Jak zvládnout rozchod s VŠ

7.7.20 21:33

Jak zvládnout rozchod s VŠ

Dobrý den,
v první řadě bych chtěla říct, že píšu sem protože bych ráda slyšela názory/rady od dospělých žen a ne od svých pubertálních kamarádek.
Je mi 19 let a před pár dny se mnou ukončil vztah můj tehdejší o rok mladší přítel. Vztah trval 3 roky, byl to vztah na dálku ale já sem si myslela, že všechno krásně klapalo. Před týdnem u mě byl, říkal jak mě miluje, sex také nebyl problém. Poté když odjel tak mi napsal, že je konec, že ho nebaví se přetvařovat když je semnou, že už ke mně necítí to co dřív. Nechápu to, jak se někdo může po 3 letým vztahu přetvařovat, hlavně že sex byl dobrý? Celou dobu našeho vztahu byl ovlivňován jeho kamarády, pili spolu a tak, s nimi jsem neměla dobrý vztah protože mi vadilo jejich chování. Bohužel mu pořád říkali ať si užívá večírky a holky takže se obávám že odtud vanul rozchod.
Nicméně se semnou tedy rozešel, přijel aby mi dal věci, hned poté psal trapné příspěvky typu:,,Brzy zase, stejně to bez ní nezvládnu" a poté už jen ignor. Ale co mě trápí tedy nejvíce, kromě neustálého brečení a přemýšlení nad tím co všechno bylo hezké, je to že mě čeká vysoká škola. Přijali mě na Farmaceutickou fakultu a byl to mů sen od mala, k mému neštěstí je to ve stejném městě jako bydlí on. Ještě před měsícem jsem si říkala jak to bude skvělé že budeme konečně spolu a teď? Neumím si představit tam být. K tomu všemu jsem měla dohodnuté bydlení na neurčitou dobu u jeho sestry která má ve městě byt. Bojím se že to nezvládnu, být sama prostě i když vím že jeho to absolutně netrápí. Takže mi rodiče nabídli ať jdu na rok na Vyšší odbornou školu ať se to uklidní a další rok budu dělat příjmačky znovu. Ale já vím, že to je zahozený rok a přístí se tam ani nemusím dostat. Nevím co mám dělat. Máte nějaké osvědčené rady jak co nejrychleji,,oploštit" své city k němu? :nevim: Už jsem z toho zoufalá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

215
7.7.20 21:42

Chemický abstak ze zamilovanost budeš muset chvilku vydržet, ale neboj zase vyjde slunce i když se to teď nezdá. :kytka: Na emocionální stránku bych zkusil metodu ruš podle knížky třeba ti to pomůže rychleji zpracovat. Jinak radim jít na VŠ i když to je ve stejném městě a snažit se co nejvíce zabavit časem to přejde a budeš zase šťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14569
7.7.20 21:42

Bolí to, to je jasné. Ale gratuluji k přijetí a na tu školu běž. Ono záhy zjistíš, že během farmacie ani čas na vztahy mít nebudeš… :mrgreen: ;) V klidu si uděláš školu a toho pravého chlapa pro život ještě potkáš. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
783
7.7.20 21:46

Nestojí ti za to, abys kvůli němu zahodila svůj sen. Do začátku školy máš ještě nějaký čas na to dát se dokupy a pak tě čeká nová životní zkušenost, poznáš nové lidi a za chvíli si ani nevzpomeneš. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.20 21:47

Jestli je to farmačka v Hradci, tak se vůbec nemusíš bát, že bys měla prázdnou hlavu a vracela se k němu ve vzpomínkách. Tam se lidi učí i na záchodě :mrgreen: To, že změníš prostředí je to nejlepší, co se ti mohlo stát. Poznáš nové lidi, nové město, nové všechno :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49711
7.7.20 21:49

Chovej se jak dospela. Pro jednoho klaska se snad nebudes hroutit a nevzdas skolu, kde te prijali?
Na VOS bych se vy…vykaslala. Zbytecne ztraceny rok zivota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
401
7.7.20 21:53

Kašli na něj na oslíka…takových ještě bude…určitě neztrácej rok na farmacií kvůli pivnímu chlapečkovi…vymazal bych ho z mobilu i ze života…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.20 21:54

@PanenkovaMakova ano, ano. Je to Hradec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
7.7.20 22:02

Na výšce poznáš spoustu nových lidí :kytka: a jo taky určitě budeš mít spoustu učení, zapomeneš na to ani nebudeš vědět jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4408
7.7.20 22:03

Nezblazni, na školu určitě bež. Město to je velký, nemusíš ho potkat jak je rok dlouhý. Jinak se mi stalo v tvym veku neco podobného. Přítel, prvni vztah ač bydlel o 2 vesnice vedle, tak pořád nemel cas - basket, fotbal, kámoši. Takže jsme se viděli 1× týdne, někdy ani to ne. Po návštěvě mi nechal dopis, že se rozchází. Absolutně nečekaný. Bylo to těžký, ale čas to všechno spravil a pak se naskytl někdo další a bylo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6867
7.7.20 22:06
@klara_vesela píše:
@PanenkovaMakova ano, ano. Je to Hradec

Hradec je velký, vůbec ho tam nemusíš potkat.

Ber to jako nový začátek. Nové město, noví lidi. Až budeš zažívat jiný vztah (ne na dálku, ale pěkně intenzivně), budeš si drbat hlavu, kvůli jakému blbečkovi jsi to byla nešťastná.

Představuj si samu sebe za půl roku, dívej se na ten rozchod jakoby zdálky, pomáhá to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
7.7.20 22:07

Vejska bude skvela uvidis, nejlepsi leta zivota. Ja tam potkala kamarady na cely zivot. Jdi na kolej, to zazene chmury samo o sobe. Na nejake styskani nebudes mit cas ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.20 22:08

@JancaS84 tady je problém, že mám bydlení u jeho sestry. Krásný nový byt, abych nemusela být na kolejích, které už jsou skoro stejně plné. Ale budu vídat každý den jí a nedivila bych se kdybych i jeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13665
7.7.20 22:09

Tak semestr začíná zhruba za čtvrt roku, ne? Do té doby se z úpění po tom pitomci dostaneš.

Normálně si zažádej o kolej a přestań vyvádět. Ano, rozchod bolí, ale nebude dlouho trvat a zjistíš že skutečně většina chlapů je lepší a bude se k tobě chovat líp, než dotyčný idiot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6867
7.7.20 22:17
@klara_vesela píše:
@JancaS84 tady je problém, že mám bydlení u jeho sestry. Krásný nový byt, abych nemusela být na kolejích, které už jsou skoro stejně plné. Ale budu vídat každý den jí a nedivila bych se kdybych i jeho.

KOLEJ! Jak abys tam nemusela být? Když nejsi na koleji, je to, jakobys v práci nechodila kouřit ven ;-). Jsi mimo dění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama