Jaká je šance IUI u zdravého páru?

7919
30.11.20 12:26

Jaká je šance IUI u zdravého páru?

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, komu z vás nezjistili žadný problém a povedlo se IUI? Snažíme se rok a půl a oba jsme v pořádku. Tento cyklus jsem podstpupila první IUI a ten samý cyklus i vyšetření průchodnosti vejcovodů, tak si říkám, že je třeba větší šance? Říká se, že po Hycosy to kolikrát klapne hned. Začla jsem i cvičit Mojžíšovou. Prosím, je tu někdo se stejnou situací a povedlo se mu třeba hned první IUI? Případně kolikáté IUI se podařilo? Moc děkuju za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1445
30.11.20 12:46

U IUI neni o moc vetsi sance, nez kdyz ti doktor da ovitrelle, at si vecer pichnes a druhy den na to vlitnete, ze mas uz folikul akorat..bohuzel, tuhle metodu aspon plati plne pojistovna, ale zazraky nedela :-(…my oba zdravi, pomerne mladi a az ivf, 2× iui neuspesne..mojzisovka mi nepomohla, jen to bylo hrozne casove narocne a stalo me to ranec u fyzioterapeuta…a navic si nejsem jista, jestli je mojzisovka dobra, s ni zacinat, kdyz uz muzes byt tehotna, prober to na fyzio, ja mam dojem, ze je dobre ji cvicit aspon 3 mesice.. preji mnoho stesti, at vyjde iui nebo domaci prace a brzy se dockate miminka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
30.11.20 12:50

Já i partner jsme dle lékařů naprosto v pořádku, věk máme taky ok.
U nás nezabralo ani jedno ze tří IUI.
Pak jsme šli hned na IVF a tam se zadařilo napoprvé.
Když bych se rozhodovala teď, neztrácela bych druhým nebo tretim IUI čas. Ale kdo to měl tenkrát vědět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2592
30.11.20 12:56

@Mallin Pokud IUI 3× zopakujete, je kumulativni uspesnost okolo 20-25 %. Vic nez 4 pokusy vetsinou znamena, ze mate problem, ktery IUI nelze resit. Takze to stoji za pokus :)
Ale zalezi na veku zeny, pokud uz je ti vic, tak to nemusi platit, sance je mensi, protoze mas mene kvalitnich vajicek. Viz graf.
Je videt, ze po cca 3 pokusech uz nepribyvaji dalsi tehotne (nebo jen malinko), takze se uz to nevyplati znovu opakovat.
Zdroj
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC3859121/
EDIT: cast textu mi zmizel :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
30.11.20 14:16

Ahoj, jsme ve stejne situaci. taky 15 mesicu nic a oba zdravi. v CARu nam navrhli hned iui, ale popravde tomu moc nerozumim - v cem je ta pridana hodnota? kdyz se to porovna s klasickym stykem..ovulaci vim presne, problem nema ani partner (dobry spermiogram). mozna, ze se nejak upravi ten vpravovany vzorek nebo ze se pojisti cesta dovnitr v pripade „nepruchoziho“ hlenu..?
navic jsem se zeptala na to, ze bych chtela zakrok bez ovitrelle, kdyz mam cyklus, resp. ovulaci na den (dlouhodobe). a odmitnuto..nechapu.
promin, zkusenost tedy nemam a zatim se mi do toho na zaklade veci vyse moc nechce.
ale mojzisku chodim, ted to budou 3 mesice. vcetne 2 mobilizaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2592
30.11.20 14:23

@zuzbor Bez Ovitrelle to delaji neradi, protoze je to stoji utz navic. Tim Ovitrelle to proste nacasujou, jak se jim to hodi - ano, mas Ovu pravidelne, ale oni vedi, ze ta pravidelnost ma chyby a neni duvod na to spolehat. Ja mela nekolik let MS presne kazdych 28 dni v sobotu dopoledne a presto se mi tak 1 do roka stalo, ze se to trochu posunulo a pak zas vratilo.
Ale muzes zkusit jine centrum, treba ti bez Ovitrelle udelaji. Ale nejde si to jen nepichnout, protoze vlastni ovulka by se ti asi dostavila pozdeji a tim padem by to IUI bylo brzo.
Pridana hodnota je v tom, ze se vic spermii dostane do delohy a tim padem vetsi sance, ze se dostane nejaka az k oplodneni vajicka. Neni to zazracne. My to treba pouzivali jen pri cekani na IVF. Kdykoli byla volna ovulka, sla jsem na IUI. Nepomohlo, ale sance se malinko zvysila. Nikdy nevis. No a kdyz nepoze ani IUI, tak pak uz asi jen IVF. Nic mezitim uz neni. Krome doufani ve stesti prirozenou cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7919
30.11.20 14:29
@Melodie91 píše:
U IUI neni o moc vetsi sance, nez kdyz ti doktor da ovitrelle, at si vecer pichnes a druhy den na to vlitnete, ze mas uz folikul akorat..bohuzel, tuhle metodu aspon plati plne pojistovna, ale zazraky nedela :-(…my oba zdravi, pomerne mladi a az ivf, 2× iui neuspesne..mojzisovka mi nepomohla, jen to bylo hrozne casove narocne a stalo me to ranec u fyzioterapeuta…a navic si nejsem jista, jestli je mojzisovka dobra, s ni zacinat, kdyz uz muzes byt tehotna, prober to na fyzio, ja mam dojem, ze je dobre ji cvicit aspon 3 mesice.. preji mnoho stesti, at vyjde iui nebo domaci prace a brzy se dockate miminka :srdce:

Já byla u fyzio s tím, že začnu cvičit Mojžíšku asi 9DC. Ukázala mi cviky, jak správně dělat a každý den doma poctivě cvičím. Pokud dorazí ms, tak se k ní mám objednat a provedeme mobilizaci. Že máme v plánu iui tento cyklus jsem ji neříkala. Ptala jsem se na to Dr., jestli po zákroku mohu tohle cvičit a bylo mi řečeno, že se mám chovat stejně jako po klasickém sexu, takže normálně dělat dál vše. Někde jsem dokonce četla, že to může podpořit uhnízdění vajíčka. Někde zas píšou opak. Tak jedu dle intuice a prostě cvičím s tím, že mi to pomůže. Jinak já nic nepíchala, mám jen nasazen progesteron v druhé fázi cyklu. Ale moc děkuju za zkušenost :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7919
30.11.20 14:33
@Petra Star píše:
@Mallin Pokud IUI 3× zopakujete, je kumulativni uspesnost okolo 20-25 %. Vic nez 4 pokusy vetsinou znamena, ze mate problem, ktery IUI nelze resit. Takze to stoji za pokus :)
Ale zalezi na veku zeny, pokud uz je ti vic, tak to nemusi platit, sance je mensi, protoze mas mene kvalitnich vajicek. Viz graf.
Je videt, ze po cca 3 pokusech uz nepribyvaji dalsi tehotne (nebo jen malinko), takze se uz to nevyplati znovu opakovat.
Zdroj
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC3859121/
EDIT: cast textu mi zmizel :nevim:

Děkuji za info. Já si myslím, že za pokus to určitě stojí. To zase tomu šanci dát chci. Jen jsem čekala asi pozitivnější zprávy :mrgreen: Četla jsem, že někomu vyjde i 5. nebo 6. IUI, ale to záleží asi i na trpělivosti a času, který daný pár má. Ale stejně mi to hlava nebere, že někomu se povede hned první a to třeba mají nějaký problém a pak zdravému páru se nepovede několik pokusů :zed: Takže je to asi i o náhodě a štěstí nebo si to nedovedu jinak vysvětlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7919
30.11.20 14:36
@zuzbor píše:
Ahoj, jsme ve stejne situaci. taky 15 mesicu nic a oba zdravi. v CARu nam navrhli hned iui, ale popravde tomu moc nerozumim - v cem je ta pridana hodnota? kdyz se to porovna s klasickym stykem..ovulaci vim presne, problem nema ani partner (dobry spermiogram). mozna, ze se nejak upravi ten vpravovany vzorek nebo ze se pojisti cesta dovnitr v pripade „nepruchoziho“ hlenu..?
navic jsem se zeptala na to, ze bych chtela zakrok bez ovitrelle, kdyz mam cyklus, resp. ovulaci na den (dlouhodobe). a odmitnuto..nechapu.
promin, zkusenost tedy nemam a zatim se mi do toho na zaklade veci vyse moc nechce.
ale mojzisku chodim, ted to budou 3 mesice. vcetne 2 mobilizaci.

Mně to třeba prováděli bez jakýchkoli injekcí nebo hormonů na podporu ovu, protože právě ovuluju krásně sama každý měsíc. Možná pokud se nepodaří, tak mi zkusí dát něco na podporu. Myslím, že než nás pošle třeba na IVF, tak je ještě co zkoušet. Ale je to teda lekce trpělivosti :zed: Já mám dělaný postkoitální test (zda spermie vydrží v mém hlenu a tam problém není), takže tohle je sice u nás ok, ale i tak je těm spermií ušetřen kus cesty a navíc jsou propláchlé a vybrané ty nejlepší. Plus je to teda dobře načasované, tak si myslím, že nějaký smysl to má :hug: Být Vámi, tak do toho určitě jdu, ať se někam taky posunete :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2592
30.11.20 14:52

@Mallin Nezapomen, ze ne kazde vajicko je zdrave. Takze se prirozene nemuze povest hned prvni pokus vsem. Ale 5 pokusu nema uz tolik smysl, protze pokud je problem resitelny IUI, tak je velka sance, ze se povede uz do 4 pokusu. Podivej na graf, nad pokusem 4 u % pribyvaji hodne pomualu, to jsou uz jen ti, co meli parkrat smulu na spatne vajicko, ale vetsina, co to do tech par pokusu neda, ma jiny problem. Samozrejme budou existovat lide, kterym se povede na 10.ty pokus, ale bude je hodne malinko. Tak jako par lidi otehotni bez pomoci po 5 ti letech. Zalezi, jestli chces spolehat na to, ze budes mit to stesti. My zacali v CAR, kdyz mi bylo 34, takze ja na hru na stesti uz cas nemela… Proste jsem to svihala s maximalni intenzitou IVF, IUI, IVF, porod, IVF, IVF.. IUI,. nativ, nativ,… no a ted jsem zas mozna tehotna (4+2), tak moc doufam, ze to klapne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7919
30.11.20 14:57
@Petra Star píše:
@Mallin Nezapomen, ze ne kazde vajicko je zdrave. Takze se prirozene nemuze povest hned posledni. Ale 5 pokusu nema uz tolik smysl, protze pokud je problem resitelny IUI, tak je velka sance, ze se povede uz do 4 pokusu. Podivej na graf, nad pokusem 4 u % pribyvaji hodne pomualu, to jsou uz jen ti, co meli parkrat smulu na spatne vajicko, ale vetsina, co to do tech par pokusu neda, ma jiny problem. Samozrejme budou existovat lide, kterym se povede na 10.ty pokus, ale bude je hodne malinko. Tak jako par lidi otehotni bez pomoci po 5 ti letech. Zalezi, jestli chces spolehat na to, ze budes mit to stesti. My zacali v CAR, kdyz mi bylo 34, takze ja na hru na stesti uz cas nemela… Proste jsem to svihala s maximalni intenzitou IVF, IUI, IVF, porod, IVF, IVF.. IUI,. nativ, nativ,… no a ted jsem zas mozna tehotna (4+2), tak moc doufam, ze to klapne :palec:

Rozumím. No mě je 32, takže jako čas jak pro koho asi. Já už dlouho čekat nechci. Ale v plánu jsem měla aspoň těch 6 pokusů IUI. Ale tak nějak jsem si myslela, že třeba 2., maximálně 3. by mohl vyjít. Ale samozřejmě doufám v ten první :mrgreen: Uvidím, co Dr. případně dál doporučí. Chci asi vědět, že jsem proto uděla max., než bych šla do IVF.
Jinak Tobě potichoučku gratuluji :hug: A ty jsi měla teď teda IVF v nativu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2592
30.11.20 15:21

@Mallin ano, uplne bez leku, jen Ovitrelle na uzrani. Ale to proto, ze jaksi cela stimulka by me stala 80 tis… Ale muzes to taky zkusit, nehradi to pojistovna a stoji to okolo 15 tis, kdyz se povede, kdyz neni embryo, tak mene. Zalezi na centru. Ale s prispevkem pojistovny je „levnejsi“ IVF, protoze budes mit vic vajicek a vetsi sanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
1.12.20 16:07

Úspěšnost IUI cca 8 %.
My jsme zdravý pár, aspoň nám po víc jak 6 měsících v CAR nic špatneho nenašli.
Opakované rovnání kostrče, cvičení Mojžíšovky a i tak 3 IUI bez úspěchu.
Záleží na věku a financích, někdo skutečně 6 IUI vyčerpá, jiný už volí IVF.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5405
3.12.20 19:56

@Mallin ja otehotnela z dcerou hned z 1 IUI. Nyni po dvou letech jiz 3× neuspesne iui a 1× ivf s absolutnim selhanim (meli jsme oplodnena vsechna vajicka a vsechna embrya se pak v jeden den rozpadla :think: ). Henetiku mame v poradku.
Nyni jsem vcera po iui, kterym “vyplnujeme” cekani do lednoveho ivf.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3160
3.12.20 23:30

Moje zkušenost 4 iui a žádné nevyšlo všechny výsledky vporadku na genetice zjistily leidskou mutaci letos v březnu na duben jsme si domlouvali ivf pak jsme to zrušily…nechtělo se nám do toho no a světe div se 2.7 // naprosto přirozeně :srdce: po 3 a půl letem snažení… :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat