Jaká hormonální antikoncepce pro mladou dívku?

405
2.7.07 21:23

Jaká hormonální antikoncepce pro mladou dívku?

Jakou byste doporučily HA sedmnáctileté dívce? Díky moc za všechny odpovědi
Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4823
2.7.07 21:44

Ahoj, no muzu uprimne rict, ze asi nejlip kondomy…Soudim podle toho, jake jsem mela (a nejen ja) problemy po vysazeni HA. A srovnavalo se mi to asi 1.5roku..
Kdybych tenkrat vedela, ze mohu mit takove problemy s cyklem a otehotneim, tak bych do toho nikdy nesla.
Ale je to jen muj nazor.
Spis by mel poradit gynekolog a taky rict vsechny mozne nasledky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7095
2.7.07 22:09

Já žádné problémy po vysazení neměla, a to jsem brala HA 10 let ( s asi 2 přestávkami). Určitě bych si nechala poradit od gynekologa, ale nebála bych se jí :) Před otěhotněním jsem brala Trinordiol a byla jsem spokojená. Záleží, jak která antikoncepce komu sedne.
Po Praminu jsem měla bolesti hlavy a trochu jsem přibrala, ale slyšela jsem, že si ji i chválí.
Takže opravdu nechat si poradit od gynekologa a vyzkoušet :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
2.7.07 22:25

ja jako mlada brala minulet a problemy jsem nemela.v dnesni dobe je hodne antikoncepci z malo hormonama,tak by bylo lepsi zeptat se primo dr.
jinak z kondomama-prece jen se neco muze stat :cry: tak pro tak mladou holku je lepsi antiko :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
3.7.07 07:18

Ja jsem od osmnacti brala Minisiston a zadny problemy jsem nemela. Ale fakt nejlip poradi na gynde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
3.7.07 08:08

Ja jsem brala pred otehotnenim 4 roky mirelle a byla jsem spokojena a otehotnila jsem ihned po vysazeni, takze bych se prasku nebala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
3.7.07 08:12

Ahoj,

jen kondomy nedoporucuji. Zrovna minuly tyden si u nas delala ma patnactileta sestrenka tehutest diky kondomove technice. Chodi s tim klukem uz vic jak rok, takze zadna nezodpovedna holcina.

Ja beru uz od patnacti logest a zadny problem jsem nemela. Ihned po vysazeni jsem byla vzdy tehu.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
3.7.07 09:05

Ahoj, no rozhodně jí v tomhle musí poradit gyndař :wink: , ale připojuji se ke spokojeným uživatelkám Trinordiolu. Brala jsem ho já před Honzíkem, moje mladší ségra ho bere taky a všechny moje kamarádky kolem, když nám bylo těch 18 a více jsme brali všechny do jedné Trinordiol. A spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
3.7.07 09:28

Já jsem brala HA od asi 18 let. Nejdřív jsem brala 6 měsíců Minisiston, ale s tím jsem pak (projevilo se to asi až za 5 měsíců) měla problémy - měla jsem po něm zvýšené teploty a zimnice.
Tak jsem přešla na Cilest, který jsem brala 7 let a žádné problémy s ním nebyly.
S otěhotněním po vysazení taky ne, cyklus se mi obnovil hned po vysazení. Takže pro mladou dívku hormonální antikoncepci doporučuji.
Moje kámoška brala HA od 14 let (kvůli nepravidelnému cyklu, takže to měla jako lék).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
3.7.07 11:06

Ahojky, já jsem brala Minisiston od 16 (kvůli bolestivé ms) a teď ho beru zas. Nikdy jsem s ním žádné problémy neměla a otěhotněla jsem do roka a brala jsem ho bez přestávek cca 11 let. Chce to dojít na gyndu a s doktorem propátrat a najít tu nejlepší HA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
3.7.07 11:13

Brala jsem léta trisiston, HA celkem 11 let , po vysazení byl Matýsek hned „napoprvé“. U takhle mladé holčiny bych rozhodně nespoléhala jen na kondom, protože je pak jen na zodpovědnosti jejího partnera a kvalitě kondomu, zda se něco nestane a to je podle mě dost velké riziko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
3.7.07 12:03

No záleží jestli ta dívčina má pohlavní styk jen občas nebo má partnera se kterým sexuálně žije, no ale když už HA tak určo pro tak mladou nějakou jednofázovou a druh už poradí gyndař…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
3.7.07 21:10

Holky, děkuju moc za všechny vaše názory. Samozřejmě byla byla raději, kdyby s tím dcera ještě počkala, ale chodí s klukem rok a těžko do toho můžu mluvit. Zkusím ji ještě navrhnout kombinaci kondom a Postinor, kdyby něco :roll:
Díky
Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
3.7.07 21:14

Kostko: já nejsem vůbec žádný odborník, ale Postinor je prý fakt dryák a ten bych takhle mladé holčině teda nedávala, ale je to na tobě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
3.7.07 21:49

Ahoj, já jsem od 16 do necelých 19 brala Minisiston a spokojenost, a teď beru Logest a taky dobrý (mám ho kvůli šetrnosti vůči játrům) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama