Jak zvládnout stres a omezit klepání rukou

Anonymní
16.11.20 14:25

Jak zvladnout stres a omezit klepani rukou

Ahoj, muj největší problém je, ze když jsem nervózní tak se mi strašně klepou ruce ale opravdu tak, ze nejsem schopna s tím nic dělat. Nemam žádnou nemoc, ani nejsem po úrazu.. vim, ze je to ze stresu a nevim co s tím opravdu se snažím sama sebe uklidnit a uvědomovat si, ze v životě jsou daleko horsi věci než ty ze kterých se já nervuju. Ale například kvůli me skole, kde mám praxi, která neni má oblíbená ale už jsem ve třetím ročníku, takže ti musím zvladnout a dodelat ale na téhle praxi je to opravdu nepříjemné, když například nesu talíř nebo kávu tak se mi ruka klepe tak ze to cele rozleji… Nemá někdo nějakou radu jak tenhle problém aspoň trosku vyřešit? Strašně se za to stydim. Předem děkuji a přeji všem hezky den :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.11.20 16:06
@Anonymní píše:
Ahoj, muj největší problém je, ze když jsem nervózní tak se mi strašně klepou ruce ale opravdu tak, ze nejsem schopna s tím nic dělat. Nemam žádnou nemoc, ani nejsem po úrazu.. vim, ze je to ze stresu a nevim co s tím opravdu se snažím sama sebe uklidnit a uvědomovat si, ze v životě jsou daleko horsi věci než ty ze kterých se já nervuju. Ale například kvůli me skole, kde mám praxi, která neni má oblíbená ale už jsem ve třetím ročníku, takže ti musím zvladnout a dodelat ale na téhle praxi je to opravdu nepříjemné, když například nesu talíř nebo kávu tak se mi ruka klepe tak ze to cele rozleji… Nemá někdo nějakou radu jak tenhle problém aspoň trosku vyřešit? Strašně se za to stydim. Předem děkuji a přeji všem hezky den :palec:

Znám to, mám to od puberty a taky jsem dělala hotelovku :lol:, tak praxe mám dodneška v živé paměti. Vyzkoušej bachovy esence : krizovky nebo také pomáhá hořčík. Já jsem dnes již máma dvou větších dětí a beru to jako svůj rys. Někdo se červená, někdo koktá, mně se holt klepou ruce. Ale jsem ti příkladem, že se s tím dá vést dobrý život, vdát se, pracovat. Kdyby to pro tebe bylo velmi neúnosné, nestyď se se říct to svému obvoďákovi, on tě pošle někam za odborníkem. Pokud úzkost je natolik silná, že ovlivňuje kvalitu života, pak je třeba ji léčit. Co se týče praxe, měla jsem různé vychytávky, třeba jsem kávy nesla na tácku a ten si položila na stůl hostů nebo vedlejší a kávy postupně přeložila. Nebo jsem se domluvila se spolužáky a oni to za mě odnesli a já nosila hlavní jídla. Maturita praktická zkouška bylo v hotelu překládání hostovi ze stříbra, ale to se dnes už asi ani nedělá. Držím ti palce.

• Citovat
  • Nahlásit
16.11.20 16:48

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.20 16:48

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit