Jaká je vaše finanční situace?

54
31.3.17 16:03

Jaka je vaše finanční situace?

Ahoj, jsem 20 letá holka co žije 2rokem v zahraničí s přítele máme společný účet a máme cca pul milionu. Jsem zvědavá, jak to mají jiní, případně, jak jste to měly např. před pár lety vy. Mám kolem sebe případy, kdy žijí z měsíce na měsíc a nic si nemohou dopřát, ale také takové z velmi dobře zajištěných rodin, takže z toho nejsem moudrá a zajímal by mě, co je běžné.
Samozřejmě chápu, že to může být pro někoho osobní věc a číslo tady nechce zveřejňovat, ale tak třeba aspoň plus minus, naznačit. Za všechny odpovědi předem moc díky!!
Popřípade na co si šetříte a co by byla vaše první koupě kdyby jste meli neomezeny dostatek penez.
Ps: Před odjezdem do zahraničí jsem mela 18 000 od rodičů a přítel 30 000 našetřených.

Příspěvek upraven 31.03.17 v 16:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

blabla123
31.3.17 16:06

Tady si můžeš počíst: https://www.emimino.cz/…ervu-277444/

• Nahlásit
  • Citovat
31.3.17 16:07

Tak nemám dluhy, půjčky, splátky, exekuce, alimenty, exekutora za prdelí.
Jediné mé životní náklady jsou za bydlení (pár tisíc, jídlo, jízdné). Zbytek odkládám, šetřím pro strýčka příhodu. Jednou za rok si můžu dovolit dovolenou a nějaké extra výlety. Neživořím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42802
31.3.17 16:08
@1996aja píše:
Ahoj, jsem 20 letá holka co žije 2rokem v zahraničí s přítele máme společný účet a máme cca pul milionu. Jsem zvědavá, jak to mají jiní, případně, jak jste to měly např. před pár lety vy. Mám kolem sebe případy, kdy žijí z měsíce na měsíc a nic si nemohou dopřát, ale také takové z velmi dobře zajištěných rodin, takže z toho nejsem moudrá a zajímal by mě, co je běžné.
Samozřejmě chápu, že to může být pro někoho osobní věc a číslo tady nechce zveřejňovat, ale tak třeba aspoň plus minus, naznačit. Za všechny odpovědi předem moc díky!!
Popřípade na co si šetříte a co by byla vaše první koupě kdyby jste meli neomezeny dostatek penez.
Ps: Před odjezdem do zahraničí jsem mela 18 000 od rodičů a přítel 30 000 našetřených.Příspěvek upraven 31.03.17 v 16:06

Asi jsem paranoidní, ale neměla bych všechny svoje peníze na společném účtu s přítelem… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 16:14
@Moise píše:
Asi jsem paranoidní, ale neměla bych všechny svoje peníze na společném účtu s přítelem… :think:

Chytrá žena. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 16:20

@1996aja Běžné? Někdo má málo, někdo hodně, někdo má málo, ale žije tak, že to je pro něj hodně, někdo má hodně, ale přijde mu to málo - nevím, co na tom chceš zjišťovat… Nehledě na to, že co je hodně v regionu (např. když si chceš kupovat bydlení), není hodně v Praze.

Jo ale s tím společným účtem souhlasím. Být to manžel, neřeknu, ale „přítel“ a ve dvaceti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 16:22

@1996aja ať tě ten tvůj frajer neoškube a nebudeš mít holou zadnici. Společný účet, jej kdykoliv může vybrakovat a budeš mít kulové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
31.3.17 16:24

Holky toho společného účtu se neděste.. :) MOžná vám to přijde šílené a bojíte se, že by se mi to taky nemuselo vyplatit chápu.. Ale u nás je to uz o nečem jinem ten vztah :).. Zarizujeme si na dálku bydlení a v listopadu se stehujeme. V léte plánujeme svatbu a přemyslime o detech.. Trozfám s říct že na tych „20“ a 3 roky vztahu sme více vyspělí než naši vrstevníci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 16:27
@1996aja píše:
Holky toho společného účtu se neděste.. :) MOžná vám to přijde šílené a bojíte se, že by se mi to taky nemuselo vyplatit chápu.. Ale u nás je to uz o nečem jinem ten vztah :).. Zarizujeme si na dálku bydlení a v listopadu se stehujeme. V léte plánujeme svatbu a přemyslime o detech.. Trozfám s říct že na tych „20“ a 3 roky vztahu sme více vyspělí než naši vrstevníci.

Ve 20 letech si, prosím, nebuď jistá mužem. Ještě nastane tolik změn. Člověk míní, život mění. Tvé plány nemusí být aktuální třeba za rok/dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 16:28

On je take rozdil disponovat s tim pul mega v zahranici a v CR. A tim vubec nesnizuji fakt, ze jste sikovni mladi lide a nasetrili jste si vlastni pili slusnou castku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
31.3.17 16:29

@hudečice
Ale to nemusí být aktuální ani pro manželku po 20ti letech manželství. :) Záleží člověk od člověka a ne na věku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
31.3.17 16:35
@vonajebohyne píše:
On je take rozdil disponovat s tim pul mega v zahranici a v CR. A tim vubec nesnizuji fakt, ze jste sikovni mladi lide a nasetrili jste si vlastni pili slusnou castku.

To máš pravdu! Ted nám to muze připadat jako hodně penez, ale až z toho zaplatíme svatbu neco padne na domek tak toho moc nezbyde a mužeme setrit znovu.. A dekujeme si zlatá.. Snažíme se pracovat poctivě a i kdyz je to tu občas dost těžké hlavně být bez rodiny a kamarádů a videt je 2× za rok na tyden + být odkázani jen sami dva na sebe.. No zkušenost je to dobra :)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 16:46

A to se jdeš pochlubit, že v zahraničí máte vyděláno za dva roky 450 000, resp. ušetřeno. Každej měsíc jste tedy odložili necelých 19 000.
Předpokládám, že se nijak neomezujete, dovolujete si dovolenou hodnou vašim výdělkům, máte auto, máte dům/byt.

Nemyslím si, že běžná rodina je schopna měsíčně odložit 20 000 a to ještě nepočítám nějakou tu dovolenou.

Na druhou stranu - žijete v zahraničí, kde asi bude dráž než tady, takže se zase tak nemáte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31431
31.3.17 16:48

Každý má jiný spotřební koš, jiné priority

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 16:55
@1996aja píše:
To máš pravdu! Ted nám to muze připadat jako hodně penez, ale až z toho zaplatíme svatbu neco padne na domek tak toho moc nezbyde a mužeme setrit znovu.. A dekujeme si zlatá.. Snažíme se pracovat poctivě a i kdyz je to tu občas dost těžké hlavně být bez rodiny a kamarádů a videt je 2× za rok na tyden + být odkázani jen sami dva na sebe.. No zkušenost je to dobra :)..

Neni zac, jako mama bych na tebe byla pysna. On i vztah v zahranici, kdyz jste odkazani jen sami na sebe, dost veci proveri. Jste sikovni, dokazali jste, ze se prace nebojite, nesedite doma na zadku, dalo vam to zkusenosti i urcitou miru jistoty, ze se na sebe muzete v cizim prostredi spolehnout. On kazdy vztah je sazka do loterie a ani po desetiletem vztahu nemas jistotu, ze vydrzi. V zivote vas muze potkat (a rozhodne vam to nepreji) spousta krizovych okamziku, na ktere budete muset pruzne reagovat a ktere si nelze dopredu nacvicit.
Takze za me hodne stesti a at se vam plni sny, protoze vy dva pro ne neco delate a jdete jim aktivne vstric :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama