Jaká Antikoncepce je vhodná pro patnáctiletou holku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Stropjevysoko
Nováček 1 příspěvek 24.07.19 14:05
Jaká Antikoncepce je vhodná pro patnácti letou holku

Dobrý den, před měsícem mi bylo patnáct a tak jsme se s mámou začali bavit o tématu antikoncepce, došla jsem k závěru, že prášky brát nechci. Napadá vás nějaká jiná alternativa? Děkuji, za odpovědi

Přečtěte si článek: Antikoncepce a těhotenství - hrozí?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11732 příspěvků 24.07.19 14:08

No kdyz nechceš prášky, tak snad jedině barierova (kondom). Nějakým těm gelum moc nevěřím, injekce to sou hormony jako ty prášky a tělísko tuším takhle mladej holce nedají (aspon moje dr je dává až po porodu) :think:

Čičorečka
Závislačka 2666 příspěvků 24.07.19 14:08

V patnácti rozhodně abstinence. Ale až budeš abstinovat někde na mezi s tím fajn brigádníkem z vedlejšího kempu, tak použijte kondom.

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 24.07.19 14:09

Kondomy v kombinaci se spermicidem, ať máš pořešenou i ochranu proti pohlavním nemocem. Jinak chválím rozhodnutí nebrat hormony :kytka:

terien
Extra třída :D 12172 příspěvků 24.07.19 14:23

Nic spolehlivějšího než prášky v tvém věku asi nenajdeš.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 24.07.19 14:29

Ha a kondom nebo kondom :nevim:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21464 příspěvků 24.07.19 14:31

Kondom.
Ono totiž zase tolik možností není. prášky nechceš (jiné nízkohormonální metody např. Nuvaring si zvážila?), tělísko by ti asi nedoporučil gyndař (ale zeptala bych se na to), matlat se v patnácti se spermicidama, no to nevim…
Nicméně mě se několikrát stalo, že kondom praskl, takže já nakonec jela v práškách. Dneska mám už léta nehormonální tělísko a jsem nejspokojenější ;)

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 24.07.19 14:36

Tělísko je i pro nerodící..
ale já osobně jsem pro prášky..taky jsem na ně najela v 16ti a dceři je také doporučím. :nevim:
jako gely bych nebrala spolehlivé, jedině kondom a to zas moc lidí nechce - není jim to příjemné atd. Nejspolehlivější jsou prášky pokud se berou správně :nevim:

MichaelkaT
Kecalka 154 příspěvků 24.07.19 14:37

Alternativa prasku muze byt naplast nebo krouzek co se zavadi a vylucuje hormony lokalne (pred sexem lze vyndat). Jinak hormony obecne jsou svinstvo, obzvlast pro tak mladou holku, moc chvalim rozhodnuti je nebrat, az budes starsi tak to ocenis :kytka: nejlepsi je asi kondom. Existuje taky takovy cipek co se pred sexem zavede a co vsechny spermie zlikviduje, ale je to docela drahe a me to nedelalo moc dobre, strasne me to stipalo :lol:

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 24.07.19 14:42

Upřímně? Podle mě zodpovědnost.
Kondom je samozřejmě top alternativa k práškům, ale věřit frajerům v rozmezí 15 - 20, že ho budou správně používat a nebudou se snažit oblbnout holku, že „nic se nestane“ a „vím co dělám“ - ty jo, za mě ani náhodou. 8o Můj první partner byl podstatně starší, byl to vysokoškolák a spoleh na něj v tomhle prostě nebyl :zed:
Nezapomenu, když jsem v nervech letěla pro první těhotenský test, jak se pak ještě spokojeně chlubil, že s předchozí partnerkou řešil totéž. Dodnes de. ilita pro mě nepochopitelná :zed: :zed: :zed:
Pokud jde o HA, fajn, ale platí totéž… brát fakt poctivě, nevynechávat ani prášky, ani pauzy. Prostě ta holka nesmí být stejně blbá, jak to tele s kondomem.
Jelikož otěhotní holka, lehce se přikláním k variantě, že je lepší, když si to hlídá sama… Můj osobní názor.

Antihormonální bojovnice prosím, aby se odebraly do diskuzí u umělém oplodnění a odběru vajíček a tam chválily rozhodnutí nervat do sebe hormony :mrgreen:

Kriss Tina
Extra třída :D 11732 příspěvků 24.07.19 14:43

@smurfka tak kondom chce nechce, dokud není nějaký dlouhodobý staly partner, by se měl používat tak jako tak :nevim: mě zas přijde zbytečné pro 15 letou holku do sebe cpát hormony. Ale každého volba co si dává do těla.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 24.07.19 14:43

@MichaelkaT jaký je rozdíl mezi náplastí a HA..náplast to taky vylučuje jen lokálně?

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 24.07.19 14:45

@Kriss Tina tak jde o to jak hodlá souložit..pokud jednorázově tak oka..kondom asi jo..
pokud s jedním delší dobu, tak tam vidím lepší prášky..
já třeba osobně kondom ráda nemám, jo příležitostně jsem ho použila i s práškama…takže vím, že příležitostně už raději ne :mrgreen:

Kriss Tina
Extra třída :D 11732 příspěvků 24.07.19 14:49

@smurfka no jasný tak když bude mít někoho delší dobu tak ok, ale v 15 asi těžko ne? Čím dyl začne brát nějaké hormony tím líp (a neznám v okolí zadnou patnáctku, co by měla nějak pravidelný styk), navíc teda když si vzpomenu na sebe, já nebyla schopna brát ani pravidelně antibiotika, když sem byla týden nemocná, myslet každý den na to že si vezmu prášek, tak určitě selzu a nehoda je na světě :lol: navíc teda kondom není jenom proti otěhotnění zejo, kromě dítěte asi nestojí ani o pohlavní nemoci…

smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 24.07.19 14:59

@Kriss Tina
tak jestli je chce v 15ti tak asi někoho má ne? delší dobu?
pokud se chce chránit jen tak pro případ, tak to jasný kondom, ale jestli má delší vztah, tak prášky..jasně budou sexovat třeba jednou za měsíc, možná..ale pro mě to bylo lepší.
Samozřejmě pokud má takovou povahu že zapomíná, tak to je na ni..
Já byla zodpovědná, takže jsem to tak i brala..navíc dneska jsou apky na připomenutí, já to měla třeba u malovátek, věděla jsem že si každý den dělám obličej, takže jsem to měla na očích, nebo si to dát ke kartáčku, prostě k nějaké věci, kterou denně používáš a nemůžeš zapomenout, protože to je na očích..Navíc je to v mém zájmu nezapomenout..případně potom když už použít teda jako alternativu i ten kondom no.
Jako záleží na ní..ale moc toho není co by bylo spolehlivého..kromě prášku, kondomu a tělíska..ostatní ochrany neberu z mé strany jako spolehlivé..a kondom tedy ještě méně než prášky ( pokud se správě používají - opět upřesnuji - když je někdo bude brát jako tic tac, tak samo lepší je nebrat )

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama