Jaké dětské hřiště na zahradu

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25274 příspěvků 23.01.11 10:24
Jaká dětské hřiště na zahradu

Blíží se jaro (i když to tak nevypadá :roll: ) a my chceme na jaře udělat na zahradě hřiště pomocí nějaké sestavy. Měla by tam být klouzačka, pískoviště, houpačka(či dvě) a možná nějaký domeček(klouzačka součástí). Nechci aby to byl každý pes jiná ves a je mi jasné, že to teda nebude za pár stovek. Líbí se mi sestavy Jungle gym (http://www.jungle-gym.cz/), ale to mi přijde zbytečně předražené.
Máte někdo doma takové hřiště nebo zkušenost s nějakým dodavatelem či prodejcem?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jjelena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.11 10:40

Ahoj, taky jsme to ho shlédli spousty, ale taky u nás vede jungle gym. Ale ještě nevlastníme, tak nemůžu dát reference

lenk
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 23.01.11 12:16

mám manžela na pile a občas tam přijde pro dřevo člověk s obrázkem sestavy z jungle gym a vybere si tam dřevo a dělá to podle obrázku. když je chlap trochu šikovný tak to zvládne. výhodou je že si tam dáte jen pěkný dřevo-dostatečně silný bez kazů, mega suků, plesnivé a tak a je to výrazně levnější. navíc i materiál na jungle gym krom dřeva se vyrábí v číně. z internetu nevíte co přijde. ale na www.monkeys.cz nebo www.skluzavky.cz mají pěkný domečky (jmenují se David-v několika verzích) a ty asi člověk doma takhle pěkný neudělá.

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 23.01.11 12:38

ahoj,
tak pokud jde o koupi hotového neporadím, ale jak píše lenk, výroba vyjde mnohem levněji. My jsme před dvěma lety děti udělali věžičku se skluzavkou, šplhací tyčí, lanovým žebříkem a pod ní s dětským posezením se stolkem a lavičkama (vejde se i dospělý). Klasicky se pod věžičku dává pískoviště, ale to by nám bylo malé, máme vedle dostatečně velké (2×2 m) a hluboké (bacha na ty nizoučké, tam je moc málo písku na pořádné hrady, výkopy apod.) Ještě k věžičce do boku doplníme 2 houpačky, zatím je máme na garážové stání, kde je výhoda, že se houpeme i za deště.
Pořizovací náklady byly asi 3000 (s klouzačkou a vším, dřevo, šrouby, nátěry) a to máme na stříšce věžičky šindel, aby nehnila, což standardně tyto domky nemají a je to obyčejné dřevo, v lepším případě natřené :roll:
Fotka jsem našla jakousi z loňského jara, jen pro představu. :wink:

lenk
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 23.01.11 13:23

ještě mají docela pěkný sestavy v lesoservisu (www.lesoservis.cz) věž a hrad jsou drahé, ale sestavy houpaček jsou do pěti tisíc…

Akinom
Závislačka 4609 příspěvků 23.01.11 14:27

ahoj,
super diskuze trochu se prifarim :wink:
chceme neco podobneho stavet sami, chteli jsme na podzim, ale nejak jsme to nestihli :oops:
jen se chci zeptat
Betynko: jen 3000 8-o jen klouzacka stoji kolem 1000 co jsem predbezne koukala a drevo vyjde navic ne? diky za odpoved
i kdyz ted koukam na obrazek, je to mensi nez chceme my, ale stejne

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47197 příspěvků 23.01.11 14:31
Betty03 píše:
ahoj,
tak pokud jde o koupi hotového neporadím, ale jak píše lenk, výroba vyjde mnohem levněji. My jsme před dvěma lety děti udělali věžičku se skluzavkou, šplhací tyčí, lanovým žebříkem a pod ní s dětským posezením se stolkem a lavičkama (vejde se i dospělý). Klasicky se pod věžičku dává pískoviště, ale to by nám bylo malé, máme vedle dostatečně velké (2×2 m) a hluboké (bacha na ty nizoučké, tam je moc málo písku na pořádné hrady, výkopy apod.) Ještě k věžičce do boku doplníme 2 houpačky, zatím je máme na garážové stání, kde je výhoda, že se houpeme i za deště.
Pořizovací náklady byly asi 3000 (s klouzačkou a vším, dřevo, šrouby, nátěry) a to máme na stříšce věžičky šindel, aby nehnila, což standardně tyto domky nemají a je to obyčejné dřevo, v lepším případě natřené :roll:
Fotka jsem našla jakousi z loňského jara, jen pro představu. :wink:

Ahojky.Mužeš mi prosim poradit kde jste koupili dřevo a skluzavku?
Tato skluzavka 1600kč a dřevo to nejlevnější nám na podobnou sestavu spočítali na 6000 bez šroubu,uchytu do země.
Celá sestava by nás vyšla jen o 1500-2000 laciněji než s obchodu :nevim:
 děkuji

Já mám taky pár tipu,hodim večer :mavam:

evculinda
Extra třída :D 12968 příspěvků 23.01.11 14:37

Ahojky, děkuju za diskuzi :mrgreen: Hřiště se chystáme taky letos s páchat u domečku, tak okukuju a manžel se těší, že to spáchá skoro sám - jsem zvědavá :mrgreen:
Budu ráda za nápady a vlastní postřehy :palec:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25274 příspěvků 23.01.11 15:10

Tak to u nás nehrozí, že by manžel dělal sám. Jednak není čas a druhák nejsou ani tak manuálně zručné ručky :-D
No budu hledat dál. Díky za tipy.

jjelena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.11 18:55

Taky díky za tipy. Manžel by to rád taky stavěl sám a zvládnul by to skvěle, ale o moc levněji to nevychází, jak už tu někdo psal a tak nám se vyplatí to koupit hotový a jen sestavit. Hlavně z čaosvých důvodů.

lenk
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 23.01.11 21:03

jenny, jestli není manžel zručný, tak když koupíte sestavu z netu, bude mít problém to sestavit. není to až tak jednoduchý. i zručnej člověk s tím stráví minimálně jeden den, spíš víkend.
druhá věc je, že některé firmy nabízí i montáž-přijede truhlář nebo někdo a postaví. za montáž zaplatíte cca třetinu ceny sestavy.

ta skluzavka co je na fotu od bety03 je plastová a stojí dle délky od 1600(dvoumetrová-málo) do 2700(třímetrová-dobrá), pokud vím

nejlevnější dřevo(pokud není u příbuzných v kůlně) je vždycky z prvovýroby, čili z pily.

pokud není doma šikovný chlap, je nejefektivnější obrátit se na nějakého truhláře, případně tesaře. ten zpravidla i ví, kde sehnat vhodné dřevo a další příslušenství. (dřevo nutně musí být ohoblované)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25274 příspěvků 23.01.11 21:08

Lenk Úplně tak nezručný není :mrgreen: Ale ono sestavování čehokoliv je dost opruz. Tak uvidíme. Zatím jsem nenašla nic, co by odpovídalo mojí představě :think:

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 24.01.11 11:56

ahoj, včera jsem tu nebyla..
Tak klouzačka je třímetrová, koupila jsem přes mmb, nějaký člověk udělal akci,že je dovezl z Polska a rozvážel, přijel Tranzit plný klouzaček (ono to je lehké, skladné - naskládal jednu do druhé). Je to plast, dělaný z recyklátu, je dobrý, že se dítě nespálí jako na laminátu (jsou to v té vrstvě jakési šupinky nebo co??)
Stála tuším těch 1600, právě super akce. Dřevo jsme kupovali jen ty kulány-na kterých to stojí, tady nedaleko na pile je prodávají na míru, hladké zhoblované, a ty stály 700 na vše. Zbytek dřeva jsme užili zbytková prkna a palubky, co jsme měli doma my a dědečkové. Šroubů tam pár je, nátěr jsem opět měla od zbytku domu. Ten šindel na střechu stál asi 500 v Globusu. Tak je to asi trošku přes těch 3000, už nevím přesně, ale tuto sestavu jsem viděla na Jungle gym za 10 tisíc a to ještě ne tak kvalitní (tloušťka, velikost), my to máme udělaný, že tam lezu s dětma normálně nahoru, i klouzačku si občas sjedu :mrgreen: , máme půdorys 120×120, aby se tam něco dalo dělat (děti si dají kolem v létě deky a ručníky a mají domeček. Navíc jsme si udělali tu šplhací tyč (kus železné trubky) a lanový žebříček, ještě zezadu (jako protější strana k tyči s žebříkem) by měla být taková menší lezecí stěna s úchyty. A tím směrem bychom nahoře napojili i trám na houpačky (na konci bude mít další dva trámy do písmene A, věžička bude tvořit jednu oporu). Mně třeba právě víc vyhovuje dole to posezeníčko, děti si tam svačí i malují, na zimu jen stoleček oddělávám, aby se šetřil, když tam není potřeba (je sundávací, nastavitelné výšky - opět šikovný dědeček).
Je jen potřeba dodržet výšku, na kterou je udělaná klouzačka, naše je na tuším 145 cm, sousedi ji dali výš a děti jim přímo vylétávají, naše holky se na této v pohodě klouzaly od roku a čtvrt samy!

Lenka.Trenis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.11 10:00

montáž dětského hřiště Jungle Gym je jednoduchá a má pečlivý obrázkový návod. na Facebooku je video z montáže a ve dvou pomocí vrtačky se to dá postavit dobře. Dražší je z toho důvodu že je odzkoušený zkušebnou a má certifikát bezpečnosti! Krabice obsahuje různé ochranné doplňky, protiskluz věci, chrániče,. Dřevo je možná dražší než od souseda nebo z pily, protože je hoblované, tlakově impregnované - tudíž nemusíte utrácet peníze za barvu, vydrží déle než čisté dřevo z pily a hlavně má sražené ostré hrany po celé délce. spousta neznalých lidí když vidí čerstvě tlakově impregnované dřevo, myslí si že je flekaté, plesnivé, ale to vše je jen ta impregnace která vylézá z dřeva, vše vyschne, zmizí a oprší a dřevu se vrátí příjemná barva - cca po 1 sezóně. nemusí se natírat. naopak kdo natírá čerstvé impregnované dřevo si škodí - zavírá tu vlhkost barvou ve dřevě. po přepočtu dřeva z pily, nařezání, natření, hoblování, úpravy ostrých hran, barvení, dopravy domů, nám vyšlo, že tlakové impregnované dřevo nás vyjde stejně a bez práce a s dopravou zdarma. dovezli nám hřiště až před dům.

Gabriko
Nováček 1 příspěvek 28.05.11 21:17

A moc hezký článek o tom, jak si vybrat dětské hřiště mají tady:
 http://www.piccolino.cz/aktualita.php?…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >