Jak zvýšit své sebevědomí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 21:11
Jak zvýšit své sebevědomí?

Přeji hezký večer :-)

Podařilo se vám někomu si zvýšit natrvalo sebevědomí? Pokud ano, jak jste to dokázali? Jaký jste použili postup?

Myslela jsem, že jak se mi podaří dostudovat VŠ, tak se mi zvýší sebevědomí, ale žádný efekt to nemělo. Myslela jsem si, že když zhubnu, tak se budu cítit lépe. Zhubnout se mi podařilo, ale na sebevědomí to také efekt nemělo :nevim:

Také jsem slyšela, že když má žena vysoké sebevědomí, tak ji muž nikdy neopustí. Mě opustili úplně všichni.

V základní škole jsem si prožila šikanu a celý život jsem vyrůstala s tím, že jsem asi něco míň, než ostatní. Kvůli těmto zážitkům mám v některých situacich sociální fobií.

Např. Když jsem v restauraci a ve vedlejším stole sedí parta lidí, kteří se baví a smějou se. Automaticky si myslím, že se smějí mě.
Racionálně při tom vím, že si mě ani nevšimli, ale já mám z toho tak hrozný pocit ponížení, že mě to nutí z restaurace odejít :(

Jak se dá toto vnitřní nastavení změnit?

Za případné odpovědi velice děkuji :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
fera21
Stálice 96 příspěvků 23.11.18 21:15

Věř mi, že i sebevědomou ženu chlap opustí. Těžko totiž její sebevědomí snese, většinou ty nejsilnější ženský bývají nejopuštěnější.

Deluxe27
Stálice 88 příspěvků 7 inzerátů 23.11.18 21:19

Já ho měla taky malé :( Šikana,málem mě ve školce uškrtil kluk jeden,posmívá­ní,matku jsem nikdy nezajímala a otce až přehnaně :think:
A teď jsem přesně naopak,namyšlená a nebojím se otevřít pusu ihned (a že se mi to kolikrát už vyplatilo) ..
Jak jsem to dokázala?
1. Vše,co chci mám(materiálně) a to i teď,na rodičáku
2. Sama jsem si dělala původně srandu,jak jsem nádherná v zrcadle a dokonalá a boží,až už sem tomu uvěřila
3. Vsugerovala sem si,že jsem něco víc než ostatní lidi

A opravdu to funguje :mrgreen: :srdce: :hug:

Deluxe27
Stálice 88 příspěvků 7 inzerátů 23.11.18 21:20

A moje dcera taky musí mít vše a má :*

sghsgh
Kecalka 146 příspěvků 23.11.18 21:38

Ahoj anonymni, mozna by ti pomohla kniha Zazracne rano od autora Hal Elrod. Konkretne je tam kapitola o takzvanych afirmacich, ktere -jak pise @Deluxe27 nade mnou - funguji ve zkratce tak, ze si neco tak casto opakujes, az to zacnes zit. Nezachazela bych teda do takovych extremu typu ‘jsem vic nez ostatni’ protoze pokrok tkvi v tobe, ne v ostatnich. Ty jsi skvela zena protoze jsi proste skvela zena, nejsi skvela zena kvuli tomu, ze ostatni jimi nejsou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 21:45
@sghsgh píše:
Ahoj anonymni, mozna by ti pomohla kniha Zazracne rano od autora Hal Elrod. Konkretne je tam kapitola o takzvanych afirmacich, ktere -jak pise @Deluxe27 nade mnou - funguji ve zkratce tak, ze si neco tak casto opakujes, az to zacnes zit. Nezachazela bych teda do takovych extremu typu ‘jsem vic nez ostatni’ protoze pokrok tkvi v tobe, ne v ostatnich. Ty jsi skvela zena protoze jsi proste skvela zena, nejsi skvela zena kvuli tomu, ze ostatni jimi nejsou.

Děkuji, určitě se na to podívám :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 21:47
@Deluxe27 píše:
Já ho měla taky malé :( Šikana,málem mě ve školce uškrtil kluk jeden,posmívá­ní,matku jsem nikdy nezajímala a otce až přehnaně :think:
A teď jsem přesně naopak,namyšlená a nebojím se otevřít pusu ihned (a že se mi to kolikrát už vyplatilo) ..
Jak jsem to dokázala?
2. Sama jsem si dělala původně srandu,jak jsem nádherná v zrcadle a dokonalá a boží,až už sem tomu uvěřila
3. Vsugerovala sem si,že jsem něco víc než ostatní lidiA opravdu to funguje :mrgreen: :srdce: :hug:

Taky děkuji :kytka:

Uživatel je onlinemodravlocka
Kecalka 360 příspěvků 23.11.18 21:51

Je potřeba naučit se mít ráda sama sebe, presne takovou, jaká jsi. Uvědomit si, že mas i se svými nedokonalostmi cenu stejnou, jako mají ostatní. Žádné hubnutí, vzdělání a predelavani se k lepšímu obrazu Ti v tom nepomůže.

Kecalka 360 příspěvků 23.11.18 21:53
@Deluxe27 píše:
Jak jsem to dokázala?
3. Vsugerovala sem si,že jsem něco víc než ostatní lidiA opravdu to funguje :mrgreen: :srdce: :hug:

No nevím, jestli je toto úplně zdravý přístup. :lol: Trochu už to zavání druhým extremem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 21:57

mě pomohlo číst si knihy o zvyšení sebevědomí hlavně od louise hay. A začít myslet pozitivně. Pomalu ale jistě se to sebevědomí zvedá i když komunikovat s lidmí mi dělá doposud problémy po prožitých několika šikan i kyberšikaně

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 22:45

S tim smichem u jinych lidi to mam stejne. Kvuli tomu jsem vymenila hodne zamestnani. Protoze kdyz jsem nezapadla hned do kolektivu kde si ostatni rozumneli, bavili se, smali se, tak na me padla uzkost ze ja jsem necim spatna. Takze vim co zazivas.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49464 příspěvků 7 inzerátů 24.11.18 07:25
@modravlocka píše:
No nevím, jestli je toto úplně zdravý přístup. :lol: Trochu už to zavání druhým extremem.

spíš jen zamaskování. Jako ti nesebevědomí machýrci, co svou nejistotu skrývají za macho chování.

Kecalka 360 příspěvků 24.11.18 08:52
@Lama Lama píše:
spíš jen zamaskování. Jako ti nesebevědomí machýrci, co svou nejistotu skrývají za macho chování.

Taky pravda. ;)

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49464 příspěvků 7 inzerátů 24.11.18 09:03

Hele, podle mě jediné opravdové a kauzální řešení je psychoterapie a je to na dlouho.
JInak myslím, že ono - nepředělávej sebe , nepomůže. Ono zas není fakt od věci si dokázat sama sobě, že něco zvládneš. Samo to nemůžeš dělat pro okolí, abys ostatním dokázala. Ale něco, co dává smysl i ščlověku samotnému.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.18 13:34

fera29 zmínila, že sebevědomé ženy jsou nejopuštěnější. Já zase slyšela opak. Sdílíte tento názor všichni? Já mám třeba sebevědomí nízké, a opustili mě všichni.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >