Jak zvládnout Vánoce dietně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 21.12.16 12:08
Jak zvládnout Vánoce dietně?

Ahoj holky,
prosím o nějaké fígle a triky, jak během vánočních svátků tak nějak dodržovat dietní opatření a nepropadnout obžerství :mrgreen:
Od dubna jsem dost změnila jídelníček, jím 5× denně, více vlákniny, hodně zeleniny, večer bez příloh, většinou saláty atd. Krásně se mi podařilo shodit 17kg, ale stále mám ještě zhruba 3-4kg nadváhu, kterou bych ráda shodila. Neříkám, že chci hubnout přes Vánoce, ale spíš to tělo nešokovat. Oběd si klidně dopřávám normální (v rozumné porci), svačinky taky nějak pořeším, ale nějak si nedovedu představit, že si dám k večeři chlebíčky se salátem nebo řízek tak, jak je obvykle zvykem.. Že pak vydržím nezobnout cukroví, chlebíčky, brambůrky… Zároveň bych si ale připadala trapně až fanaticky, kdybych u tchánovců nebo u našich vytáhla večer krabičku se zeleninou… :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 21.12.16 12:14

Tak doma bych si asi nachystala nějaké zdravější občerstvení, chlebíčky třeba celozrnné, s nějakou zdravější pomazánkou (kupuju nějaké v lidlu ale nevím jak se jmenují), obložené zeleninou…místo brambůrek bych si koupila nebo doma vytvořila chipsy z řepy a z celeru :) A místo sladkého třeba ovocný salát :) U rodičů bych si třeba normální chlebíček dala, ale nepřeháněla bych to a s sebou bych si zeleninu klidně vzala a udělala bych si obložený talíř :)

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 21.12.16 12:16

@juliettee My právě doma skoro nebudeme…Štědrý den u našich, 25.12. u tchánovců, 26.12. u babičky :mrgreen: Pak už to nějak zvládneme, sice jedeme s kamarády na hory, ale to už nějak vyřeším právě tak, jak píšeš, spíš mi jde o ty návštěvní dny.

Tichošlápek
Extra třída :D 10468 příspěvků 21.12.16 12:18

Jsou to jen tři dny ;) dala bych si vse dle chuti, ale v menším množství, když chci zkrotit chutě, tak piju kafe. Ale to bych o Vánocích byla jak na kofeinovem tripu :lol:

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 21.12.16 12:21
@unuděná píše:
@juliettee My právě doma skoro nebudeme…Štědrý den u našich, 25.12. u tchánovců, 26.12. u babičky :mrgreen: Pak už to nějak zvládneme, sice jedeme s kamarády na hory, ale to už nějak vyřeším právě tak, jak píšeš, spíš mi jde o ty návštěvní dny.

Aaale, tak já bych se na ně vyprdla a normálně bych si nachystala svoje dietní občerstvení :mrgreen: Jako dala bych si i normální jídlo co nachystají, ale nepřeháněla bych to a udělala bych si svoje :mrgreen: Moje skorotchýně na mě taky bude házet zlý pohledy když si vytáhnu svoje zdravé jídlo, ona na mě vlastně hází zlý pohledy skoro pořád, ale já na ni prdím :lol: Ona se mě pořád snaží přesvědčit že hubnout nepotřebuju, což je možná pravda ale třeba 7-8 kilo shodit chci, mám problém s pneumatikou na břiše a to ona nevidí, že :mrgreen:

cverunka
Závislačka 2601 příspěvků 21.12.16 12:25

Já bych si zobla ze všeho trochu a myslím, že ti to nijak neublíží. Řízek bych si klidně dala a dala bych si méně přílohy. A pokud nespořádáš denně talíř cukroví a 5 chlebíčků, tak se myslím nic nestane.

Bůča
Kelišová 7253 příspěvků 21.12.16 12:29

Pohyb, prochazky. a neprezirat se.

Kriss Tina
Kelišová 5461 příspěvků 21.12.16 12:29

Tak 3 dny jsou v pohode, ja bych si udelala treba salat bez majonezy, rybu na prirodno, aby nebylo vsechno tucny a dala si jenom par kousku cukrovi na ochutnani. Spis naopak nechapu ten pristup ze se nekdo rekne sou svatky tak se budem cpat horem dolem. Nedrzim zadny diety, ale vseho s mirou klidne si dam ten rizek a vecer u telky kousek cukrovi, druhej den si dam treba chlebicky, ale necpu se stylem ze si sednu u babi na gauc a, sporadam vsechno co mi da pod nos :D

elen-ka
Extra třída :D 12285 příspěvků 23 inzerátů 21.12.16 12:33

@unuděná já bych si dala vše s mírou a klidně bych si k tomu zacvičila. Myslím si, že vloni (letos to chci praktikovat taky) jsem si dala pár cviků vždy když jsem šla na záchod - 2×20 polosedů. Tuto radu jsem četla myslím si, že v časopisu Dieta - jak přestát vánoce po návštěvách. Já k tomu ještě přidala pár cviků na prsní svaly a na ruce. Další rada, která tam byla, byla třeba dát si pár kousků cukroví dopoledne místo svačiny. K večeři bych si dála řízek se zeleninou apod. Celkově jsem se snažila občas něco uďobnout, abych hostitelku neurazila, ale zároveň jsem se snažila nepřežrat se.
Jako nezhubla jsem, ale také jsem nepřibrala.

Eemii
Neúnavná pisatelka 16995 příspěvků 21.12.16 12:36

Taky jim zdrave, ale rizek se salatem si bez vycitek dam. Chkebicky - i ty si dam, ale nesezeru jich pet, ale dva a budu po veceri. Z toho urcite nepriberes ;)

kaja00
Extra třída :D 13479 příspěvků 21.12.16 12:41

Prostě bych si dala vše v množství, ve kterém normálně jíš. Salátu klidně méně, ale záleží jaký děláte. My děláme zdravější verzi, ten klasický mi tolik nechutná. Smažené bych si v klidu dala, to se dá jednou za čas přežít. A pokud bude možnost, tak si jít zaběhat nebo tak něco, nebo co děláš za sport celoročně? Pokud něco halového, tak asi nic. Ale pokud běháš, normálně bych vyrazila běhat, za tu hodinku si nevšimnou ani, že tam nejsi :lol:
Cukroví si dávám k nějaké svačině, ale také ne denně.
Neboj, jde jen o tři dny, pak zase najedeš na svůj režim ;)

dedrichov
Závislačka 2873 příspěvků 21.12.16 12:45

Tak ovoce bývá v každé domácnosti ne? Mandarinky, jablka… tak si prostě místo chlebíčku dej toto. Procházkou na návštěvu (nebo neparkovat přímo před domem)…
A jinak gratuluju k pevný vůli :)

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 21.12.16 13:04

Ten pohyb mě, přiznám se, vůbec nenapadl :oops: Protože to mi přijde ještě větší trapárna (maminko promiň, že teď nebudu koukat na pohádku, ale jdu si radši zaběhat) :lol: :lol: To je jako s tím salátem večer. Ale nějakých pár sed-lehů na wc není blbej nápad :mrgreen: Ale ty večeře bych možná mohla vyřešit svojí zeleninou a k tomu řízek či kus kachny, podle toho, co zrovna bude ;) Ono by mi asi bez té mé porce zeleninky bylo dost těžko, jak už si na to tělo zvyklo.

Je fakt, že toto jsou jen 3 nebo 4 dny po návštěvách, tak snad to nějak ukočíruju. A ještě odolat pivu a všem těm přípitkům :oops: :mrgreen:

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 21.12.16 13:08

Taky jsem v tomto roce zacala jist a cvicit(pred tim jsem jedla pouze 2× za den, ruzne sladke prasarny a 0 pohyb). Vcera jsem byla ve fitku a kdyz se se mnou trener loucil, tak rikal: klidne si doprej. Dej si salat, cukrovi, napij se. Ale v rozumne mire. Nema smysl se trapit. A uz 26 mam zarezervovanou hodinu heatu…takze muj plan: od vseho trochu, k tomu pohyb :mavam:

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 21.12.16 13:11

Vánoce a dieta? To nejde dohromady :)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >