Jaká je dovolená se 4letým dítětem

Anonymní
2.4.21 09:08

Jaká je dovolená se 4-letým dítětem

Ahoj, otázka zní jasně. Je to v pohodě nebo je to očistec? Máme jedno dítě a jezdili jsme s ní od jejich 8 měsíců, nikdy problém nebyl až od minulého léta. To jí nebyly ještě ani 3. Najednou problém být jinde než doma a nechce spát v cizím v prostředí. Dokonce nám poslední dobou i bojkotuje výlety, při posledním jsme se dokonce kvůli tomu pohádali i s manželem, ten už to její chování nedal. Takže skončíme vždy někde na hřišti.
Já tak závidím všem co s dětmi jezdí do zahraničí nebo k moři. U nás je problém sedět v autě i dovolená samotná.
Znáte to taky někdo nebo je to jen u nás?
(Samozřejmě myslím za normálních okolností, ne teď v době covidu)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6159
2.4.21 09:16

Neznam, cestovali jsme se synem hned od sestinedeli, ve 3 mesicich ho vyvezli k mori a v 6 mesicich vynesli na ledovec.
Xkrat rocne dovolena v zahranici, vetsinu vikendu mimo domov a zadny problem.
Ale znam i takove deti, ktere v aute nevydrzi od mala, a trva to treba i do tech 3-4 let.
Je to o povaze deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
2.4.21 09:20

U nás naopak, čím starší dítě, tím lepší dovolená  8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
2.4.21 09:20

Ve čtyřech letech to podle mě jde. Lepší v pěti. Je dobré si vybrat hotel se zázemím pro děti. Ideální je hlídací koutek s hodnou paní, kam se dá dítě na nějakou dobu umístit. Ty hotely bývají ale dražší, takže je to všechno o penězích.
Já byla s sestiletou v na Korfu, dobrý hotel a skoro celou dobu jsem byla nemocná a holka v hlídacím koutku. Něco mě kouzlo na pláži a dostala jsem infekcí a alergickou reakci.
Nebo před tím jsem byla s tříletou v hotelu, kde dělali pro děti různý programy, karneval, módní přehlídku a pod. a to bylo taky super. Jenže taky hotel spíš střední až dražší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 09:25
@Anonymní píše:
Ahoj, otázka zní jasně. Je to v pohodě nebo je to očistec? Máme jedno dítě a jezdili jsme s ní od jejich 8 měsíců, nikdy problém nebyl až od minulého léta. To jí nebyly ještě ani 3. Najednou problém být jinde než doma a nechce spát v cizím v prostředí. Dokonce nám poslední dobou i bojkotuje výlety, při posledním jsme se dokonce kvůli tomu pohádali i s manželem, ten už to její chování nedal. Takže skončíme vždy někde na hřišti.
Já tak závidím všem co s dětmi jezdí do zahraničí nebo k moři. U nás je problém sedět v autě i dovolená samotná.
Znáte to taky někdo nebo je to jen u nás?
(Samozřejmě myslím za normálních okolností, ne teď v době covidu)

A to jsi ještě nejela na dovolenou k moři 14 hodin vlakama s dvěma dětma se silným ADHD (tehdy bez medikace). To je teprve mazec. Buď vděčná za to, co máš. Protože dvě nezamedikované malé děti se silným ADHD je jako venčení stáda rozdivočelých orangutánků. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2984
2.4.21 09:25

S malou jezdíme od čtyř měsíců, v roce a půl s náma byla v Tatrách, ve třech a půl čtrnáctidenní roadtrip v zahraničí - jeli jsme naslepo, spali jsme v kempech a airbnb, bookovali jsme den dva předem. Malá si to užila a letos je jí nejvíc líto že kvůli mýmu rizikovýmu těhotenství nepojedem nikam :nevim: nemyslim že je to věkem, spíš povahou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 09:28

Záleží na dítěti. U nás ve 4 letech syna nejhorší dovolená. Celou dobu hysterie, vztek, pláč, vzdorovité chování. Byl vulgární, agresivní a naprosto se s ním nedalo vyjít a existovat. Ubližoval nám, sobě…
Denně ječel, že chce domů.
V 5 letech to už bylo o něco lepší, nechal si už něco vysvětlit. Smutek neřešil agresí, ale plakal.
V 6 letech zvládal hůř denní výlety. Problém bylo i odpoledne u babičky.
Druhý syn neměl nikdy problém. :nevim: ;)

• Citovat
  • Nahlásit
62953
2.4.21 09:34

Je to o povaze a o zvyku… Náš s námi byl v 7 měsících na 5dennim festivalu, pak hned tyden dovolená atd.. A nikdy nebyl problém. Do cca 3 let jsme mu vozili cestovní postýlku, pak spal s námi.. Vždy týden v cizím prostředí a super pokaždé :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
2.4.21 09:38

Počkej, to nechápu, co se jí stalo, že najednou je to takový problém? To se stane, jen pokud má dítě nějaký traumatický zážitek. Děti mám 3, jezdili jsme s nimi od malinka a problém nastal až u jedné dcery a to v pubertě, protože se jí nechce s námi hýbat, případně nesnese prudivou babičku. Nebo nejmladší cca od 7 let dává přednost kamarádkám, ale že by nesnesla cizí prostředí, to ne.
Hledej za tím něco, to není samo sebou, aby se najednou dítě bálo jít dál od domova, zejména, když je s rodiči!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 09:38

@martina.se to bude o povaze. U nás ještě ve 3,5 letech na horách relativně pohoda. Sice to nebylo úplně ideální, ale dalo se to. Ve 4 letech cvak a malér.
Poprvé jsme byli v jeho 5 měsících, a pak vždy jednou za půl roku někde.

• Citovat
  • Nahlásit
108
2.4.21 09:40

Moje dítě bylo při cestování vyloženě hodný. Doma se nudila a tak bylo lepší někam s ní jezdit. To se nenudil a byla hodná.

Opravdu si neumím představit tahat sebou dvě, nedejbože tři mimina na dovolenou, to by asi nešlo. Dneska bych ani s malým dítětem nevlezla do letadla. Je jiná doba než byla tenkrát a cestování asi hodně dlouho nebude možný. Navíc jsou zavřeny i ty kempy, památky a tak. To nás taky hodně bavilo. Ovšem ject k vodě v Čechách pod stan mě opravdu neláká, asi jsem už na to stará. Ty komáři, nepohodlí a ozraly Moravaci, to bych nedala.
Já bych jela do lázní, to je teď nás novej hit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
2.4.21 09:43
@Anonymní píše:
Záleží na dítěti. U nás ve 4 letech syna nejhorší dovolená. Celou dobu hysterie, vztek, pláč, vzdorovité chování. Byl vulgární, agresivní a naprosto se s ním nedalo vyjít a existovat. Ubližoval nám, sobě…
Denně ječel, že chce domů.
V 5 letech to už bylo o něco lepší, nechal si už něco vysvětlit. Smutek neřešil agresí, ale plakal.
V 6 letech zvládal hůř denní výlety. Problém bylo i odpoledne u babičky.
Druhý syn neměl nikdy problém. :nevim: ;)

Takže to u něj bylo tím, že špatně snášel změnu, jakože byl hodně konzervativní a potřeboval svoji postel, svoji lampičku, apod? No pravda je, že já nechávám malou sbalit si co chce a občas se s ní o něco pohádám, ale když vidím, že to opravdu chce, tak to bereme. To je asi důležité, aby si dítě sbalilo, co mu pomůže se zabydlet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
2.4.21 09:56

U nás byl zase problém s miminem/batoletem. V jídelní zidlicce nevydržel, v kočáru nechtěl být, pořád někam chodil (chodí sám od 10 měsíců), byl strašně zvídavý. Já na to neměla nervy, takže první 2 roky jsme byli max. na chatě. Ve 3 letech už byla dovolená super. Nevadí mu spát jinde než doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4074
2.4.21 10:28

Ve 4 letech to bylo uplne bez problemu, cestujeme s klukama od mimim, vetsinou po vlastni ose a jako problematicky vek vidim 2 -2,5. Jinak cim starsi tim vetsi pohoda. Mladsiho jsme vyjimecne nevzali jen do USA a nechali ho ve skolce a u babicky. Ale asi pul roku nato zvladl bez problemu Indonesii na 3 tydny. Ja verim, ze kdyz to nehroti rodice je cestovani s detmi ok. Za predpokladu zdravi samozrejme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21164
2.4.21 10:43

Ctyrlete dite s nama v pohode dalo prodlouzeny vikend v Madridu. Nejhorsi cestovani mi prijde s batolaty mezi prvnim a druhym rokem, pak uz pohoda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat