Jak zvýšit tvorbu mlíka

126
22.6.15 17:41

jak zvýšit tvorbu mlíka

Ahoj, mám doma skoro 3.týdenní holčičku, ale pořád se pereme s kojením. Dnes jsem byla u doktorky a malá za celý týden nic nepřibrala a zhubla o 40g, takže podle mě mám málo mlíka. Dokrmuju ji Nutrilonem, ale určitě bych nerada přestala kojit úplně. Problém je i v tom, že mi vůbec nepije, přisaje se ale párkrát potáhne a pak u toho jen leží nebo se kroutí. Celý den popíjím kojící čaje (mám asi 3 druhy), vodu, meltu. Dneska jsem si koupila homeopatika Ricinus 9ch, tak čekám zázraky. Večer kojím 2× (zatím mi nikdo neřekl že by to bylo málo), ale přes den kojím tak co 3 hodiny (častěji nevím jestli bych vzládala, když malou uspávám 1-1,5 hod.), takže jsme rádi když konečně usne.
Už mě to unavuje pořád to řešit, ale dneska jsem z obou prsou odsála sotva 40 ml, takže už nevím co a kde je chyba :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5932
22.6.15 17:54

Takže předně.. malá ti za ten týden přibrala, to je určitě dobré. Co se týče odsávání, mně se to nedařilo nikdy a to jsem kojila obě holky hodně dlouho, ale prostě odsávání jsem se nikdy nenaučila, jednu dávku - 100 ml - jsem odsávala po tři večery, abych mohla do kina. No a jak zvýšit tvorbu mléka - přikládat, přikládat, přikládat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2736
22.6.15 17:56

@AliKom najděte si laktační poradkyni v okolí a zkonzultujte techniku kojení, nemusíte mít málo mléka, jen se dítě neumí správně přisát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18892
22.6.15 18:10
@Karleon píše:
Takže předně.. malá ti za ten týden přibrala, to je určitě dobré. Co se týče odsávání, mně se to nedařilo nikdy a to jsem kojila obě holky hodně dlouho, ale prostě odsávání jsem se nikdy nenaučila, jednu dávku - 100 ml - jsem odsávala po tři večery, abych mohla do kina. No a jak zvýšit tvorbu mléka - přikládat, přikládat, přikládat.

malá ji za týden vůbec nepribrala, naopak zhubla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18892
22.6.15 18:14

Jinak se taky přikláním k laktacni poradkyni. Ono je skutečně rozdíl přikládat a prikladat. Můžeš mít dítě přiložené celý den, ale pokud je technika kojeni spatna, tak tvorbu mléka to neovlivni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7346
22.6.15 18:21

Hodně odpočívej, třeba s dcerkou, mě se takto více prsa nalily, než když jsem běhala po bytě, prala, vařila apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
22.6.15 18:26

@AliKom Chyba je, že Ti dítě podle popisu nesaje. Pokud nebude sát, můžeš pít třeba deset litrů kojo čaje a odsávat jak divá, k tomu se třeba stavět na hlavu, ale pokud to dítě nebude samo makat a mlíko si nevytáhne, tak Ti navýšení tvorby mléka bude k prdu. Kontaktovala bych laktační poradkyni, aby v první řadě zkontrolovala techniku kojení. Dítě bych nenechávala dumlat a snažila se ho přimět, aby pilo (lechtat pod bradou, nahřát prsa před kojením, aby mu to pěkně teklo apod.)
Kojit po třech hodinách takového novoše, navíc nesajícího a nepřibírajícího, je podle mě cesta do pekel (stejně, jako podání dokrmu flaškou - dávej přes stříkačku a vždy až po kojení). Úplně nechápu, proč je problém kojit po třeba dvou hodinách - vyprdla bych se na nějaké hodinové uspávání a místo toho (nevím, jak uspáváš) šoupla dítěti prostě prso (to tyhle novoše, pokud dobře sajou, ostatně zgumí vcelku spolehlivě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4238
22.6.15 18:59

Problém je též v Nutrilonu. Proč si neodstřikuješ vlastní? Jasně že jí bude víc chutnat z flašky, která teče sama, než z prsu, kde musí makat, ale prsa se především řídí tím, co je po něm požadováno. Nekojíš, neodsáváš, co by prsa produkovaly, že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
22.6.15 19:02

O te poradkyni vážně uvažuji, i kdyz přikládám pořád stejně a první tyden problém nebyl, to pribírala až teď se to zvrtlo, tak nevim. Mozna že ten dokrm teď pomůže a zklidní ji i me a rozjede se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
22.6.15 19:10

@AliKom První týden děti pijí relativně málo (30-40ml na kojení), spotřeba se pak většinou zvyšuje. Navíc ze začátku je spouštění mléka řízeno hodně hormonálně, laktace není vůbec ustálená, takže mlíko teče samo, aniž by se to dítě muselo snažit skutečně sát - prostě jen polyká, to co mu stříká do pusy.
Postupem času, většinou s koncem šestinedělí, se srovná nabídka s poptávkou a dítě se už prostě musí u toho prsa samo snažit a vytáhnout si to samo. Tam se pak odhalí chyby: nedostatečné přikládání, špatná technika…

Jinak 3. týden bývá první růstový spurt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
22.6.15 20:52

Doposud jsem kojila normálně a vše bylo ok, ale teď to nějak nejde. Nutrilon jsem dala dnes poprvé a to jen proto ze malá nepribira. S odsavackou to buď neumím nebo nevím ale po 15 min. Jsem odstrikala 40 ml. @Icestar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
22.6.15 20:57

MYSLIS TELO NA TELO? ZKOUSELA JSEM SI JI BRAT DO POSTELE ALE KDYZ BRECI TAK TO STEJNE NEPOMUZE, MOC DLOUHO JEN TAK V KLIDU NEVYDRŽÍ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
22.6.15 20:58

MYSLIS TELO NA TELO? ZKOUSELA JSEM SI JI BRAT DO POSTELE ALE KDYZ BRECI TAK TO STEJNE NEPOMUZE, MOC DLOUHO JEN TAK V KLIDU NEVYDRŽÍ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12165
22.6.15 20:59

Take si myslim, ze problem neni v mnozstvi mlika. odsat 40 ml, to je dobry. Takze tam bych problem vubec nevidela. Pokud tedy je neco potreba vylepsit, tak tedy prikladat a prikladat a hlavne zkontrolovat techniku kojeni. Moje mala ted take 1 den zacala zlobit a kousat bradavku misto poradneho piti. Nastesti jsem si to ohlidala a uz zase pije spravne. No a kdyz uz musis dokrmovat, proc ne vlastnim mlickem misto nutrilonu? Nevim, jestli prikladas po 3 hodinach, protoze si to tak miminko vyzaduje a nebo proste proto, ze se to tak podle tabulek musi.. nemusi. Miminko se koji tak casto, jak potrebuje. 3 hodinove pravidlo chapu, kdyz miminko ma delsi pauzy a ze zdravotnich duvodu je treba ho prinutit casteji. Jinak na 3 hodinove pravidlo kasli a prikladej co nejcasteji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6323
22.6.15 22:08

Opravdu přikládat a přikládat. taky mám 3 týdenní mimčo. a taky jsem si myslela že mám málo mlíka teď už se to zlepšilo, protože jí prsa dávám kdykoli si řekne a laktace se mnohem zvýšila. Dnes jsem šla do divadla a musela jsem si odsát aby měla večři. odsála jsem si 150ml ani to nevypila vše. za den jí prso dávám tak 8× a dávám za kojení obě vypije vše a tím se tvorba zvýší. držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama