Jaká je nejlepší hormonální antikoncepce?

Anonymní
14.11.18 23:09

Jaka je nejlepsi hormonalni antikoncepce?

Ahoj, jaka je podle vas nejlepsi hormonalni antikoncepce?
V 17 letech mi na gynde predepsala Minervu, brala jsem ji 2 roky ale prislo mi ze po case uzivani jsem zacela mit uzkosti, bolesti hlavy, zacela jsem byt takova opuchla a nemela jsem vubec chut na sex, pote jsem ji vysadila a do ted od vysazeni bojuji s silenym akne a bolestivou menstruaci, je fakt ze na akne byla minerva skvela mela jsem plet jak mimco ale to je asi tak vse :zed: Mate tedy prosim tip na nejakou setrnou antikoncepci ktera mi nenarusi chut na sex a nepriberu? Diky!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

253
14.11.18 23:25

Koukni na Nuvaring.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
14.11.18 23:31

Nevim jaka je nejlepsi, kazdopadne nejhorsi, co jsem kdy mela byl Yaz. Pred prichodem MS jsem mela nekolikadenni priserne migreny ve dne v noci, nebyla jsem schopna fungovat, chodit do prace. Po 3 mesicich jsem si nechala napsat jinou. Takze kdybys na ni nekde narazila, urcite nebrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
15.11.18 00:09

Tak požádej svoji gynekoložku o to, aby ti udělala hormonální profil. Někdo sice říká, ze se to dělá jen v těhotenství, ale mě ho gynekoložka udělala, když mě trápilo padání vlasů a praktická lékařka mi doporučila antikoncepci. Gynekoložka vyšetřila stav hormonu, pak mi rekla,ze mam zvyseny prolaktin a dala mi taky Minervu, protoze je vysokohormonalni a resi se tim taky to padani vlasu. Měla by jsi mít asi nizkohormonalni antikoncepci. Mě po pul roce uzivani taky dost přešla chuť na sex a přišla jsem si frigidni, ale byl tam i psychicky problem. Vlasy i plet jsou dobre. Desim se toho, co se stane az ji vysadim, kdyz to tu ctu. Menstruaci jsem mela vzdy v pohode, pravidelnou jen prvni den bolest jeste pred antikoncepci. Ted ji mam s Minervou dost slabou a treba jen 4 dny. Taky bych chtěla později prejit na nizkohormonalni. Asi to budu resit jen s tou gynekolozkou. Zkus na ty lekare ale vic tlacit. Ptej se a nenech se odbyt. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
466
15.11.18 04:18

Taky bych zvážila Nuvaring. Mě každá akntikoncepce zvyšovala jaterní testy a musela jsem s ni skončit. Nuvaring nezatěžuje tolik játra, to vstřebávání je lokální. Tak třeba by vyhovoval i tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12932
15.11.18 05:43

Nejlepší HA je žádná HA, pokud nemáš opravdu zdravotní důvod ji brát. Každá má nějaké vedlejší účinky. Jen to každá žena vnímá jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4709
15.11.18 05:48

Jaka je nejlepsi hormonalni antikoncepce?

žádná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2743
15.11.18 06:54

souhlasím, že pokud chceš lepší antikoncepci, tak zkus jinou než HA- právě hormony často způsobují, problémy které popisuješ.( nechuť na sex, zadržování vody, atd.) Možností je víc, zkus je probrat s gynekologem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.18 08:41

Za mě teda taky žádná.. Brala jsem jí 7 let a teď mám pěkný problémy. Přes vaječníky počínaje, po absence MS a ovulace konče. Kdybych mohla vrátit čas, nikdy bych HA nezačala brát.. Jestli ale jste ve věku, kdy už třeba děti chtít nebudete, tak to pak problém asi není. Jinak jsem díky nasazení HA měla migrény, kterých jsem do dnes úplně nezbavila..
Hodně teď slýchám o tělísku, hodně holek si ho chválí.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
15.11.18 15:54

Moje kamarádka má ještě jakési kroužky, které si zavádí do pochvy. Je to dražší než normální antikoncepce, ale není to tělísko. Tak můžeš zkusit tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.18 14:06

@Adulika vlasy mi po vysazeni take silene padaly tak pozor na to :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.11.18 14:07

@P4ja nechci byt tehotna, takze jaka anikoncepce kdyz ne hormonalni? diky

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.11.18 14:08

@smudlinky gynekolozka mi rekla zadna jina misto hormonalni pro me neni vhodna kvuli tomu ze jsem jeste nemela dite - ze az potom bych mohla napr. injekce nebo telisko. Nic jineho mi nedoporucila, jeste spis postrasila ze mdyz nebudu brat antikoncepci tak za ni za chvilku prijdu s brichem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.11.18 14:10

@Deniskaaaaa na gyn. mi pni doktorka rekla ze telisko se dava az po porodu. Ja deti nemam a hlavne jsem dost uzka tam dole, tak nevim. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
12932
16.11.18 14:10
@Anonymní píše:
@P4ja nechci byt tehotna, takze jaka anikoncepce kdyz ne hormonalni? diky

Nehormonální tělísko, kondomy, spermicidní gel, pesar atd., atd… To se snad dá vše najít a nebo probrat s doktorem. :nevim: My teď třeba používáme kondomy, nakoupila jsem všemožně vroubkované, tečkované atd. a je to zábava a účel to plní.

Příspěvek upraven 16.11.18 v 14:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama