Jaká je stolice při UM?

12
2.8.13 12:14

Jaká je stolice při UM?

Ahoj holky, jakou mají stolici Vaše miminka. Nám je 1 měsíc a jsme od narození na UM(Nutrilon HA1).Ze začátku měla tuhou stolici, vlastně skoro až bobky a to bych řekla, že ji pobolívávalo i bříško, a pak se změnila, pak měla barvu míchaných vajíček s malými kousky a byla taková kašovitá. Noa teď jsme dostali průjem, protože kakala třeba 8× denně a bylo to malinko vodnaté, tak nám doktorka řekla, že jeden den pít jen černý čaj a na noc dát rýžový odvar.No a na druhý den, znovu začít s UM, ale vyměnit za Bebu HA 1,tak jsme tak udělali a dneska 2× kakala, ale pořád je to takový kašička je to normální? Bojím se skrz ten průjem, co měla, aby to neměla zpátky. Tak se chci zeptat, jak a kolikrát denně Vaše miminka kakají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3831
2.8.13 12:18

Malej byl na UM skoro od začátku a má ho i dodneška, i když už je na příkrmech. Ze stolice se snadno pozná, co dítě jedlo :D
Když měl jen UM, měl takovou kašovitou stolici, tmavě zelenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3831
2.8.13 12:19

Pokud se ti to nezdá, sbalila bych pokaděnou plínu do pytlíku a vzala ukázat doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
2.8.13 12:31

@gissa
v tu dobu tak 5× denne, kasovitou stolici, lehce do zelena (mel Nutrilon 1 HA).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krakatice88
2.8.13 12:34

Náš syn měl stolici po UM vždycky jako hořčici. Barva i kašovitost se tomu podobala.. Někdy hustší, někdy řidší. Kakal jednou-dvakrát denně :) Průjem nikdy neměl, tak nemůžu posoudit, jestli je to u tvé dcery normální.

• Nahlásit
  • Citovat
12
2.8.13 12:40

Díky mě spíš jd o to, že jestli už je to v pořádku. Jako ona průjem měla tak, že jakékoliv prcnutí bylo hned kakání a bylo slyšet, jak je to dost vodnaté, ale teď je to zase jako kaše, tak mě jen zajímalo, jestli tak to mají i vaše děti, jestli je to normální stolice u UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krakatice88
2.8.13 12:46

@gissa U měsíčního miminka by mě asi nepřekvapila jakákoli stolice, ono je fakt běžné, že každé dítě to má úplně jinak, taky se jim to mění pomalu co týden, jednou je to desetkrát denně a pak zas jednou za 3 dny :) Myslím, že pokud jsi s doktorkou probrala ten průjem a dobraly jste se nějaké pomoci, tak by mělo být všechno v pořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
8879
2.8.13 12:49

Mala je od arozeni na Bebe HA, nejdriv mela stolicku zlutou, konzisence hustsi kase 1-2krat denne, necely dva tydny zpatky se neco zmenilo, stolice je brcalove zelena a kadi jenom s pomoci. Dneska uz muzskej radeji volal mudre a ta mu rekla, ze barva je normalni, nemme si s tim delat starosti, jeden den prY muze byt bez kakani, pak by mela sama. Ale k tvemu dotazy - za me je to normalni, pokud se ti vsem neco nezda, tak radeji zavolej vasi mudre ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
2.8.13 12:52

My jsme měli takhle řídkou stolici, vždycky když byly hodně velký horka a později, když lezly zuby - hlavně doplňuj tekutiny. Dr. říkala, že i když jsem kojila, v takhle velkých vedrech jsem malému dávala kojeneckou vodu. Jinak jsme měli taky míchaná vajíčka, občas i zelenou, tužší i kašovitou. Pokud stolice vysloveně zvláštně nezapáchá, není v ní krev / červená nebo černá - natrávená/ nebo není napěněná silně zapáchající - je to normální. A pokud změníš sunar, měla bys ho používat cca 4 týdny, než si tělíčko zvykne, pak můžeš zhodnotit, jestli vyhovuje nebo ne - náš malej po 1 týdnu na klasickém sunaru 4 dny záspa a pak šutrákovej bobek a přešly jsme na jiný sunar a pohoda :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elessar
2.8.13 14:05

Malej je od narození na UM, nejdřív Nutrilon, teď Sunar. Stolici má pořád stejnou, jako míchaný vajíčka, pěkně žlutou :D jen někdy dokáže kakat třebou jednou za den a někdy i čtyřikrát… :)

• Nahlásit
  • Citovat
41
16.6.18 21:07

Stolice jednou denně po UM s rourkou

Ahoj, mám dotaz. Malá (9 týdnů) byla nejdřív kojená a kadila 4× denně. Přišla jsem o mléko a je na UM máme Bebu a kadí mi jednou denně a to ji ještě musím pomoct rourkou. Je to normální nebo ji ta beba nevyhovuje a mám koupit něco jiného?? :nevim: děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
16.6.18 21:51

@Petul02 to se spíš zeptej vaší doktorky. Doporučuji vyzkoušet Hipp Bio Combiotik, obsahuje probiotika a praebiotika, to je na zažívání dobrý. Malý je na Hippu a spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
16.6.18 21:51

@Petul02 my meli Bebu od porodnice a kadila mi 1× za 3-4 dny a to ten posledni den rvala jako tygr, ani rourka nepomahala. Zmenila jsem ji mliko a kadi 1× za den/ den a pul a je v pohode. Takze u nas Beba betonovala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
15.7.18 12:42

@Daenerys91 @Jocelyn77
Dodatečně děkuji za rady, koupila jsem Hipp a na radu doktorky laktulozu nebo jak se to jmenuje a jsme v pohodě, kadíme každý den :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama