Jak zvýšit tvorbu mléka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 02.03.17 18:16
Jak zvýšit tvorbu mléka?

Zdravím, mám malou narozenou 26tt, v nemocnici jsme byly tři měsíce a já ji celou dobu odstříkávala mléko a dostávala ho nejdříve sondou, později jsme najeli na flašku a nakonec zkoušely kojit. Kojení moc nejde, mám vpáčené bradavky a přes klobouček i když tahá jak drak, tak kolikrát ji to blbe teče, tak jí většinou odstříkávám a dávám flaškou. Aby si při kojení vytáhla hodně, musím mít nalité prso, cože je trochu problém. Když odstříkávám po třech hodinách, tak odstříkám maximálně 70 z obou prsou, spíš 50-60, jenže malá už pije 100. Takže zhruba 2× denně dávám sunar. Strašně bych si přála, aby byla kojená, jenže mléko není :,( máte nějaký tip, jak zvýšit laktaci? Piju každý den čaje pro kojící, beru stále mamavit, hodně jím vývary. Je sice div, že po těch nervech jsem o mléko nepřišla, ale bohužel ho už nemám dost :,(

Reakce:

Karleon
Kelišová 5345 příspěvků 02.03.17 18:18

Zvýšit poptávku - ve tvém případě častěji odsávat mléko, klidně i v noci. A asi bych po odsávání zkusila miminko přiložit, ať ještě chvíli tahá = stimuluje tvorbu. A jíst, pít, spát.

Lendeš
Kelišová 5398 příspěvků 02.03.17 18:21

@Elvinerha V první řadě nedokrmovat flaškou, to se jí pak nebude chtít snažit se tahat z prsu. Můžeš zkusit suplementor, ale nevím jestli to jde s vpáčenými bradavkami - to je dotaz na laktační poradkyni. Dále můžeš podpořit spouštěcí reflex tím, že si před kojením prsa nahřeješ a při kojení budeš popíjet teplý nápoj. Kojící čaje jsou nejlepší sypané s obsahem jestřabiny a pískavice. Důležité je hlídat si pitný režim (alespoň 3 litry tekutin) a dostatečně jíst. Z babských rad se doporučují ty vývary jak píšeš, dále melta a ovesné vločky. Dále se ještě doporučuje kojit kůže na kůži. A pokud už dokrmuješ sunarem, tak v té době odsávej, abys prsa stimulovala.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 02.03.17 18:23

Zvýšit poptávku jsem zkoušela a naopak potom bylo mléka míň, v malou krmím i v noci. Dostává po třech hodinách, někdy po dvou, podle toho jak se přihlásí.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 02.03.17 18:29

To ona krásně tahá i když dávám z flašky, jenže ten klobouček je naprd, kolikrát tahá jak ďas a neteče jí to, tuhle mi vytahala na bradavce puchýř. Bez kloboučku se přisaje hodně ztěžka a vetšinou jí to hned vyklouzne. Snažím se kojit co nejčastěji, ale ona chudák tahá tahá, nic neteče, asi tím kloboučkem, koupila jsem i jinak tvarovaný, ale ten se ji ještě do pusinky nevejde. Ona třeba tahá chudák přes půl hodiny a i když saje tak, že to bolí, tak jí přes klobouček vyteče jen 20, jen dvakrát se nám podařilo, že si vytáhla 90, zkouším ten klobouček různě posunovat, už jsem z toho nervní, malá se pak vzteká, že nic neteče i když ho mám dobře nasazený.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 02.03.17 18:32

Čaj z jestřabiny mám, piju hodně, jím také dobře, snažím se odpočívat, co to jde. Jeden den, se mi stalo, že se mi levé prso docela pěkně nalilo, tak jsem se začala radovat a pak zase prd. S pravým je to špatný, tak se tvoří málo mléka od začátku. Většinou z levého odstříkám 40-50 a z pravého tak 10-20.

Fjodorka
Extra třída :D 11236 příspěvků 02.03.17 18:42

Tělo na tělo, nosit v šátku na naháče, tulit se v posteli, neustále přikládat. Tvorba mléka je hormonální záležitost, jídlo a pití na to moc vliv nemá.

Verun83
Echt Kelišová 8753 příspěvků 33 inzerátů 02.03.17 18:49

Homeopatika? ricinus communis. teď přesně nevím, zkus kouknout na net. mě na zvýšení laktace fungovaly skvěle

marketak5
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 19:09

Bylinky řecké seno a benedikt lékařský, doporučovala nám to PA v porodnici na Obilňáku v Brně, mají to v tamní lékárně. Bere se to 3× denně 3 tobolky od každého tj docela dost, ale funguje to. Mají tam od Swanson.

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 02.03.17 19:23

https://www.emimino.cz/…tace-282644/ :mavam:

Btw - kolik malé je? :-)
Já mám holčičku narozenou s porodní váhou 1010 gramů… a nikdy se bohužel nenaučila pít z prsu (už rok odsávám :zed: :zed: ) - takže tvoje malá je borkyně, že to tak hezky dává! ;-) Bylo by škoda to vzdát.
Držím pěsti!!!

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 02.03.17 19:30

Je narozená 22.11. :-) joo to ona je veliký jedlík, má 2800g aktuálně, měla by pít míň, ale když dám třeba 80 tak se do dalšího krmení vzteká, tak doktorka říkala, ať jí teda nechám pít kolik chce :oops: je teda taková buclinka. Také jsem se bála, že nebude umět pít z prsu, 10 týdnů měla sondu a pak se jí začalo zkoušet dávat z flašky, ale tahá z prsu krásně, jen to prostě přes ten klobouček nechce týct, pak ale když jdu odstříkat abych ji dokrmila flaškou, tak jak je od ní prso nastimulované, tak stříká jak ďas, prostě blbý ty kloboučky :-( já bych právě strašně moc chtěla, aby byla plně kojená, ale to nejde, když není dost mlíčka :-(

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 5 inzerátů 02.03.17 19:31

@Elvinerha koupit si v DMku polštářek s třešňovými pecičkami, ten dle návodu nahřát v mikrovlnce a prsa před a při kojení nahřívat a střídat. Na vpáčené bradavky je super od Medely formovač bradavek (pozor ne chránič, ale formovač) - zkus ho. Vypadá jak blbina, ale fakt to funguje. Má se sice nosit už v těhotenství, ale jestli nemáš bradavky echt vpáčené, zabere dobře i ted. Vraž si je do podprsenky a nos je 24 hodin denně. Kromě toho, že stimuluje bradavky, aby čouhaly ;), zároveň pořád trochu stimuluje i k vyšší tvorbě mléka - v návodu se to nedočteš, ale to mám osobně odzkoušené. Každopádně tím není co zkazit a dá se to kombinovat s osttaními metodami ;)
Jinak klobouk dolů, že pro maličkou pořád máš mléko a že se snaží tahat sama - jste šikovné - obě a moc! Určitě to zvládnete i dál :)

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 02.03.17 19:35

To ona tahá tak silně, že to bolí :lol: ona od začátku papá jak nezavřená, všichni se tomu v nemocnici divili, kolikrát si u sester vyřvala nášup a z flašky měla svoji dávku vyžahnutou i za dvě minuty :D je to takový malý otesánek, mě přijde líto ji cpát sunar, jenže už jí nestačím :?

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 5 inzerátů 02.03.17 19:59

@Elvinerha tak jestli tak krásně tahá, je to fakt škoda.. nejlepší stimul na tvorbu mléka je dítě samotné a jeho odběr.. Zkus ty formovače, opravdu - objednají ti je do druhého dne v každé lékárně.. :) A s tím odsáváním máš můj obdiv.. měla jsem mlíka vždy dost (u prvního zpětně vím, že díky formovačům - přestože jsem byla po císaři, laktace se mi rozjela krásně a u druhého jsem formovače, které jsem nosila jako chrániče, abych měla bradavky na vzduchu a bylo mi škoda dávat peníze za chrániče, musela přestat nosit, protože jsem měla strašlivě nalitá prsa, kdykoli jsem si je na pár hodin nasadila - ukojila bych i trojčata ;) )… ale odsát jsem nebyla schopná pořádně nikdy nic.

AliTad
Kelišová 5291 příspěvků 02.03.17 21:22

@Elvinerha Dítě je schopné se přisát i ke vpáčené bradavce, když se přisává dobře (vlastní zkušenost). A ta flaška není jen o tom, že se dítě může odstavit, ale že tahá jiným způsobem a pak má problém se správně přisát. Jako nejlepší investici bych viděla pozvat si domů laktační poradkyni (ale opravdu dobrou!), která ukáže, jak správně přiložit BEZ kloboučku. A využila bych toho, že je malá takto dravá, a prostě bych přikládala a přikládala, co to jde. Není to přeci tak, že „dítě už pije 100“, mladšího kojím víc jak čtyři roky a určitě pije pokaždé jinak. Prostě bude pít méně a častěji. A když se po kojení vzteká, tak dej prostě zase prso, když je tak snaživý savec. Odsávačka prsa nebude nikdy stimulovat jako dítě a je blbost dávat UM a pak řešit, čím zvýšit tvorbu mléka, když prostě není odbyt.
A fakt vidím jako klíčové zbavit se těch kloboučků, což bych s dítětem ochotným se přisávat i bez kloboučku viděla dost nadějně. Plus vše obligátní - kojit dle potřeby, kašlat na nějaké intervaly (ale opravdu pozor na techniku, aby dítě nedorasovalo prsa, při správném přisátí by neměl být problém), kontakt kůže na kůži, po kojení odsávat klidně naprázdno (stimulace).
Pokud se rozhodneš pro stimulaci pouze odsáváním, u mě se starším (rok a čtvrt jsem jen odsávala) nejvíc osvědčilo odsávat kratší čas a často - po delší pauze (noci, procházce) jsem odsávala 15 až 20 minut a pak každou hodinu 5 minut. Připadalo mi to i méně časově náročné (těch pět minut je nic) a fungovalo to líp než třeba co tři hodiny 15 minut.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >