Jak zvládnout věkový rozdíl dětí o dva roky

164
24.7.13 21:07

Jak zvládnout věkový rozdíl dětí dva roky

Dobrý den milé maminky,

Původně jsem chtěla na toto téma napsat deníček, ale nakonec jsem zvolila diskuzi, snad mi poradíte a trošku utěšíte :-).
Kde začít, mám dcerku, které je 15 měsíců, musím tedy napsat, že dcerka je hrozný živel, není to holčička, která si sedne hraje si, je to hrozné střeštidlo udržet jí chvilku v klidu je nadlidský výkon, nejraději má pohyb, běhání, vodu, hřiště prostě věci, kde může řádit a to i doma, já jsem byla vždy hubená máme to v genech ale nyní mám 50 kg (nejsem anorektitčka) to co za den sním tak vydám za den s dcerkou při běhání za ní. O co vlastně jde ted v červnu jsem zjistila, že jsem těhotná. Je pravda, že jsme s manželem plánovali další dítko, ale později chtěli jsme to klasicky jako většina rodičů věkově 3 letý rozdíl. Měla jsem to tak hezky naplánované narodí se druhé dítko a dcerka půjde do školky. Od rána do odpoledne se budu věnovat novorozenému a odpoledne už to nějak zmáknu jako plno jiných maminek. Chtěla jsem si i opočinout déle od těhotenství a porodu.Ano prášky neberu, jednak antikoncepci neuznávám a taky právě díky tomu, že dítko jsme chtěli jsem to neřešila. Pouzívali jsme jinou ochranu, která selhala, nevím vůbec sice jak se to mohlo stát, s manželem jsme toho měly tolik, že v květnu na nějaké manželské radovánky nebyl ani čas, stalo se to jednou s ochranou (kterou jsme bohužel nezkontrolovali) a já jsem těhotná. Nechci si tady, stěžovat to vůbec ne dítě je dar, penízky s manželem taky máme, stěhujeme se do baráčku se zahradou a tak doufám, že v létě to pro mě bude vysvobození, že dám dcerku na písek či bazenku a druhé dítko budu hojdat na zahradě v kočárku, ale stejně :-(, když jsem se o svém těhotenství dozvěděla začala jsem a nevím proč brečet a říkat si jak to zvládnu, porodím dcera bude mít dva roky, jak budu kombinovat běhaní za ní a malé miminko? Jak to udělám, když budu třeba kojit a malá bude lumpařit? Jak to udělám z kočárkem, nepředpokládám, že dcera bude moct chodit sama vedle kočáru, četla jsem něco o tom, že se dá ke kočárku koupit,,cosi´´ co se připevní a starší dítě na tom stojí, ale příjde mi to nevím zvláštní? Další věc jak to udělám, když bude miminko v noci plakat a dcerku to bude budit? Jak se vůbec zvládnu aktivně věnovat dvěma dětem? Vím asi se Vám bude zdát, že to přeháním, je mi jasné, že budu muset tu pozornost rozdělit, ale vůbec netuším jak.Na druhou stranu jsme s manželem rádi, že děti k sobě budou mít věkově blízko, že to budeme mít,,za sebou´´, pak bych si ráda nechala podvázat vaječníky. Takže maminky moje otázka zní pokud tady nějaká z Vás ma takto brzo děti po sobě řekněte mi jak jste to zmákly vy? Na miminko se těšíme, ale od doby co o tom vím, střídá se ve mě pláč a smutek s radostí, už ted jsem dost unavená a občas dcerku zanedbávám nebo jsem protivná :oops: a je mi to líto, nechci aby příliž trpěla, vůbec si sebe neumím představit v zimně s pupkem jak budu táhnout před sebou kočár s dcerkou.
Jestli Vás můžu poprosti nechci kritiku, miminko jsme chtěli jen později no člověk míní život mění, já bych jen ráda věděla jak se to dá zmáknout, aby vše bylo aspoň trošku v pohodě a abych já u durhého nevážila 40 kg i spostelí :-(Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35461
24.7.13 21:13

(přehlédla jsem větu o tom, že většina rodičů chce klasicky dítě po 3 letech)
a pokračuju:

mám 3 děti po dvou letech a nepřijde mi, že by se to nedalo zvládnout.
Ano, za kočárkem mám skejtík, divné to není a jezdí na něm občas obě starší děti. Taky to střídám se šátkem. Prostřední ještě spí po obědě, tak když jsme venku, spí v kočárku a mimino je v šátku.
Když starší dva lumpačí a já kojím, musím lumpačení korigovat pouze slovními povely, někdy dost hlasitými, když něchtějí poslechnout.
Mimčo v noci skoro neřve, a i kdyby, všechny děti jsou na kravál zvyklé :mrgreen:
Začátek s dalšími dětmi byl mnohem jednodušší a samozřejmější než s prvním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
24.7.13 21:15

Presne tohle jsem resila téměř před rokem. otěhotněla jsem když dceri ještě nebyl rok, rozdil mame tedy 19 mesicu. Je to makacka, ale da se to. A to dcera je opravdu dablik, presne jak pises ty. Malemu jsou teda teprve 2 mesice, nejspis bude hur, ale zatím to zvladam docela v pohode. Pripada mi ze snad lip nez když byla dcera miminko a mela jsem jenom ji. Ale je to tim ze syn je opravdu hodny. ted uz jsem rada ze ten rozdil není tak veliky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20509
24.7.13 21:15

Ahojky.
Ja mam mezi detmi 2,5roku coz je asi o kousinek lepsi..
Malej je silenej drak navic umi bejt i vztekloun.. Tehotenstvi bylo narovnejsi nemohla jsem si dachnout kdy jsem chtela navic jsem pak musela lezet kvuli zkracovani cipku..
No ted jsou male 3mesice a jsme uz docela szity hele a zvladnout se to da.. Zacatek je silenej kotel ale jak se zajedes jde to.. Mam dny, kdy vyjizdim a malej to schyzava protoze miminku vynadat/naplacat nemuzu ale zas je to krasny kdyz se pak k sobe pritulej..
Z toho praktickyhi hlediska-skejt ke kocarku temer nepraktikujem, malej dost ujde… Obcas mi utikal nebo ujizdel na motorce ja jak blbec kocar a nevedela jsem koho chytat driv ale uz se naucil a je rozumnejsi..
Plac ho nebudi ale teda on je v pokoji a mala s nama v loznici..
Kdyby te cokoliv zajimalo posli SZ, rada zodpovim ;)

A omlouvam se za chyby, pisu z mobilu.. Neboj, to das, jsou i mensi vekovy rozdily a maminy to daly ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
24.7.13 21:17

@Tiger-lily
Za tu větu s tím věkovým rozdílem po třech letech se omlouvám, napsala jsem to proto, jelikož to hodně slýchám a čtu, že to tak maminky dělají, jakmile má dítě dva roky, začnou se znovu snažit, otěhotní porodí a přitom jde to první dítko ve třech letech do školky, to jsou jen mé postřehy.
Vím, že můj příspěvek je asi hodně jak to říct nepodstatný a moc to řeším :-D, ale no prostě řeším to mám z toho strach, přeci jen ve dvou letech dcera nebude ještě tak samostatná a další věc je ta, že mi dcerka spí také odpoledne od 11 do 15:00 ale jen doma v postýlce venku neusne a v kočárku už vůbec ne, vlastně od malinka kočár,,nesnáší´´ tak se jen bojím, toho že pokud bude i druhé dítě takové budu mít 40 kg a nebudu vědět kam dřív utíkat, ale děkuji za příspěvek :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13936
24.7.13 21:18

Já ani nic nepíšu, ono není co

VIZ METR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
24.7.13 21:19

@nela232 Než se ti narodí druhé dítě, dcerka ještě hodně vyspěje. A holt si třeba bude muset zvyknout, že se spí taky jinde než doma v postýlce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23182
24.7.13 21:19

Mám 22měsíců děti od sebe. V bytě. Baráček se zahrádkou je megaplus. Jako je to náročné, ale zvládnout se to dá a musí. Ale musí se člověk smířit s tím, že představy nemusí odpovídat realitě a taky o dost snížit nároky.
Nechtěla jsem aby se malej koukal na pc, ale když jsem kojila, bylo potřeba ho zabavit. Kočárek můžeš mít sourozenecký.
A kde malá spí? Já spím s dětma v jednom pokoji, budili se občas, teď skoro vůbec. Spíš se starší budil sám osobě, i 3× za noc. Mladší po 2hodinách až do roka. Teď mají 3 a rok a čtvrt a je to super. První rok byl mazec, zvlášť s tou dlouhou zimou, ale teď je to čím dál lepší.
Ale…ne, opravdu si spolu ještě nehrají, to by se pozabíjeli. Ale i k tomu doufám jednou dojde, za rok, za dva..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12225
24.7.13 21:21

Ja mam rozdiel 23 mesiacov a kazdej maminke odporucam kupit si elasticku satku! Malu som do nej zaviazala a kym som varila, ci nahanala starsiu, tak mala zaspala. Prezila v satke 2-3 mesiace a potom sama zacala vyliezat a presuvat sa do postielky. Teraz uz satkujeme malo, ale prve mesiace si neviem inak predstavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23182
24.7.13 21:22

@nela232 je to pradva, i já to hodnotím zpětně že v něčem by bylo lepší počkat a porodit až teď..tehdy jsem nevěděla, že starší se začne v noci budit, že bude zdrhat, že nebude mluvit..že mladší bude blbě spát a kojit se co hodinu..ale prostě to tak bylo, jsou věci které člověk dopředu neví. A teda drtivá většina mých kamarádek má menší rozestup mezi dětmi než 3roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
@nela232 píše:
@Tiger-lily
Za tu větu s tím věkovým rozdílem po třech letech se omlouvám, napsala jsem to proto, jelikož to hodně slýchám a čtu, že to tak maminky dělají, jakmile má dítě dva roky, začnou se znovu snažit, otěhotní porodí a přitom jde to první dítko ve třech letech do školky, to jsou jen mé postřehy.
Vím, že můj příspěvek je asi hodně jak to říct nepodstatný a moc to řeším :-D, ale no prostě řeším to mám z toho strach, přeci jen ve dvou letech dcera nebude ještě tak samostatná a další věc je ta, že mi dcerka spí také odpoledne od 11 do 15:00 ale jen doma v postýlce venku neusne a v kočárku už vůbec ne, vlastně od malinka kočár,,nesnáší´´ tak se jen bojím, toho že pokud bude i druhé dítě takové budu mít 40 kg a nebudu vědět kam dřív utíkat, ale děkuji za příspěvek :kytka:

Ahoj,
já jsem na tom uplně stejně, mám doma rok a půl holčičku. Je to dablík. Na hrišti řádí jak černá ruka. Dovolí si i na tříleté kluky. Chodím s ní plavat to jí vůbec nevyčerpá.
V únoru budeme mít další, tak jenom doufám, že mimo bude hodné a já to nak zvládnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164

@Moni25
Moni děkuji moc za příspěvek, :-D docela mě i pobavil.Tak s náma mimčo určitě bude taky spinkat v ložnici, dcerka už od roku naštěstí spinká sama úplně v pohodě, to mě tak trošku uklidnuje a taky to že od malinka spinká celou noc, dnes v osum zalehne a vztává v sedum :-), vím asi to hodně zveličuji, ale nedá mi to mám trošku strach do sz určitě napíšu pokud to teda nevadí.
@Anetka11
Taky děkuji za reakci, je fakt, že mě rodina uklidnuje, že u druhého dítka už budu všechno znát a nebudu nic tak řešit, já se spíš bojím toho že dcerka ve dvou letech ještě nebude tak samostatné dítko a bude jí hodně chybět moje pozornost a pak taky samozřejmě se bojím žárlivosti :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1746
24.7.13 21:23

Já sice ještě zkušenost nemám, ale termín porodu mám za dva týdny a doma mám euž syna, který má 22 měsíců, takže od sebe budou necelé dva roky. Druhé je tedy také plánované, jen se prostě zadařilo jako u syna na poprvé, teda s tím rozdílem, že už v srpnu jsem otěhotněla, ale potratila v 11. týdnu. Taky mám trochu strach, jak to všechno budu zvládat, syn je torpédo a neposeda, venku lítá jako čertík, ale aspoň doma je zvyklí celkem si hrát i sám, já jsem mu nikdy moc program nevymýšlela, nechala jsem ho, ať se zabaví sám, což si myslím, že bude taky fajn, jak se malá narodí. Jiank ale musím říct, že za tu dobu, co jsem těhotná hodně vyzrál, celke i poslouchá, jak jen dvouleťák může a venku už tak dva měsíce chodí sám vedle golfek, do nich chce jen vyjímečně a nechodí ani za ruku, jen přes přechod a blízko frekventované silnice, to pro nás taky bylo celkem nepředstavitelné. Říkám mu taky často, že bude velkej brácha, že musí mamince se setřičkou pomáhat, občas se pomazlí s mým bříškem. A taky už na jaře jsme ho přesunuli do pokojíčku do velké postele. Vím, že to bude určitě těžký, ale už se toho nebojím jako ze začátku. Tvoje malá taky než porodíš ještě trochu vyzraje, neboj, půjde to. Najdeš tu plno diskuzí ohledně malého věkového rozdílu sourozenců a já osobně mám několik kamarádek, co mají děti dva roky od sebe a taky to zvládly. Taky jsem byla až do 16.tt hotová, bylo mi pořád zle, byla jsem unavená, pořád bych spala, naštěstí mi dost pomáhal manžel, což dělá teda vždycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
24.7.13 21:25

Přesně tohle teď budeme taky řešit, malá má 14 měsíců a je to taky pěknej živel a už se brzo budeme snažit o druhé miminko a jsem celkem zvědavá, jak to budu zvládat. Ale jak píšeš, až budete mít baráček se dvorkem, bude to určitě lepší, já si vůbec nedovedu představit co bych s ní celý den dělala, nebýt toho, že jsem s ní skoro celý odpoledne venku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
24.7.13 21:25

@quatruska Děkuju, ono jen tak číst, že to mají i jiné maminky stejně povzbudí a dodá elán :-D tak nějak jsem to potřebovala, snad na emimču nebudu za hysterku :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama