Jaká je přesná definice polohy příčné?

637
2.6.15 18:51

Jaká je přesná definice polohy příčné?

Maminky, ráda bych se zeptala, jak zjistím, zda je miminko v poloze příčné. Ve Čt jdu na kontrolu (budu 35+6) a min. od 29 týdne mám prcka v násl. poloze: hlavička je sice vlevo dole, ale celé tělíčko opisuje moje bříško a nožičky mu končí nad hlavičkou. Říkám si, že kdyby to bylo poloha příčná, tak by mi to doktoři řekli. Zatím mi bylo řečeno, že se mám připravit na obě varianty, že je velká pravděpodobnost, že se ještě otočí hlavičkou dolů, ale já tomu moc nevěřím. Dcerka byla KP také od 30 týdne a ani se nepohnula. Máte některá podobné zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22625
2.6.15 19:29

V poloze vpravo dole byla malá každou chvíli. Byla teda takový expert, že týden před porodem se dostala i do KP a zase dolů. Ještě v den porodu nebyla pořádně sestouplá dole. Nakonec se nacpala kam měla a šla normálně. Takže šance je. A příčná poloha se dle mě bere, když je dítě fakt vodorovně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58209
2.6.15 19:55

@IvisekD ja ten popis tve polohy nechapu :think: :nevim: hlavicka vlevo dole… Nozicky nad hlavickou. Z polohy pricne se vyjimecne jeste presune hlavickou dolu tesne pred porodem, ale spis ne. Zalezi, jaka je pricina, moje dite bylo cele tehotenstvi KP, protoze melo kratkou pupecni snuru (to mi rekli pri cisari).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47675
2.6.15 20:33

@IvisekD první syn byl od 30tt až do porodu v příčce. Jednu bouli jsme měla v pravém boku a zadek se boulil v levo. když ho vytáhli tak doktor říkal že tam byl zaseklej :mrgreen: a druhý syn taky v příčce a pak asi v 34tt si sednul na zadek :mrgreen: Břicho u příčné polohy mělo šílený tvar ale přesně si pamatuju jak se to stalo, to byla šílená rána a a v tom okamžiku šílená úleva, už žádný tlak na močák jen teda se tim kůže vytáhla do všech stran :mrgreen:, stalo se to na Silvestra když jsem koukala na Mrazíka :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18000
2.6.15 20:50

@IvisekD já měla dítě v příčné poloze, otáčelo se, ale zase jen na druhou stranu do jakoby opačné příčné polohy. Šel nakonec císařem. Hlavu měl prostě vlevo a zadek vpravo-nebo naopak. Nohy měl směrem dolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
2.6.15 21:15

Blumen Já mám malého jakoby do písmene C. Dole vpravo hlavička, vlevo zádíčka a prdelka s nožkama zase vpravo na hlavičkou. Předpokládám tedy, že to asi úplně příčná poloha nebude, ale potřebovala bych vědět, zda je tato poloha normálně roditelná. Četla jsem, že při kontrakcích by se mělo miminko otočit hlavičkou dolů, ale co když se neotočí. Ráda bych věděla, co mě čeká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22625
3.6.15 07:25

@IvisekD V této poloze jak je, je přirozeně neporoditelný. Ale je velká šance, že se přetočí, aby vylezl normálně. Nech mu čas a v případě nouze existuje císař a bude to dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
3.6.15 07:48

@IvisekD To co popisujes je spis poloha sikma. Pricna je fakt vodorovne.Ta sikma poroditelna je, ale zalezi, jak se miminko ztoci pri kontrakcich. Jestli na tu polohu sikmou (ta porodit nejde) nebo na polohu podelnou a ta porodit lze. Takze se uvidi, az to zacne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
3.6.15 09:06
@Klara1234

Děkuji za info. Já jsem si pak doma říkala, že to bude spíš asi ta šikmá. Děsím se představy, že se to rozhodne, až začnou kontrakce. Být ještě měsíc v nejistotě… No, snad to zvládnu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58209
3.6.15 09:38

@Klara1234 fakt ma jeste cas se otocit, pokud se doted tocil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
3.6.15 09:44
@blumen
A je možné, že by se otočil ještě teď sám nebo až při porodních kontrakcích? Přijde mi totiž, že už tam toho místa moc nemá a jak jsem psala na začátku, min. od 29. týdne je pořád ve stejné poloze. Začínám si dokonce myslet, jestli tam už nebude nějak zaseklý :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58209
3.6.15 13:34

@IvisekD ted cru, ze jsi uz 35+6, ja myslela min. No ja mela KP a termin cisare mi naplanovali uz ve 36.tt o dva tydny pozdeji. To Ti reknou nejlepe podle ultrazvuku a pohmatu. Ja mela pry takovy tvar delohy a mala tam byla tam skrcena, ze mi tvrdili, ze se neotoci. Ale ja mela uplne od zacatku KP, neotocila se ani jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
3.6.15 14:15

Otočit se klidně může, moje malá byla celou dobu hlavičkou dole a v 39 týdnu se rozhodla točit. Takže se otočila první do příčné polohy (plánovaný císař o 3 dny později), za dva dny byla koncem pánevním a při císaři již měla hlavičku dole… ke konci těhotenství jsem začala mít více plodové vody, takže tam měla bazén…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama