Jaká je šance na přijetí na VŠCHT?

Anonymní
14.1.21 17:17

Jaká je šance na přijetí na VŠCHT?

Zdravím,
tento rok bych se chtěla hlásit na VŠCHT konkrétně na obor „Technologie potravin“. Průměr z matiky 1,75, z chemie 1,5. Myslíte si, že by to stačilo na přijetí? Budu ráda za každou informaci co se týče jak průměrů k přijetí, tak ohledně školy.
Moc děkuji <3

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6200
14.1.21 17:27

Od toho existuje den otevrenych dveri nebo studijni oddeleni nebo prideleny referent co na tohle presne odpovi. Mozna se daji najit i na strankach skoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
14.1.21 17:38

VSCHT jsem koncila pred 10 lety. Tenkrat brali prakticky vsechny, co se prihlasili. Sito bylo az v prvnim rocniku. Proto i potvrzeni o studiu vydavali jen na pul roku. Bylo to pry aby dostali penize za vysoky pocet studentu. Do druhaku se dostala mozna ctvrtina lidi, spis min. Uz si to tak nepamatuji. Ve velkem se vyhazovalo na matice. Zaklad je nutne mit jako z gymplu. Jinak to clovek nema sanci pochopit, protoze se jede rychle. Takze absolventi treba zemedelek se nedostali ani do druheho pololeti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4901
14.1.21 18:23

Na VŠCHT berou vše, co má ruce a nohy. Přesijou to v 1. ročníku. Ale zvažovala bych takto náročnou školu, vzhledem k tomu, že se ptáš na emiminu a nevyhledáš si informace na stránkách školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 18:25

Velká - nevím, zda na všechny obory, ale na velkou část berou bez přijímaček. A pak přesejou studenty na těžkých předmětech v 1. a 2. ročníku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
14.1.21 18:46

Přesně tak, berou téměř všechny a pak je sito:)gympl rozhodně potřeba není, šla jsem z prumyslovky a zvládala jsem úplně v pohodě (byla jsem taky na potravinách a promovala s červeným). Škola to je asi těžší, ale nic co by se nedalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
14.1.21 18:56
@Snilek88 píše:
Přesně tak, berou téměř všechny a pak je sito:)gympl rozhodně potřeba není, šla jsem z prumyslovky a zvládala jsem úplně v pohodě (byla jsem taky na potravinách a promovala s červeným). Škola to je asi těžší, ale nic co by se nedalo…

Ne gympl, ale matematika na urovni gymplu. Ja byla taky z prumyslovky a v pohode, ale jen diky tomu, ze u nas byla velka dotace hodin matiky a jeste jsme meli dobrovolnou matematiku, kam chodili vsichni, co chteli na VSCHT :palec:. Alespon pred temi 15 lety byla matika velke sito a spoluzaci z jinych prumyslovek dost nestihali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
14.1.21 19:00
@Anonymní píše:
Zdravím,
tento rok bych se chtěla hlásit na VŠCHT konkrétně na obor „Technologie potravin“. Průměr z matiky 1,75, z chemie 1,5. Myslíte si, že by to stačilo na přijetí? Budu ráda za každou informaci co se týče jak průměrů k přijetí, tak ohledně školy.
Moc děkuji <3

Před 26 lety jsem se dostala bez přijímaček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 19:14

@Elenloth Nevím, kam míříš. Informace na stránkách školy jsem si přečetla, dle mého, víc než dostatečně. Na tamějších stránkách nejsou zveřejněny žádné průměrové statistiky a nejsou dohledatelné ani nikde jinde na internetu, pouze počty přijatých a také informace, že na žádané obory se většinou dá dostat s průměrem do 2,0, což ale není pravidlem. Šlo mi spíš o informace od absolventů či momentálních studentů, s jakým průměrem na školu šli atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 19:20

@Snilek88 Moc Ti děkuji za info :). Dá se tedy během tohoto studia žít i normální život? :D. Trochu se toho bojím, protože nejsem úplně ten typ, co by seděl celý den na zadku s učebnicí, jsem dost sociální, ráda cvičím, třeba i 2,5 hodiny denně a bojím se, že by to s tou školou nešlo dohromady :nevim:.

• Citovat
  • Nahlásit
6200
14.1.21 19:39
@Anonymní píše:
@Snilek88 Moc Ti děkuji za info :). Dá se tedy během tohoto studia žít i normální život? :D. Trochu se toho bojím, protože nejsem úplně ten typ, co by seděl celý den na zadku s učebnicí, jsem dost sociální, ráda cvičím, třeba i 2,5 hodiny denně a bojím se, že by to s tou školou nešlo dohromady :nevim:.

To si musis ujasnit priority. Vzdelani a lepsi prace za lepsi penize po zbytek zivota a nebo holt si chodit cvicit a mejdany a delat podprumer zbytek zivota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 19:45

@Cenarius studoval/a jsi tu školu?

• Citovat
  • Nahlásit
18
14.1.21 19:49
@Anonymní píše:
@Snilek88 Moc Ti děkuji za info :). Dá se tedy během tohoto studia žít i normální život? :D. Trochu se toho bojím, protože nejsem úplně ten typ, co by seděl celý den na zadku s učebnicí, jsem dost sociální, ráda cvičím, třeba i 2,5 hodiny denně a bojím se, že by to s tou školou nešlo dohromady :nevim:.

Neboj, studovala jsem složitější školu a dá se sportovat i socializovat. Během semestru je to OK a pak se třeba 3 týdny hecneš a uděláš zkoušky. Na VŠCHT mě vzali před pár lety bez příjímaček, nevím už jaký průměr, ale samý jedničky to nebyly. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 19:50

@YellowBird moc ti dekuju ❤️

• Citovat
  • Nahlásit
2208
15.1.21 07:54
@Anonymní píše:

Už jsem nějakou dobu mimo, odchazela jsem z doktorátu na mateřskou téměř před 4 rokama. Ale rozhodně se normální život žít dá:) zapocty v semestru byly vždy ohlášené a zkouskove byl holt zádér jako na jiných školách. Možná jsem výjimka, ale mě VSCHT fakt nepřišla nějak extra těžká… samozřejmě pod podmínkou, že máš alespoň trošku technické přemýšlení a chemie.Ti jde:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat