Jak zvýšit laktaci při dokrmování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evule82
Nováček 1 příspěvek 22.08.18 17:47
Jak zvýšit laktaci při dokrmování

Ahoj maminy,
prosím o radu, případně jestli máte některá zkušenosti. Máme doma šestitýdenního chlapečka. Ze začátku nám kojení moc nešlo, takže jsem mu dávala UM. Asi po týdnu jsem se nakonec rozkojila. Problém ale je, že mám málo mléka. Ráno vypije třeba víc jak půl dávky a přes den i méně. Zbytek dokrmujeme UM lahví. Máte některá zkušenosti a dá se vůbec ještě po tak dlouhé době plně rozkojit? Moc děkuji.

Reakce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19628 příspěvků 22.08.18 17:52

Kojení je záležitost nabídky a poptávky. Takže zrušit dokrm a kojit často. Mělo by se to upravit podle potřeby dítěte. A zvlášť v létě jsem kojila hodně často,i na žízeň jenom. Mléko nikdy nedošlo,tvoří se i během kojení nejen mezi.

Helileli
Závislačka 2879 příspěvků 22.08.18 17:55

Odložit dokrm a kojit a kojit. Dítě bude pár dnů nerudné, bude se kojit nonstop a pak množství mléka stoupne.

lampicka11
Závislačka 3398 příspěvků 2 inzeráty 22.08.18 18:16

Já mám teda 14ti denní mimco. Kojila jsem po 4h protože byl spáč…v noci po 6h. Co jsme doma z porodky tak začal prso vyžadovat přez den co 1-2h… Teď když 3hodiny nekojim tak mi samo stříká z prsu. Tak jak říkají holky…kojit a často

GabrielaPulp
Povídálka 11 příspěvků 23.08.18 15:01

Ahoj, já zkušenosti mám, měla jsem to samé. Z porodnice plně na UM, rozkojila jsem se asi po 3 týdnech. Nyní jsou malé 4 měsíce a plně kojím. Dělala jsem to tak, že jsem co 2 hodky odsavala, protože malá odmítala prso. Postupně přestala odmítat, tak jsem odsavala, jen když odmítla. UM jsem úplně zahodila a místo toho prikladala opravdu často. Dále mi pomohly byliny v kapslích benedikt lékařský a pískavice řecké seno a kombinace homeopatik ricinus communis 5ch a lac caninum 5ch. V první řadě zahod láhev, mimi si nesmí zvyknout, že se u pití nemusí snažit. Nejlepší je dokrm cevkou po prsu. Pokud např. nechce prso, tak stříkačkou a aby u toho salo malicek. Ale já bych nedokrmovala. A hlavně klídek, to zvládneš. Málo mléka nemůžeš mít, jen je třeba podpořit tok mlicka. Pomáhá taky kůže na kůži a spinkat s mimcem. Jo a taky vždy nabídnout obě prsa. Klidně napiš, i soukromou zprávu, kdybys potřebovala ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >