Jak zvládnout tři domácnosti

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 21:40
Jak zvládnout tři domácnosti,

Dobrý večer :)
Lze zvládnout dlouhodobě tři domácnosti, zaměstnání a pětileté dítě?
Dostala jsem se do situace kdy již měsíc jedu na plný plyn a začíná toho být na mě moc. S manželem bydlíme v rodinném domě a pod námi bydlí manžela maminka která je již stará a nemocná. Zvládne si sice uvařit polévku nebo jednoduchý oběd, zvládne se umýt ale tím to končí. Mamince tedy uklízím, povlékám postel, vynesu odpadky, zalévám kytky, vysávám, vytírám podlahu, myju koupelnu apod. tohle by se dalo ještě zvládnou a skloubit to se svojí domácností jenže :( je tu ještě moje babička a děda tedy spíše péče o dědu. Dědeček měl demenci která už postoupila na alzhamra takže je nesamostatný ale snaží se a zvládá jednoduché úkoly, bohužel už musí používat pleny, stane se že se občas pokaká nebo počůrá :( Snažím se se svojí rodinou prostřídat v mytí dědy a odvoz k lékaři nákupy apod.ale s úklidem domácnosti mi bohužel nikdo nepomůže to musím sama takže je to to samé jako u manžela maminky, kdy na mě také zůstane ono vytíraní povlékání vysávání apod.
V lednu jsem si zažádala na sociálce péči o dědu s tím, že skončím v zaměstnání a budu se o něho starat. A zde je další problém, v zaměstnání jsem moc spokojená, střídám ranní a odpolední směnu a i když je práce leckdy fyzicky náročná baví mě to a chodím do práce moc ráda, s těžkým srdíčkem se mi bude odcházet :? Paní ze sociálky přijede v pondělí aby se udělalo šetření jak na tom děda je a jaký stupínek dostane.Je mi z toho hrozně úzko ze všeho
Do toho mám malou holčičku která je moje všechno a mám strach aby jsem kvůli ní vše zvládla tak aby jsem jí dala vše co potřebuje, lásku péči a hlavně maminku na kterou se může spolehnout :srdce: mám hrozný strach aby jsem jí tohle vše dokázala dát.
Manžel se moc nezapojuje, nechce, nedělá mu to dobře a hnusí se mu to starat se o staré lidi :( V domácnosti se také moc nezapojuje ale jsem moc ráda, že naší dceru dovede do školky když mám raní směnu a když mám odpolední tak jí ze školky zase vyzvedne, tohle je pro mě obrovská pomoc protože mě odpadne stres a kdo a jak vyzvedne dítě ze školky. Jenže to je také všechno co pro naší dceru udělá. Ale to by bylo na dlouho kdyby jsem to vše vypsala a asi by to bylo na jinou diskuzi. :nevim:
A to ještě začíná jaro a s tím práce na zahrádce a zde je další problém jak zvládnout dvě zahrádky k tomu všemu co jsem napsala.
Dnes se mě hodně dotkla jedna věc, měla jsem odpolední a mluvila jsem po telefonu s tátou který mi řekl, že je už na čase se pustit u babičky do zahrádky, okopat jahody, zasadit cibuli, uhrabat záhony :roll:
Vůbec nevím jak to mám vše skloubit aby to fungovalo, byl jste někdo v podobné situaci a mohl by jste mi prosím poradit jak to vše vyřešit tak aby jsem to stihla :? A co až lehne manžela maminka, to už pak opravdu nevím co budu dělat..budu se jezdit starat o dědu a doma nemocná manžela maminka a malé dítě k tomu, to je na špagát.
prosím anonym :kytka:
Apropo a to mě čeká mytí oken ve všech třech domácnostech..mamma mia :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Reakce:
Lamátko
Závislačka 2642 příspěvků 08.03.19 21:43

Musíš zapojit manžela. Je přeci normální že se chlap podílí, jako vyzvedne a odvede malou do školky, ale to je vše. To se zhroutíš. Sedni si s nim a promluv, musí ti pomoct. Jinak tedy klobouk dolu před tebou

Aduš8
Závislačka 4130 příspěvků 08.03.19 21:43

Jednoduchá rada..zaměstnat zbytek rodiny. Sama se z toho brzy zhroutíš. Děláš to i na úkor svého dítěte.

Lamátko
Závislačka 2642 příspěvků 08.03.19 21:44

A hlavně rodiče jsou manžela přeci

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 08.03.19 21:46

Zhroutís se a tvoje dcera nebude mít matku… Stojí ti to za to? Místo manžela, co ti pomůže jen s vyzvedavanim dcery, si porid chůvu. Co to je za chlapa?

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8824 příspěvků 08.03.19 21:46

co na to říct, jestli se manželovi hnusí starat o vlastní mámu … plus primárně by péči o babičku/dědu měli zabezpečit tvoji rodiče - jejich děti, ne ty … když máš malý dítě, ty bys měla maximálně dopomoct, všichni tě zneužívaj :zed:

kamiŠ
Generální žvanilka 23845 příspěvků 08.03.19 21:47

Ja se pozastavim jen nad jednim a to je zahradka u babicky. To jako vazne? To musi mit jahody, cibuli a kdo vi co? Pokud to nezvladne sama, zrusit. To je moje rada ;)
Jinak pevne nervy at to vsecko zvladnes jak si predstavujes

LindaPraha
Extra třída :D 14992 příspěvků 08.03.19 21:49

Zahradky muzes hodit na chlapa, kdyz se mu nechce starat se o stare lidi. Na zahradce se o ne nestara. Otazkou je, zda babicka potrebuje jahody apod… Jako je to prima (dokaze si pro ne na tu zahradku vubec dojit?) , ale ne aby ses strhla. Ja bych ty “zbytecnejsi” prace dost osekala

7.straka
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 1 inzerát 08.03.19 21:49

Dům s pečovatelskou službou. Nejsi povinna tohle všechno dělat. Navíc když se staráš no tchýni a manželovi se to ekluje. Mysli na sebe a své dítě. Eventuálně najmout z příspěvku placenou sílu a zůstat v práci, která tě baví. Osobně nevidím žádná pozitiva na tom se zničit pácháním dobra. A že manžel milostivě vyzvedne dítě ze školky? To je snad normální, ne? Držím palce :hug:

tini
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 08.03.19 21:50

Reknu ti to jednoduse,okna bych nemyla,ono se to nepo,zahradku bych si delala jedine pro radost,jinak at si to dela,kdo to stiha,z prace bych neodesla a radsi z platu platila dedovi osetrovatelku,manzelovi rekla,ze s domacnosti vasi a jeho matky musi vyrazne pomoct a to same okolo dcery zacit fungovat jako otec.Ty tomu jeste rikas pomoc,ze vyzvedne vlastni dite!Celkove je od tebe krasne,jak vsem pomahas,ale myslim,ze musis myslet i na sebe,svou dceru,sve stesti a seberealizaci,jinak brzy nebudes moct pomahat ostatnim

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 21:51

Už jsem se pokoušela si se všemi sednou a promluvit si,bohužel mě bylo řečeno,že pomůžou s nákupama a odvozem seniorů po doktorech ale to je všechno.A protože jsem si zažádala o tu péči na dědu a zůstanu doma,očekává se ode mě,že tohle vše převezmu sama.Tím myslím,že budu všechny seniory vozit po doktorech,vozit jim nákupy,obstarávat domácnosti,starat se o dceru a nějaké ty věci kolem baráku viz zahrádka apod.A to mi bylo řečeno,že budu k dědovi jezdit i o víkendech ..myslela jsem že se jako rodina prostřídáme aby jsem o víkendu se mohla věnovat dceři a jako ani náhodou :,( Prý svátky nesvátky,soboty neděle,budu fungovat když budu doma 8o
A neuvědomují si jak to mám vše udělat,nehledě na to,že manžel už také není nejmladší a až mě skončí péče o seniory,můžu začít u manžela.A právě mě hrozně mrzí,že to bude vše na úkor naší dcery :,(

Ba-stet
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 08.03.19 21:51

Tak za prvé, máš můj velký obdiv! Za druhé, sama to prostě zvládnout nemůžeš (jasně nějakou dobu to dáš, ale když se zhroutíš - nebo třeba jen dostaneš blbou chřipku - půjdou všechny tři domácnosti do kopru). Chápu manžela, že třeba nezvládne přebalovat seniora nebo tak. Nicméně povléknout postel, vytřít, nakoupit, to by neměl být probém, minimálně u vás a u jeho mámy. Nezdráhej se zapojit ani širší rodinu. A nezbytnosti bych osekala na minimum, zahrádka u babičky - pardon, den má 24 hodin. Pokud má táta nějaký problém, nechť se sám ujme motyčky. Ale vážně, klobouk dolů, jsi skvělá!

Ancek
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 08.03.19 21:52

Zahrádky zrušit. V péči o staré lidi pomáhat jejich dětem, ne plně převzít péči o ně. Kdo tě zejména potřebuje, je tvá dcera.

Halamka
Závislačka 3983 příspěvků 08.03.19 21:53

Jednoduše. Manžel se stará o maminku, je to jeho máma a on by měl být první na řadě. Děda má syna, takže tam se stará on. Ty zařídit nezbytně nutné. To znamená, až když opravdu není zbytí. Ty jsi v první řadě máma a manželka. A čím dřív si to uvedomis, tim lépe pro tebe
Protože jak vysvětlíš dceři, že má maminku v nemocnici, protože ji nikdo nepomohl? Jako srovnej si priority. Že se manželovi ekluje starat se o staré lidi…? To bych mu velmi jasné vysvětlila. Nenech se zničit, máš dceru a ta je důležitá.

Jana-86
Stálice 72 příspěvků 08.03.19 21:53

V první řadě se musíš věnovat zejména své domácnosti a dceři. Vlastní babičku a dědu ještě chápu, ale nechápu tolik péče o babičku manžela. Ona nemá nějaké další, zejména pokrevní, rodinné příslušníky, kteří by mohli vypomoci, když Ty toho máš tolik?
Zažádejte u obvodního lékaře o příspěvek na péči a poté nějakou pečovatelku.
Je toho na Tebe hodně a brzy z toho můžeš mít nějaké zdravotní následky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek
Reklama