Jaká je vaše mesíční finanční bilance?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 12:18
Jaká je vaše mesíční finanční bilance?

Chtěla jsem se zeptat a možná trochu uklidnit. :D
Máme s mužem byt na hypotéku – dohromady včetně energií zaplatíme 18k měsíčně. Na jídlo a benzín máme 10k měsíčně – jsme jen sami dva.
Dohromady máme čistý příjem 65-67 tisíc měsíčně. Ted nám odešlo staré auto a chce koupit nové – něco našetřené máme (ca 100k), ale na 250k si budeme muset vzít pujčku na nové auto – 4k splátka měsíčně.
TO znamená:
65 000 – 18 000 – 10 000 – 4 000 = 33 000

20 000 chceme měsíčně ukládat – 13k tedy zbyde pro nás pro oba jako kapesné – na oblečení, zábavu.

Myslíte, že je to ok?
Případně, jaká vaše finanční situace a jak měsíčně vycházíte?

Díky moc
Zakladatelka
PS: Z důvodů financní je téma citlivé, proto prosím o anonymitu

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 12859 příspěvků 14.08.19 12:20
@Anonymní píše:
Chtěla jsem se zeptat a možná trochu uklidnit. :D
Máme s mužem byt na hypotéku – dohromady včetně energií zaplatíme 18k měsíčně. Na jídlo a benzín máme 10k měsíčně – jsme jen sami dva.
Dohromady máme čistý příjem 65-67 tisíc měsíčně. Ted nám odešlo staré auto a chce koupit nové – něco našetřené máme (ca 100k), ale na 250k si budeme muset vzít pujčku na nové auto – 4k splátka měsíčně.
TO znamená:
65 000 – 18 000 – 10 000 – 4 000 = 33 000

20 000 chceme měsíčně ukládat – 13k tedy zbyde pro nás pro oba jako kapesné – na oblečení, zábavu.

Myslíte, že je to ok?
Případně, jaká vaše finanční situace a jak měsíčně vycházíte?

Díky moc
Zakladatelka
PS: Z důvodů financní je téma citlivé, proto prosím o anonymitu

a kde máš jídlo a drogerii? navíc ti tam chybí takové výdaje jako telefon, internet, pojištění atd.

NinaU.
Kecalka 379 příspěvků 14.08.19 12:21

Já bych si tu splátku na auto dala vyšší, ať je to dřív z krku. Jinak máme podobné příjmy, trošku vyšší náklady, ale těch 13 měsíčně mi na útratu přijde super ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 12:22
@Keyllah píše:
a kde máš jídlo a drogerii? navíc ti tam chybí takové výdaje jako telefon, internet, pojištění atd.

10 000 jídlo viz výše. Je v tom i drogerie. Máme pak každý ještě ca 2k na stravenkové kartě, takže s tím vyjdeme uplně akorát. Telefon je připočten v „kapesném“.
Internet je již v položce bydlení.

NinaU.
Kecalka 379 příspěvků 14.08.19 12:22

@Keyllah
Jídlo a benzín psala 10k

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 14.08.19 12:22

Jestli zvládáte ušetřit víc než si vydělá většina lidí, tak se máte jako prase v žitě. Nevím, co řešíš.

Margit. Tomanova
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 14.08.19 12:22

Máme to podobně. Část peněz dáváme na stranu a zbyde nám kapesné cca 5 000kč pro každého… někdy to vyjde, někdy musíme vzít z úspor (podle potřeby například na opravu auta atd.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 12:23
@NinaU. píše:
Já bych si tu splátku na auto dala vyšší, ať je to dřív z krku. Jinak máme podobné příjmy, trošku vyšší náklady, ale těch 13 měsíčně mi na útratu přijde super ;)

Právě, u té půjčky je super, že můžeme splatit dřív - mimořádnou splátkou. Proto budeme šetřit, co to půjde a pak to tam nasypeme třeba za rok, za dva. Podle situace.

Já mám prostě jen strach si brátůjčku na to auto. Zase ale nechceme kupovat krám, do kterého budeme sypat a sypat a sypat no…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 12:25

Za mě úplně v pohodě. Pokud v dohledné době neplánujete děti a tím pádem tvůj výrazný pokles příjmů.
My máme společný příjem cca 50 tis, dětí několik. Ale samozřejmě neušetříme tolik co vy.

Ernais
Kecalka 351 příspěvků 14.08.19 12:26

A nebylo by lepsi ubrat z kapesneno a rychleji poplatit auto? Nevyslo by to lepe? Jinak pokud vychazite a tvorite rezervy, pripadne nevidis ve vasem rozpoctu nejake mezery, tak bych asi neresila jak hospodari ostatni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 12:27
@Anonymní píše:
Právě, u té půjčky je super, že můžeme splatit dřív - mimořádnou splátkou. Proto budeme šetřit, co to půjde a pak to tam nasypeme třeba za rok, za dva. Podle situace.Já mám prostě jen strach si brátůjčku na to auto. Zase ale nechceme kupovat krám, do kterého budeme sypat a sypat a sypat no…

V tom máš pravdu. Manžel kdysi koupil ojeté, a jednou tolik dal do oprav. A stejně nakonec stojí.
Před pár lety jsem měla to co ušetříte jako příjem pro sebe a dvě děti, takže fakt jste v pohodě.

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 14.08.19 12:28

Auto na leasing je úplně normální. Do nového auta navíc nemusíš minimálně 7 let investovat za opravy.

Keyllah
Extra třída :D 12859 příspěvků 14.08.19 12:30
@Anonymní píše:
10 000 jídlo viz výše. Je v tom i drogerie. Máme pak každý ještě ca 2k na stravenkové kartě, takže s tím vyjdeme uplně akorát. Telefon je připočten v „kapesném“.
Internet je již v položce bydlení.

pak bych splatila to auto co nejdřív a klidně navýšila splátku třeba na 6tis -) za rok za dva budete třeba uvažovat o rodině, a bude pro vás lepší, když to budete mít co nejdřív splacený, neb výdaje potom vzrostou :oops:

Khalesi
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 14.08.19 12:32

Jen pro zajímavist. je nutné kupovat nové auto? když teď řešíš kolik vám zbyde a vlastně si nechceš moc půjčovat tak proč vyhodit 350k za auto??? neříkám koupit šunku za dvacku ale i v ojetých vozech se dá najít normální auto které splňuje co potřebuješ a netratí hned nějakých 50% ceny jen proto že je nové.
nebo jinak-já bych i s takovým příjmem a že nemusím řešit výdaje na děti atd a s „kapesným“ 13k určitě nové auto nekoupila.

Kriss Tina
Extra třída :D 11636 příspěvků 14.08.19 12:34

Vemte si auto na leasing. Jinak myslím že v pohodě, když ušetřite 20k měsíčně tak si žijete sakra dobře, to ušetříte prakticky celý jeden plat, co bere spousta lidí :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama