Jaká je bolest při endometrióze

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.21 23:11

Jaká je bolest při endometrióze

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat vás, které mají zkušenost s endometriózou… mám trochu obavu, že se mě to taky týká, je mi 23, a krom toho že mám odjakživa hodně bolestivou (párkrát jsem od křečí i zvracela), silnou a dlouhou menstruaci, tak mě před půl rokem začal pobolívat podbřišek. Prirovnala bych to k slabším menstruacnim bolestem, ale je to vyčerpávající. Břicho mě pobolívá v průběhu celého měsíce i před menstruací, někdy to na pár dní, i týdnů přejde, ale vzdycky se to vrátí… Bolesti při sexu, ani jiné bolesti nepozoruju. S gynekologem to řeším, ale ten se zatím k žádným zásadním vysetrenim týkajícím se endometriózy nepřistupuje… mám strach, abych něco nezanedbala. Zatím mi byla nasazena HA Sunya s tím, že uvidíme, co to po pár cyklech udělá. Mám dobrané 2. platíčko, bolesti během ms se zlepšily, ale jinak je to furt stejné… máte s tím některá zkušenost? Myslíte že by to mohla být endo? Doktor se zmiňoval i o potravinové alergii či intoleranci, ale to se mně nezdá… nevypozorovala jsem žádnou souvislost s jídlem… moc děkuju za rady :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.11.21 23:44

Měla jsem endomezriozu. Nevím, zda od mládí, ale bolest při menstruaci jsem měla od cca 40-ti let. Silnou menstruaci vždy, to se zhoršovalo. Až byla neúnosná. HA jsem vysazovala tak, aby se menstruace dostavila ve dnech volna. Takto bych pracovat nemohla.
Měla jsem zvýšené onko markery. To prý při endomezrioza bývá. Ale asi to není tak, že když jsou nízké, tak endomezrioza není.
Gynekolozka mě odeslala na magnetickou rezonanci břicha. Tam byly popsány změny - endomezrioza s otazníkem. S tím, že za půl roku kontrola. Ta dopadla zase s otazníkem. A před třetí rezonanci mě lékařka sdělila, že pokud to bude stejný, tzn. otazník, že asi… Tak mě pošle na laparo. Nakonec se endomezrioza potvrdila. Ve velikém rozsahu. Zasáhla střevo, o které jsem málem přišla a hrozil vývod. Málem jsem přišla o ledvinu. Při operaci čistili a zašívali močový měchýř. Vzali mě dělohu, vejcovody i vaječníky. Naštěstí v 50-ti letech. Ale nikdy by mě nenapadlo, že endomezrioza napáchá tolik škody v břiše.
Anonym - zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
1237
20.11.21 00:05

Uz 7 let mam od endometriozy pokoj, tak snad si vzpomenu spravne. Objevila se mi behem uzivani HA. Pred uzivanim HA jsem mela 5 let MS cca 4 - 5 dni, slabou, absolutne bez bolesti.

Behem uzivani HA jsem si zacala vsimat bolesti v podbrisku. Byly silne bodave, pocit zabodnuteho noze. Objevovaly se nezavisle na fazi cyklu, i pri fyzickem klidu, ale pri namaze byly nekdy silnejsi. Bolesti pri sexu nebyly vzdy, ale byly stejne - silne bodave v podbrisku. Behem uzivani HA jsem take zacala mit bolestivou MS, ale jinak - bolest celeho bricha, nekdy i zad, me bodava. Ale nebyla moc silna, casto jsem to vydrzela, maximalne mi stacil Paralen. Sila MS myslim nebyla vyrazne vyssi nez pred uzivanim HA.

Behem uzivani HA jsem mela prvni 2 laparoskopie s odstranenim endometriozy. Ale nastesti jen na brisni stene, nebyly zasazene zadne organy. Po vysazeni HA se mi MS trochu zesilila, ostatni potize spojene s endometriozou zustaly stejne jako pri uzivani HA. Nasledovala 3. laparoskopie, opet endometrioza na brisni stene. Pri 4. laparoskopii uz byly zasazene vajecniky. Jeden zcela “sezrany”, v druhem nejaka pouzitelna vajicka zbyla.

Nasledovalo 1. tehotenstvi. Po porodu se MS hodne zesilila, byla trochu bolestiva. Ale pichani v podbrisku uz se nevratilo. Domnivama se, ze od 1. tehotenstvi uz jsem bez endometriozy. Po 2. a 3. porodu se MS jeste vic zesilila. Prvni den jsem potrebovala 9 porodnickych vlozek :zed: Ted jsem 8 mesicu po 4. porodu a MS se zatim nevratila (tuk tuk).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.21 08:41

@Janča6 @Janča6 Tyjo, zajímavé, že se ti to objevilo během užívání HA, já měla za to, že HA právě potlačuje příznaky… ale díky za zkušenost a přeju ti moc, ať už se ti to nevrátí :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1237
20.11.21 10:03
@Anonymní píše:
@Janča6 @Janča6 Tyjo, zajímavé, že se ti to objevilo během užívání HA, já měla za to, že HA právě potlačuje příznaky… ale díky za zkušenost a přeju ti moc, ať už se ti to nevrátí :kytka:

Ja jsem dokonce prevedcena, ze mi ji HA zpusobila, stejne jako dost dalsich (hormonalnich) problemu. Moje sestra jednovajecne dvojce nikdy HA neuzivala a pres jeji horsi zivotospravu (koureni, stres, nepravidelny spanek kvuli praci na smeny, nekvalitni strava) zadne z mych problemu nemela. Jasne, ze dokaztat to nelze. Ale taky je to uz cca 17 let, co mi zacaly endometriozove bolesti po 2 letech uzivani HA. Ted uz je treba HA na jine urovni.

A diky za prani. Tehotenstvi byla tak rychle za sebou, ze endometrioza nemela cas se znovu rozvinout. A snad me ta tehotenstvi vylecila a ta potvora se uz nevrati.

Preji ti hodne zdravi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat