Jak zvládnout psychicky náročnou práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 07:08
Jak zvladnout psychicky narocnou praci?

Ahoj,
pisu z mobilu, tak se omlouvam, ze bez diakritiky. Zajimal by me Vas nazor, tipy, rady, zkusenosti.. :)
Po 10 letech jsem se rozhodla pro zmenu oboru a nastoupila do nove prace. Dojizdim denne pres 2 hodiny tam, to same zpatky, do toho je vse nove, dost me to vysiluje.
To dojizdeni je docasne, za pul roku se budeme s pritelem stehovat..
Jde mi o to jak tohle obdobi ustat, zvladnout. Mate podobnou zkusenost s ucenim se vseho noveho + dlouhe dojizdeni? Jak jste to zvladali/ zvladate?

Moc diky. :-)
Verca

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 07:18

Hned po škole jsem 1/2 roku dojížděla každý den do práce přes 100 km. Ráno v půl 5 vstala, v půl 6 mi jel autobus. Večer jsem přijela kolem půl 8. Navečeřela jsem se a šla spát. Po me zkušebce si tu začal práci hledat i manžel, 3 měsíce na to jsme se stěhovali.
Zvládli jsme to. ;)

Premek_Orac
Kelišová 5429 příspěvků 08.08.19 07:18

Kazda zmena je zpocatku narocna, za par tydnu si castecne zvyknes. 4 hodiny denne travit dojizdenim je ale dost, dlouhodobe by to byl problem. Zkus ten cas nejak efektivne vyuzit na neco, pri cem zregenerujes, treba cteni, pleteni :lol:, co ja vim. At se domu nevratis vystavena.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 07:57
@Anonymní píše:
Hned po škole jsem 1/2 roku dojížděla každý den do práce přes 100 km. Ráno v půl 5 vstala, v půl 6 mi jel autobus. Večer jsem přijela kolem půl 8. Navečeřela jsem se a šla spát. Po me zkušebce si tu začal práci hledat i manžel, 3 měsíce na to jsme se stěhovali.
Zvládli jsme to. ;)

Ty jo, vratit se v 8 vecer je sila..Taky se k tomu blizim. Jsi dobra :potlesk:

Kriss Tina
Extra třída :D 11630 příspěvků 08.08.19 08:30

No to dojíždění je blbe, ale dá se to, chlap takle dojížděl každý den do Německa (3h tam a 3h zpět) a taky to nějaký čas zvládnul, pak sme čekali dítě a on už nechtěl trávit půl dne na cestě, tak vzal místo poblíž. A co děláš za práci? Píšeš psychicky náročná, to je jakou tou náplní práce nebo jenom tou dalkou? :think: já měnila obor na fakt náročnou práci po mateřské, trvalo mi tak 2 tydny než sem se zajela, dojizdela sem hodku tam a hodku zpět (autobusem), tak sem si po cestě aspoň četla abych nějak zuzitkovala ten čas. Jinak je to celé o zvyku.

Cheriffka
Kecalka 432 příspěvků 08.08.19 08:51

Idealni je mit ventil v podobe sportu. Jit si treba zabehat bez ohledu na pocasi a cas (chodila jsem treba k smrti unavena v 10 vecer do deste, ona staci blba pul hodka a vracela jsem se domu v uplne jinem rozpolozeni).

Lalelale
Kelišová 5245 příspěvků 08.08.19 09:37

Čtyři hodiny dojíždění denně je strašné, nicméně znala jsem pár lidí, co tak žili dlouhodobě, nechtěli se stěhovat. Co se mě týče, nevydržela bych ani půl roku a pokusila se stěhování urychlit. Vždyť co ti z toho dne zbyde? Půl roku zase není tak málo.

Kačus82
Kelišová 6869 příspěvků 08.08.19 10:31

Dojizdeni je dočasné, takze to chce jen vydrzet. Na psychickou narocnost prace se da zvyknout, clovek proste otrne. A az se zacvicis, tak to nebude tak hrozné. Jsem si vzpomnela na nastup do prvni prace- prisla jsem v pul sedme a sla jsem spát, myslela jsem, ze to tak bude do smrti a za 2 mesice to bylo dobrý.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 13:02
@Kačus82 píše:
Dojizdeni je dočasné, takze to chce jen vydrzet. Na psychickou narocnost prace se da zvyknout, clovek proste otrne. A az se zacvicis, tak to nebude tak hrozné. Jsem si vzpomnela na nastup do prvni prace- prisla jsem v pul sedme a sla jsem spát, myslela jsem, ze to tak bude do smrti a za 2 mesice to bylo dobrý.

Delam analytika, takze hlava v prace fakt jede, zvlast ted na zacatku..
Mam pocit permanentni unavy, rano vstanu, uz jsem utahana, pak se to veze..

Kačus82
Kelišová 6869 příspěvků 08.08.19 16:08
@Anonymní píše:
Delam analytika, takze hlava v prace fakt jede, zvlast ted na zacatku..
Mam pocit permanentni unavy, rano vstanu, uz jsem utahana, pak se to veze..

Chapu. Ale mozek si fakt privykne :lol: ja jsem mela jeden cas praci, kdy jsem urcovala, kolik komu dat peněz a to byly sileny tlaky, ted muzu rict, ze vydrzim fakt hodně :lol: ale ta unava je na zacatku urcite hnusná, tak at to vydrzis

veru130
Nováček 2 příspěvky 08.08.19 17:17
@Kačus82 píše:
Chapu. Ale mozek si fakt privykne :lol: ja jsem mela jeden cas praci, kdy jsem urcovala, kolik komu dat peněz a to byly sileny tlaky, ted muzu rict, ze vydrzim fakt hodně :lol: ale ta unava je na zacatku urcite hnusná, tak at to vydrzis

Moc dekuju. :-) Obcas si rikam, ze to fakt nedam, ale chci to zvladnout.

Calendulka
Kecalka 387 příspěvků 08.08.19 18:56

A jak dojíždíš? Autem, vlakem, autobusem,…? Auto mi teda přijde nejhorší, pokud teda řídíš :? Ve vlaku nebo v buse se aspoň dá spát…
Dojížděla jsem asi 3 měsíce do práce v průměru 1,5 hodiny jedna cesta :roll: O víkendu jsem si užívala relax, vypadnout do přírody, ale byla jsem ráda, když to skončilo… Víc než rok bych tak dělat nechtěla. A s malými dětmi už vůbec ne.

veru130
Nováček 2 příspěvky 08.08.19 20:56
@Calendulka píše:
A jak dojíždíš? Autem, vlakem, autobusem,…? Auto mi teda přijde nejhorší, pokud teda řídíš :? Ve vlaku nebo v buse se aspoň dá spát…
Dojížděla jsem asi 3 měsíce do práce v průměru 1,5 hodiny jedna cesta :roll: O víkendu jsem si užívala relax, vypadnout do přírody, ale byla jsem ráda, když to skončilo… Víc než rok bych tak dělat nechtěla. A s malými dětmi už vůbec ne.

Někdy busem, někdy vlakem, co stihnu dřív.. ;) Tím, že neřídím auto odpadá.
Můžu se zeptat, ty 3 měsíce byly už naplánované předem, nebo jsi už dýl nejezdila právě kvůli dlouhým cestám?

Calendulka
Kecalka 387 příspěvků 08.08.19 22:48

@veru130 Nakonec jsem v té práci skončila, ale z jiných důvodů. Plánovali mě přeřadit, ale zároveň mi i nabídli jinou náplň práce, o kterou jsem ale neměla zájem… Hrál v tom roli i partner, který se nakonec chtěl přestěhovat ještě úplně jinam :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 17:09

No, tak vidím, že dlouhodobě v tom nikdo moc být nechce..:D Zkusím to překousnout, pořád se upínám k tomu, že jen půl roku a bude dobře..:-)

Váš příspěvek
Reklama