Jaká je dobrá škola v Belgii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 13:14
jaká je dobrá škola v Belgii

Zdravím všechny, chtěla bych poprosit o radu ty, kteří mají zkušenosti se životem v Belgii. Přestěhovali jsme se s mužem za prací a teď mě trápí téma škola. Syn navštěvuje takovou volnou školu, kde si postupně zvyká na francouzštinu a okolní mentalitu. Tato škola nevyhovuje v tom, že tam je hodně agresivních dětí, které tzv nikdo moc neřeší. Maximálně je trochu potrestají nějakou hloupost, ale nikdo to neřeší s rodiči a podobně. Synovi už několikrát ublížili fyzicky a dělají mu naschvály a já můžu děkovat bohu, že syn má povahu, že to moc emocionálně neřeší. Řekne, že ho ti kluci štvou, ale jinak se mu tam líbí. Je to taková volná škola. Syn je v ČR předškolák, ale tady to mají jinak rozděleno. Naučil se rychle číst a psát a počítat, ale taky se hodně uvolnil. Nevím jestli je to dobře či špatně. Ale asi víc dobře. V ČR po nástupu do školky se z něj stávalo zakřiknuté dítě. Ale stejně bych brala do budoucna lepší školu. Znáte někdo zdejší katolické školy? Jsou lepší? dají se přirovnat trochu škole v ČR nebo jak to v ní probíhá. Škola tam, kam syn chodí nemá ani pravidla sezení v lavici a tak. Není to špatné, ale na ty zlobivce to má vliv, že si dělají co chtějí. A já nechci aby syn byl nucen v tomto věku se bránit a učit se agresi. Vše jsme ve škole řešili několikrát, až teď ostřeji. Uvidíme. Ale mám zájem aby syn využil do budoucna svůj potenciál, je činný, tvořivý, nadaný a do všeho zapálený, miluje sport, turistiku, nové kamarády, život celkově. Podotýkám, že jsme ve Walonii. Díky za rady :palec:

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek
Reklama