Jak zvýšit tvorbu mateřského mléka?

13
29.1.16 23:30

Jak zvýšit tvorbu MM?

Prosím nevíte jak se dá zvýšit tvotba MM? Poslední dobou neman vůbec pocit nalitych prs :( mám spíš pocit že je mam takové vysušené. Nedokážu se smířit s tím ze přestanu kojit!! Byly jsme u Mudr. a ta nám řekla že máme dávat rýžovou kaši řidší s láhve malá totiž přibrala jen 200g za měsíc. :( prosím o rady jsem úplně zoufalá nechci přejít na UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1226
30.1.16 00:08

A kolik je malé?
Na zvýšení - kojicí čaj (za mě nejlíp Weleda), Caro a vůbec dodržovat pitný režim, dále homeopatika Riccinus Communis a elektrická odsávačka. Po každém kojení odsávat, i když třeba ze začátku nic nepoteče, tak to stimuluje. No a taky střídat prsa při kojení, klidně i několikrát, nedělat velké pauzy mezi kojeními (max. 3 hodiny).
Držím palce :-) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
barakaaa
30.1.16 00:08

Podívej se na kojenitečkanet. Nevím, kolik je malé…celkově jsi dala málo informací…
Obecně…„hoď se do klidu“, hodně se mazlete, kůže na kůži, dostatek tekutin, před kojením můžeš nahřát prsa, pij při kojení teplý až horký nápoj, začni během kojení střídat prsa (i opakovaně), je nutné, aby v noci při kojení nyní nebyla pauza delší než max. čtyři hodiny, jinak vstát a odsávat. Pij čaj pro podporu kojení, zařaď homeopatika riccinus communis 5CH (koupíš v lékárně, 5 kuliček, třikrát denně, týden), zkus si půjčit váhu a jeden den můžeš vážit, kolik dítě vypije za 24 hodin (ale přiznám, že mne to stresovalo), někdy je to ale nutné. Nejde vždy jen o váhový přírůstek, děti kojené přibývají více skokově, záleží i kolik dítko vyrostlo. Po určité době se prsa již nalévat nemusí, neznamená to, že v nich mléko není…to se spouští až během kojení. Zkrátka musíš zvýšit poptávku, čím více vydáš, tím více začneš mléka tvořit, můžeš tedy i během dne podpořit laktaci odsáváním do zásoby (i naprázdno to má efekt). Ve vývoji dítěte jsou tzv. období spurtů, kdy je vždy zvýšená poptávka, dítě chce mléko častěji a „rozčiluje se“, že to tak „neteče“…klid…třeba ti něco z toho pomůže… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
7995
30.1.16 00:11

Někdy po šestinedělí se prsa přestávají nalévat, mléko se tvoří během kojení, ne před ním. Odsávačkou nemusíš zjistit nic, někomu se prostě nepodaří odsát ani kapka, ale dítě v pohodě nakojí - dítě má jinou techniku sání než odsávačka. Pokud by se jednalo o čerstvého novorozence, doporučila bych metodu kůže na kůži, vlézt si do postele a kojit, kojit, kojit. Jestli doktor už doporučuje nějaké kaše, tak předpokládám je dítě staré kolem čtyř měsíců, ale s kaší bych nepospíchala, není kam a už vůbec ne z láhve, která ničí techniku kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2052
30.1.16 07:20

Holky uz vse napsaly, jen jeste dodam, ze mne pomohly i vyvary- udelej si poradnou polivku a hlavne nestresuj- to je nejhorsi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
31.1.16 01:04

Ano male jsou 4mesice. No tak mame davat kasicku jenze mala nechce. Ani kdyz ji tam dam trochu mm nic. flasku take ne ani strikackou do ji jic nedostanu. Zkusim ty prasky daji se koupit i bez predpisu? Odsavacku mam jen takovou tu rucni s balonkem.ja doufam ze se to mleko dotvori.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
barakaaa
31.1.16 01:16

Jsou to volně prodejná homeopatika. Odsávačku si půjč dvoufázovou elektrickou.

• Nahlásit
  • Citovat
13
31.1.16 10:27

Ja si bohuzel nemam kde pujcit el. odsavacku :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maminka201
18.3.16 13:35

Novoroz.oddělení Kroměříž

Ahoj, nemužu už psát nové téma tak oživuji diskuzi.

Kojím plně, mlíčka mám hodně. Dnes mi přišly objednané sáčky na zamrazování MM. Zrovna jsem ostříkala :-)Chci odnést MM na novorozenecké v Kroměříži.

První moje otázka je:
Jak zvýšit laktaci, abych měla mlíčka ještě více?
Budu háčkovat čepičky pro nedonošené..zajímá mě v kterém týdnu se často děti rodí, kolik májí obvod hlavičky a jakou vel. nožičky děkuji všem :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
71518
18.3.16 13:38

@maminka201 Často kojit, zejména v noci, to je nejlepší stimulace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maminka201
18.3.16 13:44

@j.a.n.i1 děkuji,dceru kojím v noci max 1×.Jsem ráda, že se i vyspím :mrgreen:,ale tak pokusím se, abych měla hodně mléka jak pro dceru tak i pro nedonošenátka..

• Nahlásit
  • Citovat
71518
18.3.16 13:47

@maminka201 Jo a ještě po kojení odsát, co to jde, aby si tělo myslelo, že mimčo všechno vyžunklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7517
18.3.16 13:52

@maminka201 Mně docela dost nakoply laktaci bylinky Pískavice-Řecké seno a Benedikt lékařský. Vyjde to ale trochu draho. V té nejvyšší dávce, kterou se začíná, vydrží jedno balení od každého (berou se dohromady) 10 dní a stojí dohromady pětistovku. Účinek byl ale opravdu znatelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
maminka201
18.3.16 13:55

@Hoa Mai Něco jsem o tom slyšela, ale nevím nevím..tolik peněz :-(Mlíčka mám dost, ale myslím, že bude stačit to častejší kojení a odstříkávání, ale děkuji. Třeba příště využiju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
741
18.3.16 14:07

@maminka201 Pij kojící čaj, tak drahý není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama