňových poplatníků, ale určitě daleko méně, než třeba vyčůraných „samoživitelek“, nebo jiných „sociálně slabých“ spoluobčanů.A to tady nemáme ještě/zatím/ migranty.

přesně tak,kdo nezažil tak to nemůže pochopit, já sama ID na soc.fobii ale i další psychické nemoci a že by u násdostal někdo ID jen s náznak soc fobie, to opravdu nehrozí,mě byl uznán po 5 letech léčby a nijakého zlepšení a to ještě první stupe takže také v rámci zdrav stavu pracuji. Paní ale dle popisu bude mít slabší formu když dokáže jet mhd i když jí u toho není úplně ok, jsou formy kdy člověk nevýjde z domu viz třeba já a tam už fakt je dost problém

nostress
Extra třída :D 13172 příspěvků 28.09.18 19:02
@Anonymní píše:
přesně tak,kdo nezažil tak to nemůže pochopit, já sama ID na soc.fobii ale i další psychické nemoci a že by u násdostal někdo ID jen s náznak soc fobie, to opravdu nehrozí,mě byl uznán po 5 letech léčby a nijakého zlepšení a to ještě první stupe takže také v rámci zdrav stavu pracuji. Paní ale dle popisu bude mít slabší formu když dokáže jet mhd i když jí u toho není úplně ok, jsou formy kdy člověk nevýjde z domu viz třeba já a tam už fakt je dost problém

Přesně tak. Každý to má jinak. Může mít i několik dalších nakombinovaných problémů.Pokud si někdo zlomí nohu, každý ho polituje, je to vidět už z dálky, že má sádru, že kulhá,ale „do hlavy nikdo nikomu nevidí“, takže tito lidé bývají mnohdy nepochopeni, a jejich problémy se bagatelizují.Kdo může objektivně zhodnotit duševní trýzeň někoho jiného? Ale máš pravdu, předpoklad na získání ID je dlouhodobá léčba, která nepřináší valné výsledky. Ale i tak znám sociální fobiky, kteří se snaží, a když to jinak nejde,a mohou, tak pracují aspoň z domu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >