Jaká je šance na vícerčata?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15
30.9.21 19:39

Jaká je šance na vícerčata?

Ahoj ;)

mám otázku, možná se týká někoho z vás a poradíte mi.
Mám rodiče z dvojčat (oba), můj otec má sestry také dvojčata a jedna z těch jeho sedter má taky dvojčata. Jakou mám šanci na dvojčata já? Bývá tohle ob generaci nebo ne? Někdo říká, že dvojčata budou mít až moje děti.. :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1248
30.9.21 19:44

Dvojcata byvaji ob generaci. Ale znam i rodiny, kde jsou dvojcata v kazde generaci. A ta dvojcata ve vasi rodine jsou vsechna jednovajecna? Jinak presne cislo (pravdepodobnost) ti nejspis nikdo nerekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
30.9.21 19:51

To je teda spousta dvojčat v rodině. Ale pokud ta sestra tatínka má také dvojčata tak evidentne to nutně ob generaci byt nemusí, konkrétně ve vaši rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54841
30.9.21 20:05

Ob generaci znamená, že tvá babička měla dvojčata (tvou mámu), tvá máma neměla a ty bys zas měla. Ta pravděpodobnost se dědí po ženské linii a vztahuje se na dvojvaječná dvojčata, prostě je „v rodině“ větší pravděpodobnost na dozrání více folikulů. Z mužské strany tohle logicky nejde, protože chlap má těžko vliv na to, kolik folikulů dozraje jeho ženě, tam je to spíš o náhodě. Nicméně princip jednovaječných dvojčat je celkem nejasný, tam by teoretický viv spermie na pozdější dělení vajíčka vliv mít mohl… No, nikdo ti to tady nevyčíslí, stejně jako to, že dvojčata počneš, neznamená, že to obě dotáhnou až do porodu, v každém případě se dá říct, že je u tebe šance na dvojčata citelně vyšší než v „běžné populaci“, kde je to cca 1:80. Ale jestli je to u tebe 1:5 nebo 1:50, těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26365
30.9.21 20:22

@Romana C velkou, někde to bývá ob generaci a někde v každé. Už jen to, že je otec z dvojčat a jeho sestra co je dvojce má taky dvojčata je nápověda a ty to máš z obou stran. Ale určitě ti to nikdo neřekne, každopádně máš větší šanci, než kdybys měla třeba jen jednoho rodiče z dvojčat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36998
30.9.21 20:24
@Romana C píše:
Ahoj ;)mám otázku, možná se týká někoho z vás a poradíte mi.
Mám rodiče z dvojčat (oba), můj otec má sestry také dvojčata a jedna z těch jeho sedter má taky dvojčata. Jakou mám šanci na dvojčata já? Bývá tohle ob generaci nebo ne? Někdo říká, že dvojčata budou mít až moje děti.. :think: :lol:

A k čemu ti to bude? Stejně to neovlivníš. Nijak. U nás široko daleko žádná dvojčata a já jsem dvojvaječné dvojče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10674
30.9.21 20:37

Dvojcata se dědí jen že strany matky. Ze strany otce to nemá žádný vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 00:23

U nás v rodině je taky hromada dvojčat. Manželova babička (maminka manžela táty) měla hned dvoje dvojčata. 3 kluky a 1 holku. Z těch čtyřech dětí měl dvojčata jen jeden strýc. Zbytek 2-3 děti po jednom. Jelikož se větší pravděpodobnost dvojčat “dědí” jen po ženské linii a ob generaci, tak by měla mít dvojčata jen té tety (jediné holky) dcera, která má ale také jen po jednom dítěti :)
Ty by si tedy neměla mít vyšší šanci na dvojčata. To až tvá dcera :palec: Ale u nás je měl jen ten strýc, který by je mít neměl, takže to asi taky úplně neplatí :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 02:00

U nás široko daleko žádná dvojčata a buch ho, já je mám po 40, přirozené a jednovaječná. Tak asi taková pravdepodnost :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 04:57

Moje mamka čekala dvojčata a já také :D nevlastní otec měl se svou bývalou ženou dvojčata a s mojí mamkou se mu to povedlo znovu :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat